Kilo Sorunları,Endişe Veya Özgüven Problemleri Mi Yaşıyorsunuz? Solar Pleksus Çakranız Engellenmiş Olabilir

Kilomuzu, kaygımızı ve özgüvenimizi kontrol eden enerji kaynağı nasıl iyileştirilir?

Çakraların insan vücudu üzerinde yaşamını destekleyen enerji noktaları olduğu genel olarak kabul edilmektedir. Bu 7 noktanın vücutta dikey olarak yerleştirildiği ve her birinin varoluşun farklı temel yönlerinden sorumlu olduğu inancı kabul edilir.

Kasık bölgesindeki alt çakralar, temel güvenlik ve hayatta kalma ihtiyacımızla ilişkilidir. Üst çakralar bilgelikten, evrensel bilgiden ve koşulsuz sevgiden sorumludur. Aralarında bulunan çakraların geri kalanı, ilişkilerden zihnin yaratıcılığına kadar her şeyden sorumludur.

Bugün çakralar hakkında en çok konuşulanlardan biri solar pleksus çakrasıdır. Üst karın bölgesinde bulunur ve sarı renk ile ilişkilendirilmiştir. Solar pleksus öz saygımızı, özgüvenimizi, mali sorunlarımızı ve hayatın anlamını yönetir.

Solar pleksus çakrası bloke edilirse, enerji akışı bozulur ve yakındaki diğer çakralar zayıflar. Bazen bu, kişisel ilişkilerdeki problemlerle, tüm yeni ve duygusal zevklerden kaynaklanan kapalılıkla karıştırılabilir.

Tüm çakralar arasında solar pleksus çakrası en sorunlu olanıdır. Gerçek şu ki, bir kişinin kök çakrasını dengelemesi (bu ona temel bir güvenlik duygusu verir), düşük benlik saygısı ile başa çıkmaktan çok daha kolaydır. Başka bir deyişle, hayatta olduğunuzu kabul etmek, bu hayatın anlamını anlamaktan daha kolaydır.

Zayıf veya tıkalı bir solar pleksus çakrasının en yaygın semptomları şunlardır:

1. Değişken benlik saygısı: Herhangi bir anlamı bulunmayan gerçekçi olmayan bir üstünlük ve mükemmellik duygusu ile değiştirilen işe yaramazlık ve ikincillik duygusu.

2. Kendinizi ‘koruma’ yollarına saplantı, aşırı yemek, sağlıksız ilişkiler, zehirli işler, risk alma, değişme isteksizliği vb.

3. 15-22 Yaşında Meydana Gelen Sorunlar. Bu, insan solar pleksusunun aktif olarak geliştiği bir zaman dilimidir.

4. Daha iyisi için olsa bile değişime direnç.

5. Hayattaki herhangi bir zorlukla baş edebileceğinize inanmama.

6. Koşullardan kaynaklanan bir anksiyete ve stres durumu; bu durum, daha sonra düşünürseniz, onlara aşırı tepki vermenin bir sonucudur.

7. Düşük benlik saygısı, dışarıdan sürekli bir kınama duygusu, düşmanlık ve sevgisizlik.

8. Yiyecek, alkol, para ve hatta zehirli ilişkilere kadar her türlü bağımlılıkla mücadele.

9. Öz disiplin ile ilgili problemler ve daha iyisini yapamayacağınızdan kaynaklanan hayal kırıklığı.

10. Hayatta artık neşe kalmadığı duygusu, bunların hepsi sadece bir hayatta kalma oyunu.

11. Geçmişinizden, arkadaşlarınızdan, ailenizden ya da yaşadığınız yerden kopuk hissetmek.

12. Kim olduğunuz için derin bir utanç duygusuyla içsel bir mücadele.

13. Yaşam koşullarının kurbanı gibi hissediyorsunuz. Birisi veya bir şey sizi güvenlik dediğiniz şeyden (para veya aşk) mahrum ederse, durumu idare edemeyeceğinizden korkuyorsunuz.

Solar pleksus çakrasının gücü nasıl geri kazanılır:

1. Sarı bir şey giyin ve etrafınızı sarıyla sarın. Bu renk solar pleksus ile aynı titreşimleri yayar.

2. Her gün size en azından biraz zevk ve neşe veren bir şey yapın.

3. Ruhunuzu inceleyin: değer verdiğiniz ve değer vermeyen her şeyi, size neyin neşe ve üzüntü getirdiğini, kim olmak istediğinizi ve kimin istemediğini yazın. Bu, gerçekte kim olduğunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır.

4. Daha önce sahip olduğunuz özgüveninizi unutun. Artık olduğunuz kişi değilsiniz. Bu yüzden utanmanıza veya daha önce yaptığınız şeyi yapmanıza gerek yok.

5. Sizi korkutan şeyleri yapmaya başlayın. Gerçekten istiyorsunuz, ama özgüveniniz size iş için yeterince iyi olmadığınızı söylüyor.

6. İç geçmişinizi yeniden yazın. Size doğru dayanağı verecek ve hayatınızı değiştirecek. ‘Ben güçlüyüm ve kendimin kahramanıyım’ gibi düşüncelere odaklanın.

7. En derin duygularınızın derinliklerine inin ve sonra öğrendiklerinizi analiz edin. Tam olarak ne hissettiğinizi, bunun neden başınıza geldiğini ve neden bu duygusal yükü yanınızda taşıdığınızı yazın. Bu duyguları açıklayabilmek, onlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

8. Diğer insanlarla açık ve net iletişim kurun. Ne istediğinizi ve ne beklediğinizi onlara bildirin.

9. Arzularınıza karşı çıkmayı bırakın.

10. Gerçekten ne istediğinizi anlamak için sizi en çok neyin kıskandırdığını düşünün.

11. Mali durumunuza dikkat edin: Bir tasarruf hesabı açın, yeni bir iş alın ya da mali durumunuzu düzene sokmayı hedef haline getirin.

12. Size daha yakın olanları bulana ve hayatı daha iyi anlamanıza yardımcı olana kadar araştırmalar yapıp yeni bilgiler edinin.

13. Diğer insanlar hakkında sevdiğiniz şeyin, kendiniz hakkında sevdiğiniz şey olduğunu anlayın. Onlarda hoşlanmadığınız şeyi, kendinizde bulamazsınız.

14. Kıskançlık duygularınız varsa, bunun diğer kişinin sahip olduğu veya sahip olmadığı ile hiçbir şekilde ilgisi olmadığını unutmayın. Her şey neyi karşılayabileceğiniz veya karşılayamayacağınızla ilgili.

15. Asıl amacınızın hayatta kalmak olduğunu unutmayın.

16. Sizi değerinizi kanıtlamaya veya onlardan ‘daha kötü’ olduğunuzu göstermeye zorlayanlarla ilişki kurmayı bırakın.

Your Page Title

Enerji sisteminiz engellenebilir, ancak sadece zihniniz onu yok edebilir ve kaos yaratabilir. Düşüncelerinizi sıralayın ve her şey değişsin.