Bilinçaltı Zihninizi En Yüksek Hayrınıza Programlamak Hakkında Hatırlamanız Gereken 10 Şey

Bilinçaltı zihnin, genellikle sessiz kalan yüksek bir sesi vardır. Bilinçli farkındalığımız yüzeyin altında dururken, gerçekliğimizi dikte eden muazzam bir güce sahiptir. Zihnimizin bazı kısımlarını daha iyi bilerek, kendimizi en yüksek iyiliğimizden daha iyi bir seviyeye yerleştiririz.


Her Şeyin Bir Kaydı Var.

Aldığınız bilgilere iyice bakın. Envanterinizde neler var? Bilinçaltı zihin her şeyin bir kaydına sahiptir ve onu depolar. Bilinçaltı zihnimizi en yüksek hayrımıza programlamak istiyorsak, farkındalık tekniklerimizi inşa etmemiz önemlidir.


Alışkanlık Üzerine Çalışır.

Bilinçaltı zihnimiz alışkanlıklar üzerinde çalıştığı için artık bize hizmet etmeyenleri kırmak ve yeniden düzenlemek için seçenekler vardır. Bir örnek, evden çıkma vaktinden beş dakika önce ve uyandıktan sonra, günlük tutmaya veya meditasyona 20 dakika ayırmak olabilir. Bu, gününüzü belirleyen alışkanlıklar üzerinde etkisi olabilecek bir alışkanlıktır. Verimli alışkanlıklar üzerine ne kadar çok şey inşa edersek, en yüksek farkındalığımıza hizmet etmek için bilinçaltı zihnimize o kadar güvenebiliriz.


Asla Uyumaz

Bilinçaltı zihin her zaman uyanıktır ve daima dinler. Araba sürerken, hatta yürürken karşıya geçen insanları ve reklam panosu işaretlerini alır. Bunun farkında olsanız da olmasanız da bilinçaltı zihin dünyayı açık bir sünger olarak alıyor. Bu yüzden dikkatli davranmak önemlidir.


Mantık Bilmez

Sahip olduğunuz o rüyayı düşünün. Bilinçaltı zihin, onu inşa etmeye yardım etmek ya da yok etmek için oradadır. Bilinçaltı mantığı ya da zamanın sınırlarını bilmiyor. Hedeflerinizi belirleyin, duyguyu netlik ve ayrıntıyla hayal edin. Bilinçaltı sadece nasıl hissedileceğini bilir. Bilinçaltında hissettiğiniz şey gerçek olur.


Söylediğiniz Her Şeye İnanıyor

Dinlemediğini düşündüğünüzde ve sadece şaka yaptığınızda bile. Düşündüğümüz düşünceler genellikle konuştuğumuz kelimelere yansır. Yüksek titreşimli düşünceler düşünüyorsanız, sözleriniz de aynı derecede özgür olacaktır. Aksine, kendinize bir şeyi yapamayacağınızı ya da yetmeyeceğinizi söylüyorsanız, sözleriniz bunu gösterecek ve bilinçaltınız buna inanacaktır. Dil güçlü bir araçtır ve bunun iyi bir nedeni vardır.


Sizinle Rüyalarda İletişim Kurar.

Hatırlasanız da hatırlamasanız da her gece rüya görüyoruz. Aslında, sık sık bizimle semboller ve kalıplar aracılığıyla konuşan birden çok rüyamız olur. Bilinçaltı zihne dokunmak için güçlü ipuçları taşıdıklarından rüya aleminde ortaya çıkan mesajlara dikkat edin.


Şakaya Dayanamaz.

Bu, bilinçaltınızın söylediğiniz her şeye inandığı gerçeğine geri döner. En büyük iyiliğinize aykırı olan her şaka, gerçek olarak alınır. Sözlerinizi akıllıca ve doğru niyetle kullanın.


Gerçekliğimizi Yönetir.

Bilinçaltı zihin her bilgiyi alır ve depolar. Çoğunlukla, bilinçaltı zihnimiz gerçekliğimizin % 95’ini yönetir. ‘Otopilotta koşma’ terimi burada gerçek ağırlığı taşır. Bunu, aşıladığınız alışkanlıklara geri getirin ve her zaman hak ettiğinizi bildiğiniz şekilde yolculuk edeceğinizden emin olun. Bunu hak ediyorsun.


Aynı Anda Birden Fazla Şey Yapabilir.

Bilinçli zihin çoklu görev yapamazken, bilinçaltı bunu yapabilir. Bunun nedeni, her şeyi duyular, sembolizm, sesler, vb. yoluyla alıyor olmasıdır. Bir bakış açısıyla, bu, bilinçaltının müzik, imge, yiyecek ve hatta insanlar olsun, her türlü gereksiz ve sınırlayıcı bilgiyi alabileceği anlamına gelir. Öte yandan, olumlu onaylar alabilir ve bilinçli zihnin büyümesi ve genişlemesi için yeni yollar inşa edebilir. Kısacası, kendimizi çevrelediğimiz ortamlar, tamamen farkında olsak da olmasak da bakış açımızda önemli bir rol oynar.

Your Page Title


Bilinçli Zihninizden Sonsuz Derecede Daha Güçlüdür.

Bilinçli zihin, buzdağının sadece görünen kısmıdır. Yüzeyin altında çok daha fazla tutarken birincil gözlemcimiz olarak hizmet eder. Durum buysa, sonsuz bilgi, içgörüler ve mesajların bilinçaltı rezervuarından faydalanabiliriz.