Manevi Büyümenin Yedi Seviyesi – Siz Kaçıncı Seviyedesiniz?

Maneviyat, kişinin odağını maddi şeylerden ruhla tanımlanan şeylere kaydırdığı bir durumu ifade eder. Bununla birlikte, maneviyat seviyeleri olarak kabul edilen seviyeler vardır. Bu seviyeler aşağıda listelenmiştir.

1. Normal Seviye

Bu, kişinin gücünü henüz keşfetmediği ilk manevi düzeydir. Bu düzeyde, kişi kim olduğunu bilmez. Gerçekte kim olduğunuzu ortaya çıkarma dürtüsü hala uykuda ve birçok soru akla geliyor.

Buna ek olarak, bu, çoğu insanın ölümden sonra nereye gittiğini, ölümden sonra yaşam varsa, ruhların gerçek olup olmadığını ve cennetin var olup olmadığını sorguladığı aşamadır. Bu sorular zihinde sürekli devam eder ve içsel varlığı uyandıran bir şey oluncaya kadar zaman zaman göz ardı edilir.

2. Başlangıç ​​Seviyesi

Bu noktada, iç ruhu uyandıran bir şey olur ve neler olduğuna dair bir ipucu alırız. Genellikle, sihir gibi olur ve bir şey hakkındaki gerçeği öğreniriz. Örneğin, bizi bir parçalanma veya hayal kırıklığı gibi rahatsız eden bir şeyden geçiyor olabiliriz ve soruna neyin sebep olduğunu algılamamıza yardımcı olan “sihir” meydana gelir.

Bir çözümün nasıl elde edildiğini merak etmek yaygındır. Çünkü içimizdeki bir şey gerçeği algılamamıza yardımcı oldu. İçimize yeni bir tohum ekilir ve ondan harika bir şey çıkar. Bu, hayatımızda meydana gelen olaylar tarafından tetiklenir.

3. Yeterlilik Seviyesi

Kişi bu aşamada diğer insanlarla empati kurmaya başlar. Önceki iki seviyeye kıyasla yaşamda takdir edilecek daha çok şey var. Doğa ve yaşamın kendisi daha ilginç hale gelir. Kişinin belirli bir şeye olan tutkusu büyür ve duygular birinci öncelik olarak kabul edilir.

Bu, kişinin geçmişinden daha fazla haberdar olduğu ve ona yakın olanlarla onun hakkında konuştuğu manevi bir seviyedir. Aksine, arkadaşları ve akrabaları geçmişinin önemini anlamıyormuş gibi hissedebilir. Kişinin zevk ve ilgi bulduğu şeyler artık bir birey için o kadar önemli değildir ve çoğu zaman olumlu bir değişim arayışındadır.

4. Çırak Seviyesi

Çoğu zaman, insanlar başkaları tarafından onaylanmakta rahatlık bulurlar. Bu manevi seviyeden farklıdır. Bu, başkalarından onay bulmanın artık rahatlık vermediği ve ona daha az önem verildiği aşamadır. Deneyimlerimiz bize zarar verdi, şekillendirdi ve ders verdi ve biz de yeni bir aşamaya geçmeye hazırız.

Dahası, yeni bir boyuttaki şeyleri, düşündüğümüz şey olarak görüyoruz, resimde gördüğümüz gibi değil, önemli ve gerçek görünmeye başlıyoruz. Etrafınızda olan şeylere meraklı olursunuz ve birisi doğruyu söyleyip söylemediğinde deşifre etmek daha kolay hale gelir.

5. Gezgin Seviyesi

Bu seviyede insan dünya hakkındaki gerçeği bulmakla ilgilenir. Başlangıç ​​seviyesinde yaşanan saflık ortadan kaybolmaya başlar ve onun yerine dünyada neyin gerçek olduğunu bilmeye artan ilgi gelir.

Kişi daha güçlü olmaya başlar ve bu diğerleri tarafından kolayca fark edilir. Bağımsızlık bir numaralı öncelik haline gelmeye başlar ve çevresi onunla aynı özelliklere sahip insanlardan oluşur. Sizinle aynı deneyimi yaşayan veya deneyimleyen insanların dikkatini çekmeye başlarsınız.

6. Usta Seviyesi

Usta maneviyat seviyesi kişinin maddi ve manevi dünya arasında bir engel oluşturduğu seviyedir. Maddi mülkler artık sizi ilgilendirmiyor gibi görünüyor ve endişeniz ruhsal dünya hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için değişiyor. Buna ek olarak, bir kişi yardımını arayan diğer insanlara yardım etmeye açıktır.

Birçok insan bu kişiyi diğer insanlar için iyi bir örnek ve rol modeli olarak görür ve çoğu zaman taklit edilir. Ruhsal rehberinizle daha derin bir bağlantı kuruldu ve rastgele sayıları görmek öncekinden daha mantıklı. Bir kişi sizinle başkaları arasındaki farkı fark eder ve sık sık yaptıkları işte rehberlik etmek ister.

7.Erdem Seviyesi

Bu, kişinin gerçek benliğinin tamamen farkında olduğu en yüksek maneviyat düzeyidir. Hala dünyaya ait olduğunuz ve maddi şeylere sahip olduğunuz gerçeğinden kaçamamanıza rağmen, bir parçanız bu dünyaya ait olmadığınıza inanıyor. Çok şey yaşadınız ve şimdi öncekinden daha güçlüsünüz ve daha da empatiksiniz.

Odak noktanız daha çok yeni bir varlığa dönüşmeniz. Bir ışık işçisi olarak tasvir edildiğinizde insanları yolunuza yönlendirirsiniz. Kişi bu noktaya ulaştığında, diğer maneviyat düzeyleri artık ona eskisinden çok daha açıktır.

İnsanlar “maneviyat” ı farklı tanımlarlar, ancak en yaygın olanı manevi olmanın mükemmel ve özel olmakla karıştırılmasıdır. İnsanlarla mükemmellik imkansızdır, çünkü hata yapmaya ve onlardan öğrenmeye mahkumdur.

Your Page Title

Bununla birlikte, maneviyat seviyeleri, kişinin maneviyatı hakkında hiçbir şey bilmediği ilk seviyeden, bireyin rol model ve diğer insanlara ışık veren bir ışık işçisi haline geldiği en yüksek seviyeye kadar değişir. Bu, maneviyat seviyelerinin zirvesidir ve maddi varlıkların birileri için önemli olmadığı yerdir.