Kayıp Bir Ruh Olduğunuzun 7 İşareti

Kayıp bir ruh musunuz, yoksa gidecek yeri olmayan bir gezgin misiniz? Gerçekten evini arayan hiçbir yeri olmayan, kıyıya vuran biri mi?

Kayıp bir ruh, tanımı gereği, hayatı nasıl yönlendireceğinden emin değildir. Ne istediklerini, ne düşüneceklerini ve ne hissedeceklerini bilmeden ve sıklıkla kontrol eksikliğinden kaynaklanan akıl hastalıklarıyla mücadele ederek kendilerini çelişkili hissederler.

İşte kayıp bir ruh olduğunuzun 7 işareti.

1.Agresif Davranıyorsunuz

Birisi en ufak bir anlaşmazlık belirtisi gösterdiğinde alevlenir misiniz?

Kaybolmuş bir ruh, içinde gizlediği derin korkuları ve güvensizlikleri barındırır. Diğerlerine göre biraz daha hassastırlar, kendilerini savunmasız bırakabilecek zamanlardan uzaklaşırlar. Bazı durumlarda, kimliklerinin bu istenmeyen ve bastırılmış kısımlarını – derinlere kök salmış güvensizliklerini – kendi içlerinde daha da derinlere gizlerler, idealize ettikleri benlik duygusuyla barışık olmak için onları inkar ederler.

Bastırılmış sesi dışarı çıkarmayı başaran iyi niyetli bir yabancı, ilk başta kayıp ruhlarda çok fazla duygusal gerginliğe ve iç karışıklığa neden olabilir. Ancak, biraz zaman ve koşulsuz destek verildiğinde, bu bastırılmış enerjinin kurtuluşu, tatlı bir rahatlama ve kendini kabul etme duygusuyla gelebilir.

2.Rahat Hissetmiyorsunuz

Başkalarının bakış açısına bakmakta zorlanıyor musunuz?

Kayıp ruhlar gittikleri her yerde dışlanmış hissederler. İlk başta sessiz veya alçakgönüllü görünebilirler, ancak sessiz dış görünüşlerinin altında fikirler, duygular ve görüşlerle dolu bir dünya vardır. Kayıp ruhun yüzleşmesi gereken sorun, sahip oldukları enerjiyi çok az insanın paylaşmasıdır. Bu, başkalarıyla bağlantı kurmalarını zorlaştırır. Bazıları çatışma korkusuyla fikirlerini gizlerken, diğerleri tamamen ters düşebilecek bir şey hissettikleri veya düşündükleri için içten içe kendilerini hırpalayarak kendilerini aşağılayabilirler.

3.Umutsuz Hissediyorsunuz

Hiçbir şeyin buna değmediğini hissediyor musunuz?

Kayıp ruhlar, durumsal değişimi teşvik etmekte zorlanırlar. Kontrolü ele alma eylemi, yeteneklerinin ötesindedir ve kasvetli bir umutsuzluk duygusu hissetmelerine neden olur.

Kayıp ruhlar hatalarından ders almazlar çünkü bazen ilk etapta bu hataları yapma fırsatı bulamazlar. Kendileri tarafından empoze edilen ya da başkaları tarafından dayatılan inatçı ve umutsuz zihniyetleri, rahatlık alanlarının dışına çıkmalarını engeller ve bu da onları hayatta kendilerini sabote eden bir gerilik duygusu döngüsüne ve genel bir “sıkışmışlığa” sürükleyebilir.

4.Hatalardan Ders Almıyorsunuz

Reddedilmeyi deneyimlediğinizde veya kendinizi başkalarının önünde kötü gösterdiğinizde bundan nefret etmiyor musunuz? Geceleri kendiniz hakkında kötü düşünmenize neden olan şeyler asla iyi hissettirmez.

Kayıp ruhlar bu düşünceleri kafalarında tekrarlarlar, sürekli tekrar ederler ve kendi kendilerine bir şeyler yapmamak için mantıklı açıklamalar yaparlar çünkü bu aynı kötü sonuçlara yol açacaktır. Bazen gözden kaçan şey, geçmişin her zaman geleceğin göstergesi olmadığıdır ve kendinizi tamamen durdurarak, ne kadar ileri gidebileceğinizi asla tam olarak anlayamayacaksınız.

5.Tutku Eksikliğiniz Var

Bir zamanlar zevk aldığınız şeylere karşı hevesiniz mi yok? Bir zamanlar sevdiğiniz insanlara karşı kayıtsız hissediyor musunuz?

Kaybolmuş bir ruh, her halükarda, kendisinden ve çevresinden oldukça mutsuzdur. Yaşayacak bir şeyleri varmış gibi hissetmiyorlar – yaptığı şeylerde fazla bir anlam bulamadan günden güne ilerliyorlar.

Kendiniz için istediğiniz hayatı inşa edemiyor olabilirsiniz. Belki de kötü bir iş, tutkusuz bir derece ya da genel bir durgunluk hissinin yükü altındasınız.

Yaşam amacınızla hemen karşılaşmanız gerekmediğinin farkına varın. Ve kesinlikle düşüncelerinizi kapatarak ve kendinizi yere koyarak değil. Tek gereken doğru yöne küçük adımlar atmaktır.

6.İlişikilerinizi Kesiyorsunuz

Acıdan kaçmak için gerçeklikten uzaklaşarak korkunç geçmiş deneyimleri engelliyor musunuz?

Ayrışma, kendinizi geçmiş travmatik deneyimlerden veya stresten korumak için kendinizden koptuğunuz zamandır. İlişkinizi keserken zaman, olaylar ve kişisel bilgiler gibi temel şeyleri unutabilirsiniz. Hatta kim olduğunuzu unutabilir veya gerileyebilir ve birden fazla kimliğe bürünebilirsiniz.

Kayıp ruhlar genellikle stres ve travmaya karşı bir savunma mekanizması olarak ayrışır. Kontrol edebilecekleri bir şey değildir ama birçok kayıp ruh başa çıkma tepkisi olarak yaptığı şey budur.

7.Sevilmeye Değersiz Hissediyorsunuz

Çekirdek kimliğinizin sevgiyi hak etmediğini düşünüyor musunuz?

Kayıp bir ruh, çalkantılı ve kafa karıştırıcı aşk ve duygular alanında gezinmeyi zor bulur. Onlara göre bu, donmuş bir nehirde kürek çekmeye benzer ve sert buz, onları ilerlemekten sürekli olarak alıkoyan travma, utanç ve suçluluk duygusudur. Bu duygu en çok kaçınan kişiliğe sahip kişilerde görülür, ancak her tür insanı da etkileyebilir.

Your Page Title

Bu gibi durumlarda, bir adım geri atmak ve neden böyle hissettiğinize bakmak önemlidir. Çoğu durumda, bu duygular geçmiş deneyimlerden kaynaklanır, ancak özel durumunuzu ele almak için bir terapiste danışmak en iyisidir.