Manevi Büyüme – Manevi Büyümeyi Nasıl Uygulayabilirim?

Manevi büyüme, içsel ruhunuza ulaşmak ve onunla bağlantı kurmakla ilgilidir ve çevremizdeki yaşamla daha uyumlu olma yöntemidir. İçsel gücümüz duygularımızı geliştirir ve bizi daha mutlu hayatlar yaşamaya ve kendimiz için daha fazla sorumluluk almaya yönlendirir.

Çoğu insan bu önemli yolculuğa çıkarken yalnızlık için biraz zaman bulmaya ihtiyaç duysa da, aniden, ‘kendimizi bulmak’ için herkesten uzağa gitmemiz gerektiği anlamına da gelmez. Bu, garip davranmaya başladığımız ya da mevcut sorumluluklarımızdan herhangi birini ihmal ettiğimiz anlamına gelir. Manevi büyüme sadece duygularımızla, fiziksel varlığımızla ve zihnimizle değil, aynı zamanda ruhumuzla uyumlu çalışan dengeli bir yaşam sürmek için kendimiz hakkında daha fazla şey keşfetmekle ilgilidir.

Manevi Büyümeyi Nasıl Uygulayabilirim?

Kendi içsel varlığınızda bir keşif yolculuğuna çıkabileceğiniz birçok farklı yol vardır. Benzer yolculuklarda bulunan diğer insanlar tarafından ruhsal olarak canlandırıcı kitaplar okumayı deneyebilir ve okuduğunuz şeyler hakkında derinlemesine düşünebilir ve kendi yolculuğunuzu geliştirmek için kullanabileceğiniz herhangi bir bilgi olup olmadığını görebilirsiniz.

Zihinlerimiz o günlerde her taraftan bilgi akışı altındadır, sadece 15 dakika kadar olsa bile, zihninizi her günün en azından bir kısmı için nasıl sessizleştireceğinize dair teknikler öğrenmek önemlidir. Meditasyon genellikle bunu başarmanıza yardımcı olabilir.

Zihninizi ve hayal gücünüzü büyüleyen şeyleri düşünün ve sizi daha yüksek bir bilinç hissi ve gerçekten ‘canlı’ olma hissi hissettiren şeyin ne olduğunu keşfetmeye çalışın. Birçok insan, kendisini ruhu olan bir bedene karşı fiziksel bir vücuda sahip olan bir ruh olarak görmenin, hem kendinizi hem de etrafınızdaki dünyayı görme biçiminiz üzerinde önemli ölçüde güçlü ve olumlu etkilere sahip olabileceğini öne sürmüştür.

Hayatınızı olumlu bir şekilde yürütmek de önemlidir. Evet, her zaman tamamen sorunsuz çalışan bir yaşama sahip olmayacağınız doğrudur, ancak herhangi bir olumsuz düşünce veya duygu aklınıza girer girmez, bilinçli olarak bunları olumlu olanlarla değiştirme kararını alırsınız. Bu, içinizde sakin ve mutluluk hissi yaratacaktır. Ruh halinizi ve duygularınızı dikte eden dış koşullar olmadığı gerçeğini analiz ettiğinizde mantıklıdır. Ruh haliniz ve duygularınız size sadece kendiniz tarafından dikte edilebilir. Diğer insanların farklı olduğunu ve sizin için farklı görüş ve değerlere sahip olduklarını kabul ederek, çevrenizdeki içinizde bir iç sakinlik hissi yaratacak hoşgörü, incelik, sabır ve düşünce de geliştireceksiniz.

Your Page Title

Şimdiye kadar nasıl bir yaşam sürdüğünüz önemli değil. Belki de şimdiye kadar hayatınızı çok bencilce yürüttünüz, belki de tüm yaşam kariyeriniz finansal kazançlarla motive oldu? Geçmişinizin ne olduğu gerçekten önemli değil. Varlığınızın yönünü daha derinlemesine keşfetmeye başladığınızda, belki kendiniz hakkında çok şey bulacaksınız. Bunlar eski düşünce kalıpları tarafından gizlenmiş şeyler, modası geçmiş inançlar ve olumsuz alışkanlıklar olabilir.