Ruh Sembolün Nedir? Cevap Doğduğun Ayda

Ruh kavramı her zaman üzerinde konuşulması gereken ilgi çekici bir konu olmuştur. Ama bu kadar ilgi çeken bir konunun en ilginç yanı, herkesin kendi ruh sembolüne sahip olmasıdır. Ruhunu anlamak, gerçekte kim olduğunu anlamak demektir.

Kişiliğinin yeni yönlerini analiz etmenin ve keşfetmenin birçok yolu olsa da, doğduğun yılın zamanı ile kişiliğinin oluşumu arasında bağlantı vardır.

Burada doğduğun aya bakarak, ruhunu en iyi hangi sembolün temsil ettiğini ve bu sembolün nasıl bir insan olduğun hakkında ne söylediğini ortaya çıkaracağız.

1. Ocak Ayında Doğanların Ruh Sembolü Ejderha’dır.

Yılın ilk ayı olarak herkesin takip ettiği kişi sensin. Güçlü ve iradelisin, yoluna çıkan her durumu aşma potansiyeline sahipsin. Herhangi bir şey seni nadiren çıkmaza sokabilir; Sen oldukça cesur ve isteklisin. İç gücün, yoluna çıkan her zorlu engeli aşmana yardımcı olur.

Ancak bu huyunu kontrol altında tutmalısın. Yoksa bu biraz sorun olabilir çünkü sinirlenmek her şey için iyi bir çözüm değildir. Bunu yapabildiğinde, ne kadar başarılı olacağını göreceksin. Öfkeni kontrol etmeyi öğrendiğinde hayatın çok daha iyi olacak.

2. Şubat Ayında Doğanların Ruh Sembolü Anka Kuşu’dur.

Ruh sembolün Anka kuşu gibi, küllerinden daha güçlü ve daha cesur olarak doğarsın. Gücünün birincil kaynağı olan muazzam bir kararlılığa sahipsin. Hassas bir insan olabilirsin, ancak bu, kimsenin sana istediği gibi davranabileceği anlamına gelmez. Değerini biliyorsun ve asla taviz vermiyorsun.

Bir kayıp yaşadığında, onu sindirmek ve yas tutmak biraz zaman alabilir, ancak bu yine de hayatını büyük bir bütünlük, muazzam bir güç ve azim ile yaşamanı engellemez.

3. Mart Ayında Doğanların Ruh Sembolü Yin-Yang’dır

Her şeyde denge ararsın. Herkesin iyi ve kötü yanlarını görürsün. Hayata ve durumlara karşı olumlu bir yaklaşımın var. Her zaman müzakere ve sorunları çözerek yalnızca iyiyi dikkate alma eğilimindesin. Kimseyi tanımadan yargılamaz, varsayımlarda bulunmazsın.

Ancak, ne kadar iyi olursan ol, dikkatli olmalısın çünkü dışarıdaki her insan senin gibi büyük ve iyi kalpli değil. Sadece biraz daha dikkatli ol çünkü bazı insanlar iyi olamayacak kadar zehirlidir ve bu insanlardan uzak durmak en iyisidir.

4. Nisan Ayında Doğanların Ruh Sembolü Aslan’dır.

Muazzam tutkuyla dolu, son derece cesur birisin. Zorluklarla başa çıkıyor ve özüne sadık kalıyorsun. Her zaman sevdiğin insanları korumaya çalışıyorsun, hatta onlara bakmak için kendi hayatını bile riske atıyorsun.

Hayat sana yıllar boyunca birçok zorluk sundu ama sen bir kez bile seni yenmesine izin vermedin. Zafere ulaşmak için savaştın ve çok çalıştın. İçinde sürekli yanan yoğun bir ateş var, bu da seni kendinin en iyi versiyonu olmaya itiyor.

5. Mayıs Ayında Doğanların Ruh Sembolü Kurt’tur

Bazen yalnızlığı tercih ediyorsun ve çoğu zaman gölgede kalmaktan çekinmiyorsun. Sevdiklerin için her zaman oradasın ve onlara zarar vermeye çalışanların ilk önce seninle yüzleşmesi gerekiyor. İyilik yapmaya inandığın, ancak tanınma ve dikkat çekmeyi gerekli bulmadığın için asla ilgi odağı olmak istemez ve perde arkasında kalmayı tercih edersin.

Sessizce herkese bakmak ve onları korumak istiyorsun. Sevdiklerin ne zaman arkalarına baksa, seni ayakta dururken görecekler.

6. Haziran Ayında Doğanların Ruh Sembolü Balık’tır

Sen okyanusun kaygısız ruhusun. Bu hayatta tek umursadığın şey özgürlük ve eğlenmektir. Seçme şansın olsaydı, sorumluluklarının olmadığı bir hayat isterdin ve kalbinin seni götürdüğü yere giderdin. Sorumluluklardan kaçıyorsun ama bu senin için çok gerçekçi değil.

