Ruhsal Uyum Nedir Ve Nasıl Başarılır

Hepimiz barışı, güveni, memnuniyeti ve güvenliği yayan insanlarla tanıştık. Bunlar ruhları, zihinleri ve fiziksel bedenleri senkronize olan insanlardır.

Sadece iyi koşullarda gelişmemize izin vermekle kalmayıp, yaşamımızda karşılaştığımız bazı zorlukları aşmamıza izin veren bir dengeye sahip gibi görünüyorlar.

Bu düzeyde bir temele ulaşan insanlar, manevi bir uyum yaşamanın ne demek olduğunu öğrendiler. Bu, benliğin ve evrenin tüm kısımlarıyla uyumlu bir denge hayatıdır.

Manevi uyum bizim doğal durumumuzdur. Çatışma ve oyalama ile dolu bir dünyada kolayca kaybolur. Ancak çoğumuz hayatlarımızı sürekli bir ruhsal uyumsuzluk durumunda yaşıyoruz.

Kendinizi sürekli yorgun, depresyonda ve sinirli hissediyorsanız, konsantre olamıyor veya düzensiz nefes alıyorsanız, muhtemelen ruhsal olarak uyumsuzluk yaşıyorsunuzdur. Neyse ki, bu istenmeyen durumu gidermek için atabileceğiniz adımlar var.


Dinlenmek

Kendinizi çok yorgun hissediyorsanız biraz dinlenmeniz gerekir. Ancak bu her zaman daha fazla uykuya ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Bazen, yorgunluğa neden olan şey uyku eksikliği değildir.

Stres, kötü beslenme ve egzersiz eksikliği de yorgunluğa büyük katkıda bulunur. Gerçekten dinlenmiş hissetmek için mücadele ediyorsanız, daha fazla su içmeniz ve daha fazla sebze yemeniz gerekebilir.

Ayrıca, stresi bırakmanın bir yolunu bulmanız gerektiği anlamına da gelebilir. Yoga ve meditasyon stresi yönetmek için mükemmel araçlardır.

Her zaman uyuduğunuz saatten biraz daha erken yatmanız ve yatak odanızda televizyonunuz varsa onu kapatmanız gerekebilir.


İyileşmek

Depresyonla mücadele ediyorsanız, iyileşmek için kendinize biraz zaman ayırmanız gerekebilir. Depresyon çoğu zaman bir tür kayıpla bağlantılıdır. Bu, bir insanın, evcil hayvanın, hayalin veya sevdiğiniz başka bir şeyin kaybı olabilir.

Her zaman profesyonel yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz durumlar olsa da, bazen uygulamalarınızı biraz değiştirmeniz gerekir. Bu durumda, her güne derin nefes alma ve şükretme ile başlamayı düşünün. Nefes alırken, minnettar olduğunuz birinin veya bir şeyin ismini fısıldayın.


Denge

Sinirlilik genellikle yaşamlarımızdaki, hormonlarımızdaki veya diğer fizyolojik faktörlerdeki dengesizliğin bir sonucudur. Kendinizi zayıflamış hissediyorsanız, fiziksel sağlığınıza olan bağlılığınızı kendinize bir sorun.

Ne kadar kafein, şeker veya alkol tüketiyorum? Geceleri ne kadar uyuyorum? Sağlıklı diyet yapıyor muyum?

Bu alanların herhangi birindeki dengesizlik hayatımıza bir rahatsızlık duygusu getirir. Bunu hayatınızı özel, alan olarak ele almanın zamanı geldiğine dair bir uyarı alarmı olarak düşünün. Gününüze biraz daha fazla hareket katın, eğlenin, sevdiklerinizle gerçekten bağlantı kurmak için onlara zaman ayırın.


Sadeleştirmek

Sürekli olarak daha fazla zaman, daha fazla enerji, daha fazla yetenek ve daha fazla kaynak talep eden bir dünyada yaşıyoruz, artık biraz basitleştirme zamanı gelmiş olabilir. Aşırıya kaçan bir yaşamın en kesin işaretlerinden biri de konsantre olamamaktır.

Hayatınıza bir odak getirmek için kendinize nerede durabileceğinizi sorun. Artık size hizmet etmeyen durumlardan kendinizi kurtarın. Yeni bir program oluşturun ve zamanınızı nasıl harcamak istediğinizi doğru bir şekilde yansıtıp yansıtmadığına karar verin. Son olarak, zamanınızın etrafında özel bir sınır oluşturun. Zaman paha biçilemez ve genellikle fark ettiğimizden daha fazla korunmaya ihtiyaç duyar.


Solumak

Nefesimiz ayrılmaz bir şekilde ruhumuzun sağlığı ve vücudumuzun işlevi ile bağlantılıdır. Stres, korku ya da öfke zamanlarında, genellikle değiştirilecek ilk şey nefes alma yeteneğimizdir. Nefesinizi tutup tutmadığınızı, sığ nefesler alıp almadığınızı, düzensiz kalıplarla nefes alıp almadığınızı fark etmek için zaman ayırın.

Nefesiniz rahat ve derinden başka bir şeyse, bazı değişiklikler yapmaktan faydalanabilirsiniz. Bunu yapmak için, ele almadığınız duyguları düşünün. Belki zamanınız olmamıştır ya da belki de sadece fazlaymış gibi hissettiniz. Onları erteleme nedeniniz ne olursa olsun, şimdi onları tanımlama zamanı.

Bir kez tanımlandıktan sonra, vücudunuzda bu duygulardan derinden etkilenen yerleri fark etmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra bu alanlarda derin nefes alıştırmaları yapabilirsiniz.

İstediğiniz zaman, nefesinizin düzenini durdurabilir ve fark edebilirsiniz. Bu, hemen ele alabileceğiniz bir şeydir ve faydaları da hemen ortaya çıkar.

Tüm bu uygulamalar sizi manevi uyuma getirmek için birleşir. Beden, zihin ve ruh arasındaki bu uyum yerine ulaştıktan sonra asla geri dönmek istemeyeceksiniz.

Your Page Title

Ve şimdi bunu nasıl başaracağınızı bildiğinize göre, yaşamınızda kaçınılmaz olarak bir miktar bozulma yaşadığınızda her zaman geri dönebilirsiniz.