Zencefilin Sihirli Özellikleri

Sihirli özellikleri: Bolluk, şifa, sevgi, başarı

Manevi özellikler: Cesaret, merhamet, iyimserlik

Astrolojide zencefil, Mars gezegeni, Koç ve Akrep ile ilişkilidir.

Ruhsal uygulamalar için zencefil esansiyel yağı kullanılır. Aroması cesaret verir ve korkularla baş etmeye yardımcı olur. Zencefil esansiyel yağı, kalpten dua etmeye yardımcı olur. Ruhsal uygulamalarla meşgul olanlar için, zencefil aroması daha yüksek manevi alemlere yükselme fırsatı verir.

Zencefil esansiyel yağının kokusunu solumak, bir özgürlük ve iyimserlik duygusu getirir, belirleyici kelimeyi telaffuz etmenizi sağlar, önemli bir karar üzerinde düşünürken doğru sonuca varmanızı sağlar, yaşamın yönünü değiştirmeye yardımcı olur ve genel olarak daha parlak bir yaşam sürmenizi sağlar.

Zencefil esansiyel yağı, çeşitli amaçlarla sihirli ritüellerde kullanılabilir, öncelikle sevgiyi ve iyi şansları çekmeye yardımcı olur. Başarıya ihtiyaç duyduğunuzda özel günlerde giysilerinize zencefil esansiyel yağı sürün. Örneğin, iş görüşmelerine katılırken.

Zencefil uzun zamandır gerçek aşkı çekmek için kullanılmıştır. Boynunuza ve bileklerinize birkaç damla zencefil yağı sürün veya gerçek aşkın size ulaşmasına yardımcı olmak için banyonuza 10-15 damla ekleyin.

Bolluk çekmek için, cüzdanınıza veya paranıza birkaç damla zencefil esansiyel yağı uygulayın. Para çekmek için, zencefil yağını ofisinizde veya evinizde bir difüzörde de kullanabilirsiniz.

Zencefilin İyileştirici Özellikleri

Hastalıkları iyileştirmek için zencefil kullanın. Bunun için yemeğinize baharat olarak birkaç dilim taze zencefil ekleyebilirsiniz. İyi bir anti-enflamatuar ajan olduğu, eklem ağrısının giderilmesine, hazımsızlığın yatıştırılmasına ve ayrıca soğuk algınlığına yardımcı olduğu bilinmektedir. Zencefilin afrodizyak özelliği bile vardır. Geleneksel Çin ve Hint tıbbında zencefilin vücudu düzenlemeye ve enerji seviyelerini korumaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Zencefilin sağlık yararları harikadır ve çeşitli durumlarda yardımcı olan değerli bir gıda maddesidir. Cilt bakımı söz konusu olduğunda iltihabı azaltabilir. Zencefil, sebore tedavisinde olduğu kadar saçları güçlendirici bir ilaç olarak da çalışacaktır. Zencefil esansiyel yağı, antiinflamatuar özellikleri nedeniyle artrit ağrısını gidermek için masajda kullanılır. Zencefil birçok bitkisel preparatta bulunur, tıkanıklığı giderir, soğuk algınlığı, alerji ve solunum yolu hastalıklarının seyrini kolaylaştırır. Yemeğinizde zencefil yemeye başlarsanız, cildin elastikiyetini artırarak daha genç ve elastik görünmesine yardımcı olur ve cildiniz düzelir.

Your Page Title

Zencefili kullanmanın en iyi yollarından biri onu çay olarak içmektir, lezzetli bir içeceğin tadını çıkaracak ve ondan faydalanacaksınız. Zencefil çayı sindirimi uyarır, iyileştirir ve bağışıklığı geliştirir. Zencefil çayı yapmak kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, bir su ısıtıcısında su kaynatmak ve üzerlerinde kabuk kalmayacak şekilde birkaç ince zencefil şeridi kesmektir. Zencefili bir bardağa koyun ve üzerine sıcak su dökün, ayrıca bir çay kaşığı bal ve bir dilim limon da ekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise tarçın ve karanfil ekleyip, içeceği şekerle tatlandırmaktır.