Meditasyon Sırasında Odağınızı Geliştirmenin Beş Kusursuz Yolu

Meditasyon, kaygı düzeylerini düşürmekten yaratıcılığı artırmaya kadar modern dünyanın yaşamlarını iyileştirmeye devam ediyor. Kabul edelim, toplumun hareket etmeye devam ettiği hızda, meditasyonu günlük bir uygulama olarak birleştirmek zor olabilir – özellikle nereden başlayacağınızdan emin değilseniz. Bununla birlikte, meditasyonu kalıcı bir disiplin haline getirmenin birçok yolu vardır.

Küçük Başlayın.

Bu, özellikle yeni başlıyorsanız geçerlidir. İlk kez meditasyon yapıyorsanız bir saatliğine oturmak göz korkutucu görünebilir. Küçükten başlamak, pratiğinizi doğru hissettiğiniz bir yerden yönetmenizi sağlar. Hatta bir dakika ile başlayabilir ve bunun nasıl bir fark yarattığını görebilirsiniz. Unutmayın, küçükten başlamak, eksik olduğunuz anlamına gelmez. Aksine, cesaretinizi kırmayan bir yerden başlıyorsunuz.

Sabah İlk İş Olarak Yapın.

Sabah gözlerimizi açtığımızda, düşünceler hemen farkındalığımıza girmeye başlar. Güne ne kadar iyi devam edersek, o kadar çok görev üstleniriz ve zihnimiz o kadar çok “çözülecek” şeyler bulur. Sabah ilk iş olarak meditasyon yapmak, önümüzdeki gün için bir ton boş bir sayfa oluşturur. Gözlerinizi açmadan önce bir meditasyona girmeniz size hizmet edebilir. Bir zamanlayıcı ayarlayın, böylece güne istediğinizden daha geç başlamazsınız!

Bir Zamanlayıcı Aracıyla Çalışın.

Zamanlayıcı size sabahları ve aynı zamanda pratiğinizde büyüdükçe hizmet eder. Bir zamanlayıcıyla çalışmanın faydaları, daha derin odaklanma durumlarına davet sunar çünkü bu, uygulayıcıyı ne kadar süredir oturduklarını merak etmekten kurtarır. İster ufaktan başlıyor olun ister saatlik sürelerde alıştırma yapıyor olun, bir zamanlayıcı, zaman yapısının zincirlerinden düşünce özgürlüğü sağlayabilir. Bir zamanlayıcıyla çalışmanın başka bir yolu da artışları ayarlamaktır.

Bir Hareket Veya Egzersiz Uygulamasından Sonra Oturun.

Elinizi küçük bir su kütlesine soktuğunuzu hayal edin. Kir ve kumun tepeye çıkmasını izleyin. Dalgalar dinginlik bulmaya başladığında, dağılmış çökeltiler yerleşir ve yer kaplar. Birkaç dakika sonra su tekrar berraklaşır.

Meditasyondan önce hareket size yardımcı olur. Meditasyon sırasında odaklanmakta zorlanıyorsanız, vücudunuzu önceden hareket ettirin. Biraz yoga yapın, dans edin veya koşun. Kan pompalayın ve nefesinizi çalıştırın sonra kendinizi meditasyonda bulun.

Your Page Title

Bir Mantrayı Tekrarlayın.

Zihin düşünmek için inşa edilmiştir. Düşünceler asla kaçamayacağımız şeylerdir. Meditasyonun amacı bu arada kendimizi düşüncelerden kurtarmak değildir. Bununla birlikte, düşünceler odaklanma yeteneğinizi engelliyorsa, durumunuzu derinleştirmek için bir mantra tekrarlayın.