Kötü Karma’nızdan Kurtulmanız İçin 7 Strateji

Kötü karma bizi korkunç kalıplara hapsedebilir. Aynı tür insanları, işleri, hastalıkları, olayları, kazaları ve gereksiz yükleri hayatımıza çekiyoruz.

Karmik döngüde en çok ihtiyaç duyulan ara, kişisel karmamızı analiz ettiğimizde ve çözmek için gerekli adımları attığımızda ortaya çıkar.

Kötü karma kızgınlıktan beslenir. Size kırgın olmak için daha fazla neden veren insanları çekmenizi sağlar.

Şu andaki karmaşınızdan sökülüp bu yeni stratejiyi ortaya çıkarmak için bu 7 stratejiyi uygulamaya koymaya başlamanız gerekir.

1. Karmanızı Tanımlayın.

Karmanızı tanımlamak, yaşamın hangi alanlarında durgun hissettiğinizi saptamak anlamına gelir. Kariyerinizde, ayrılmayacağınız ya da henüz ilerlemeyeceğiniz bir aşk ilişkisine mi sahip olacağınız? Bazı aile bireyleriyle aynı mücadeleleri uzun zamandır mı yaşıyorsunuz?

Her birimiz, istenmeyen durumlarda bizi kilitleyen eşsiz bir karmaya bağlıyız. Dürüstlükle engellerin üzerinde düşünün ve sorunun nerede olduğunu anlayın. Tüm bunlar ne zaman ve nasıl başladı? Kendinizi karmik düğümlerinizden çözmenin ve gerçek potansiyelinize doğru ilerlemenin ilk adımı, sorunun kaynağına geri dönmektir.

2. Negatif Bağları Koparın.

Enerji alanınızı istila eden insanları külfetli karma ile kesmekte pişmanlık duymayın. Hayat yeterince karmaşık yanlış insanların daha da karmaşık hale getirmesine izin vermeyin! Bu, siz ve başka bir kişi arasında kötü niyetli bir irade yaratmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak kibarca ve saygıyla kendinizi iyilikten daha fazla zarar getiren insanlardan uzak tutmanız gerekir.

Çok fazla açıklama yapmanız gerekmez; Onların iyiliğini istediğiniz basit bir kapatma notu yeterli olacaktır. Kişinin enerjisi “doğru” hissettirmiyorsa ve sürekli olarak size stres veriyorsa, kendi neşeli yollarına gitmelerine izin vermek için kendinize ve karmanıza borçlusunuz.

3. Sorumluluk Alın.

Hatalarınızı kabul ettiğiniz zaman enerji değişimini hissetmeye başlarsınız. Sorumluluk almak zor, çünkü egonuz suçlanmayı sevmiyor, ama bakış açınızı genişletiyor. Nerede yanlış yaptığınızı ve bir daha benzer bir durum ortaya çıktığında işleri nasıl farklı şekilde yapacağınızı görmeye başlarsınız. Hatalarınızdan ders alın. Bu, geçmişte suçluluk hissetmeniz veya üzerinde durmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak gelecekte, bir kararla karşı karşıya kaldığınızda ilk önce karmanıza danışacağınıza söz verirsiniz.

4. Karmanızı İyileştirin.

Ruhunuzu besleyen ve her seviyede refahı çağıran eylemler gerçekleştirin. Geri dönün ve açık kapıları kapatın, eski ağrıları hafifletin ve iç çocuğunuzu rahatlatın. Karmanızı kabul etmeyi ve size verilen evrensel kartlarla çalışmayı öğrenin. Uzun zamandan beri biriken karma ile mücadele eden işler yapın ve dünyamızın iyiliğine katkıda bulunun. Zaman tüm yaraları iyileştirmez onları daha derinden inceltir. Sadece karmanızı iyileştirerek geçmişinizden evrimleşebilirsiniz.

5. Zayıf Yönlerinize Meydan Okuyun.

Kendimizi belirli alanlarda zayıf ve diğerlerinde güçlü olarak algılıyoruz. Belki başkalarını memnun etmenin iyi olduğunu, kendiniz için ayakta durmanın kötü olduğunu düşünüyorsunuz. Farketmediğiniz şey, zayıf yönlerinizin gizli güçlü yönleriniz olduğudur.

Zayıf yönlerinizi, varlığınızın karmik özellikleri olarak görmeyi öğrenin. Güvenlik açıklarının “kurbanı” olmayın; bu, hassasiyetlerinizde rol oynayan her türlü karmik senaryoyu davet eder. Bunun yerine, çöküşlerinize meydan okumak ve karmik kalıpların dizginlerini almak için cesaretinizi geliştirin.

6. Yeni İşler Yapın.

Eski şeyleri yapmanın size fayda sağlamadığını görürseniz davranışınızı değiştirin. Bazen kesin bir şekilde davranmaya zorlandık ve bariz dezavantajlarını göremedik. Bu, tüm karmik borçları telafi etmenin ve pozitif karma oluşturmanın en basit ve en az razı olan yoludur. Beklediğiniz olmasa bile, yapın. Kendinize ve başkalarına iyi bakın. Ödün vermeyen durumlardan uzak durun. Kısacası, başkalarının size karşı hareket etmesini istediğiniz şekilde hareket edin.

7. Herkesi Affedin.

Hiçbir şey seni affetmekten kurtarmaz. Ve bu erdem, dönüştürücü yeteneklerini kabul ettiğinizde daha kolay gelir. Affetmek, içselde barındırdığınız öfke, acı ve hayal kırıklığından kopmaktır. Kötü karma, kızgınlıktan beslenir sizi kırgın olmak için daha fazla sebep veren insanları çekmenizi sağlar. Genellikle neden olumsuzluk çarkından kaçamadığımızı merak ediyoruz bunun yerine, bizi böyle döngülere çeken duygularımızın olduğu gerçeğinden kaçınıyoruz.

Your Page Title

Karma, hepimiz için benzersiz bir güçtür her insan kendi karmik savaşlarıyla savaşıyor. Fakat ne kadar çabuk kararsız karmamızın kaynaklarını tespit edersek ve çözmek için harekete geçersek, yaşamımızın daha büyük amacını yerine getirmek için kurtuluş mucizesini o kadar erken tecrübe ederiz.