Sorumluluklarından kaçma, aksi takdirde kendini istenmeyen durumlar içinde bulursun. Önemli şeylere odaklanmaya çalış ve biraz daha fazla sorumluluk al. Ayrıca içgüdülerini asla göz ardı etme çünkü onlar senin en büyük gücündür ve hayatta doğru yolda kalmana yardımcı olur.

7. Temmuz Ayında Doğanların Ruh Sembolü Ateş’tir

Her zaman tutku tarafından yönlendirilirsin ve senin için önemli olan bir şey varsa, geriye bakman gerekmez. İster kariyerin, ister ilişkin veya yapmaktan hoşlandığın şeyler olsun, her şey senin için çok yoğundur. Bir şeyi başarmak istediğinde, tüm hedeflerine ulaşmadan durmazsın, birini sevdiğinde ona her şeyini verirsin. Tutku olmadan bir şeyi nasıl yapacağını bilmiyorsun ve bu inanılmaz bir şey.

Ancak, bir saplantıya dönüşmemesi için bu tutkuyu kontrol altında tutman gerekir. Tutku ve motivasyon, sahip olunması gereken harika erdemlerdir, ama tutku ve saplantı arasındaki o ince çizgiyi aşmadığından emin olmalısın. Yoksa bu korkutucu olabilir.

8. Ağustos Ayında Doğanların Ruh Sembolü At’tır

Ruh sembolün at ise, o zaman tıpkı onun gibi, bu dünyaya özgürce koşmak için doğdun, rüzgar saçlarından akıyor. Özgür ruhlu at gibi, vahşi doğada özgürce koşar, her zaman maceralara atılırsın. Maceraları seviyorsun, her zaman yeni ve heyecan verici bir şeyler denemek için arayış içindesin. İnanılmaz bir iş ahlakına sahipsin ve kaderinde başarı var.

Kendine güvendiğin sürece, hayatında bir çok başarıyı tadacak ve kilometrelerce yol gideceksin. İş yerinde en iyisi olmayı ve ne zaman ara vermen gerektiğini de iyi biliyorsun. Doğru iş-yaşam dengesini kurmakta mükemmelsin.

9. Eylül Ayında Doğanların Ruh Sembolü Çiçek’tir

Ruhunun sembolü çiçek ise, o zaman çok masum ve güzel bir kalbe sahip birisin demektir. Nereye gidersen git etrafına bolca mutluluk ve neşe saçıyorsun. Huzur ve barıştan yanasın. Bu dünyaya güzellik getiriyorsun. Yaydığın sıcaklık, insanların tempolu yaşamlarına bir süre ara vermelerini ve sükunetin tadını çıkarmalarını sağlıyor.

Güzel bir kalbin var. Hayat ne kadar zor olursa olsun veya birisi seni ne kadar incitmiş olursa olsun, asla taviz vermezsin. Her zaman içsel gücüne, pozitifliğine ve güzelliğine odaklanırsın.

10. Ekim Ayında Doğanların Ruh Sembolü Yıldız’dır

Sen herkesin yol gösterici ışığısın, her zaman başkalarına yol gösteriyorsun. Senin için başarı, kendinle ilgili değil, başkalarına nasıl ilham verdiğin ve kendilerinin en iyi versiyonları olmalarına nasıl yardımcı olduğunla ilgilidir. Başkalarının kendileri hakkında iyi hissetmelerini sağlamaya, tüm hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya çalışıyorsun.

Ancak, kendine de zaman ayırman ve kendini sevmen için biraz pratik yapman gerekir. Kendine iyi davranmadığın ve kendini sevmediğin sürece, başkaları için aynı şeyi yapmaya devam edemezsin.

11. Kasım Ayında Doğanların Ruh Sembolü Ağaç’tır

Tıpkı ruh sembolün olan ağaç gibi, diğer herkes için destek sistemi olarak hizmet ediyorsun. Ağaç gibi başkalarına barınak sağlarsın. Güçlü gövden ve köklerin başkalarını desteklemene yardımcı olur ve dalların hayatın tüm fırtınalarından korunmanı sağlar. Ne iyilik yaparsan yap, karşılık beklemeden yaparsın.

Ama sence de kendi köklerine su vermen gerekmiyor mu? Tıpkı başkalarına yaptığın gibi, senin de korunman ve sevgi görmen gerek. Her seferinde başkaları için mutluluğunu feda etmeye devam etme. Güzel bir ruhun var, ancak nezaketinin ve cömertliğinin seni gerçekten hak ettiğinden daha azını kabul etmeye zorlamasına asla izin verme.

12. Aralık Ayında Doğanların Ruh Sembolü Su’dur

Değişen su gibi, farklı durumlarda farklı davranırsın; Sen sürekli değişen bir insansın. Arkadaşların arasında sakin biri olabilirsin ama bir fırtınanın kışkırttığı, çalkantılı dalgalar gibi tehlikeli de olabilirsin, yoluna çıkan her şeyle her zaman yüzleşmeye hazırsın.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hayat zorlaştığında yenilmeyi reddeden son derece güçlü bir insansın ve ne kadar zor olursa olsun, kendin ve sevdiklerin için her şeyi yapmanın bir yolunu bulursun.