Ölümden Sonra Bile Bilinç Devam Eder

Er ya da geç ölümün geleceğini hepimiz biliyoruz! Ölüm, sonunda hepimizin başına gelenlerden sadece biri.

Birçoğumuzun merak ettiklerinde biri, ölümden sonraki hayat, ama şimdi bilim insanları, kalbinizin atmayı bırakmasıyla bilincinizin devam ettiğini onaylıyor!

Düşüncenin ölümden sonra da sürdüğünü söyleyen İngiliz bilim insanları tarafından 2.000’den fazla kişi üzerinde çalışıldı ve ayrıca ölü ilan edilen ve sonra yeniden canlananlarda beden dışı deneyimlerin gerçekte gerçek olduğuna dair kanıtlar bulundu.

Genelde çoğu bilim insanı tarafından inanılan şey, kalbin 30 saniye boyunca kan pompalamayı bıraktıktan sonra beynin artık aktif olmadığı ve o bilinç bilincinin de var olduğunun durduğudur. Southampton Üniversitesi’ndeki araştırmacılar başka türlü hissediyor ve öldükten sonra farkındalığın hala 3 dakika kadar yaşandığını kanıtladılar.

Araştırmanın baş araştırmacısı Dr. Sam Parnia şunları söyledi: “Algının aksine ölüm belirli bir an değil, ciddi bir hastalık veya kazadan sonra meydana gelebilecek potansiyel olarak geri dönüşlü bir süreç kalbin, akciğerlerin ve beynin çalışmasına neden olur.

“Bu işlemi tersine çevirme girişimleri yapılırsa,“ kalp durması ”olarak adlandırılır; ancak, bu girişimler başarılı olmazsa “ölüm” denir.

Araştırma için görüşülen 2.060 kalp durması sağkalımı hastasının% 40’ı klinik olarak ölü ilan edildikten sonra bir çeşit farkındalık hatırlayabildiklerini söyledi.

Parnia, “Bu, daha çok kişinin başlangıçta zihinsel aktiviteye sahip olabileceğini, ancak beyin hasarı veya yatıştırıcı ilaçların hafıza hatırlama üzerindeki etkileri nedeniyle iyileşmeden sonra anılarını yitirdiğini gösteriyor.” Dedi.

En büyük ve en önemli bulgulardan biri, kalp durması sonrasında, geçici olarak ölmüşken etrafında olan her şeyi doğru bir şekilde hatırlayabilen 57 yaşındaki bir erkeğin sonucudur!

Hastaların sadece% 2’si, deneyimlerinin “beden dışı bir deneyime” benzer olduğunu söylemiştir; bu, ölümden sonra çevrelerinin neredeyse tamamen farkında olduğunu hissetmesidir. Çalışmadaki hastaların yaklaşık% 50’si farkındalıktan çok korku hissettiğini söyledi

Parnia şöyle dedi: “Ölümle ilgili deneyimlerin muhtemelen kalp durmadan önce veya kalbin başarılı bir şekilde yeniden başlatılmasından sonra meydana gelen halüsinasyonlar veya yanılsamalar olduğu varsayıldığı için önemlidir. kalp atmadığı zaman meydana gelen olaylar.

“Bu durumda, bilinç ve farkındalığın kalp atışı olmadığı üç dakikalık bir sürede gerçekleştiği ortaya çıktı.

“Bu paradoksal çünkü beynin kalp durduktan 20-30 saniye içinde çalışmayı bırakması ve kalp yeniden başlatılıncaya kadar tekrar devam etmemesi.

Your Page Title

“Ayrıca, bu durumda görsel farkındalığın ayrıntılı hatırlamaları, doğrulanmış olaylarla da tutarlıydı.