Solar Pleksus Çakranın Dengede Olmadığını ve Nasıl İyileştirileceğini Gösteren İşaretler

Solar pleksus çakrası veya Manipura, hayal kırıklığı, öfke ve sezgi, duyarlılık ve güç duyguları gibi birincil duyguları yöneten üçüncü çakradır.

Solar pleksus çakrası kişiliğimizin “merkezi” dir. Kimliğimizi bulduğumuz yerdir. Kişisel gücümüz, azmimiz ve uyarlanabilirlik gücümüzle toplumun normlarına uymamıza yardımcı olur.

Elementi ateşle temsil edilir. Ateş ışık, ısı, enerji ve aktivitedir ve ruhsal düzeyde aydınlanmayı temsil eder.

Solar pleksus çakrası, bir kişinin gücünün merkezi olarak güneş tarafından temsil edilir. Burada, diğer şeylerin yanı sıra ruhumuzu ve fiziksel bedenimizi besleyen ve bize canlılık veren güneş enerjisini alıyoruz.

Fiziksel Sağlığın Korunması

Bu çakra sinir sistemini, mideyi, safra kesesini, kalın bağırsağı, karaciğeri ve pankreası yönetir. Ayrıca, tüm sindirim ve kas sistemi bu çakra tarafından düzenlenir. Gözler bile solar pleksus çakrası tarafından yönetilir.

Sindirim sistemi, artrit, diyabet ve hipoglisemi ile ilgili sorunlar, işlevsiz bir Manipuraya işaret edebilecek bazı fiziksel sağlık sorunlarıdır.

Eylem Ve İrade

Bu çakranın en önemli işlevleri duygularını cesaret, motivasyon, güç ve mutlulukla ortaya çıkarmaktır. Bu çakra enerji ile yüklendiğinde, hayallerini gerçekleştirmek için güven ve cesaret düzeyini artıran olumlu duyguları uyarır.

Sonuç olarak, bunlar ne kadar zor olursa olsun karar verme, uygun eylemde bulunma ve sorunlardan duygusal olarak kopma yeteneği sunar.

Çok çalışamama, erteleme, ilgisizlik, kişisel alışkanlıklara hakim olma ve başkaları tarafından kontrol edilme, bu çakradaki dengesizliklerle ilgili bazı faktörlerdir.

Sağlıklı Bir Manipura Belirtileri

Solar pleksus çakrası dengelendiğinde, genel olarak iyi bir ruh halin olur, neşeli ve iyimsersin, kendine ve başkalarına saygı duyarsın ve duygularını dürüstçe ifade edebilirsin. Kendine güvenebilir ve sorunlarını tanıma ve bunları çözmek için gerçek eylemler yapma cesaretine sahip olabilirsin.

Esneksin ve sorunlarını sakin bir zihinle çözüyorsun. Öfkeni kolayca kaybetmiyorsun – sakin ve kendinden eminsin, bu yüzden etkili çatışma çözümü ve problem çözme stratejileri benimsiyorsun. Kendi efendin olduğunu hissediyorsun.

Solar Pleksus Çakrasını Engelleyen Nedir?

Bastırılmış duyguların var ve hayatını kontrol edemiyormuş gibi hissediyorsun. Genellikle, istediğin hayatı yaşamıyorsun sana yararı olmayan bir ilişki ya da bir işteymişsin gibi hissediyorsun.

Nedenini Keşfet

Dengesizliğin nedenini kontrol etmek için kendine şu soruları sor: Hayatımı kontrol ediyor muyum? Tutkularımı takip ediyor muyum? Hobilerim için yeterli zamanım var mı? İstediğim hayatı yaşıyor muyum?

Cevabı hemen bulamasan bile, meditasyon veya diğer kendini tanıma biçimleriyle mevcut durumunu anlamak için zaman ayır.

Solar pleksus çakrasında çok fazla enerji varsa,:

– Yargılamak;
– Eleştirmek;
– Başkalarını suçlamak;
– Sert olmak;
– Yeni projelerden nadiren memnun kalmak, değişikliklere veya yeniliklere direnmek;
– İnatçılık
– Sık sık dünyanın geri kalanından daha iyi bildiğine inanmak, bu nedenle ne yapacağını söyleyen kişileri dinlememek.

Solar Pleksus Çakrasının Temizlenmesi

Solar pleksus çakranı dengelemenin bazı yolları şunlardır:

– Güneşte kal
– Çeşitli spor aktiviteleri yap
– Eksik bıraktığın görevleri tamamla
– Bir odayı temizle
– Kendine iyi bak
– Kendini iyi hissettirecek bir şey yap.
– Bir hedef belirle ve ona ulaş
– Daha iddialı ol
– Fikirlerini başkalarının tavsiyeleriyle birleştirerek kararlar al
– Biberiye veya lavanta gibi yağlar kullan
– Sana enerji ve güçlü bir ruh vermek için odanı sarı renkte dekore et
– Tüm arzularını yerine getirmeye çalış ve onlara layık olduğunu bil
– Zorlukları kabul et

Solar Pleksus Çakrasını İyileştirecek Yiyecekler

Sarı meyveler ve sebzeler Manipurayı temizlemeye ve dengelemeye yardımcı olur: sarı biber, limon, muz, mısır.

Your Page Title

Karbonhidratlar ve kepekli tahıllar üçüncü çakrana yavaş bir güç sağlayacaktır. Şeker, rafine edilmiş ve işlenmiş gıdalar gibi vücudun hızla emdiği gıdalardan kaçın. Bu nedenle, kahverengi pirinç veya tam tahıllı tahılları seç. Sağlıklı yağlar için diyetine ayçiçeği çekirdeği ekleyebilirsen de harika olur.