Gerçek Aşkı Bulmanın 12 Manevi Yolu (pratik ipuçları)

Gerçek aşkın özelliklerini tanımlamak zordur, çünkü birçok şekilde olabilir. Bu saf ve masum bağ, en yakının ve en sevdiklerinle kurulur. Ancak son zamanlarda bu duygunun anlamını yitirmiş gibiyiz. Ne yazık ki, çok fazla insan artık kendisiyle temasını kesmiş durumda, sahiplenme ve kıskançlık gibi olumsuz duyguları aşkla karıştırıyorlar. Gerçek sevginin anlamı, bu tür duyguların ötesindedir. Gerçek aşk ve şefkat, onları deneyimleyen herkes için yaşamı değiştiren deneyimlerdir.

Burada gerçek aşkı bulmanın manevi yollarından bahsedeceğim.

1. Ne Tür Bir İnsan Aradığını Anlamalısın

Kimi veya ne tür bir insanı aradığını bilmiyorsan, onu bulduğunda asla bilemezsin. Aradığın aşk senin gibi biri mi? Daha uzun veya daha kısa birini mi arıyorsun? Yazma, sanatsal faaliyetler veya farklı hayır kurumlarında gönüllü olma konusundaki coşkunu paylaşmasını ister miydin? Aradığın türden bir insanı belirledikten sonra, evren sana kimi göstereceğini bilecektir.

2. Sevgisini Hisset

Sonunda onu bulduğunda hissedeceğin sevgiyi görselleştirmeye çalış. Onun sevgisini hissetmenin zihnine girmesine yardımcı olmasının yolu, bir vizyon panosu yapmaktır. Vizyon panosu, hayallerinden ve seni gerçekten mutlu eden şeylerden oluşmalıdır. Yapması oldukça basit. Bazıları fiziksel dergilerden, broşürlerden, ve posterlerden fotoğrafları kesip bunları fiziksel bir panoya yapıştırır. Diğerleri ise bunu dijital olarak yapıyor. Senin için hangisi rahatsa onu yapabilirsin. Vizyon panosu hakkında önemli olan şey, onu her gün görmendir. Birden fazla yapmayı dene ve evinin etrafına dağıt. Onu ne kadar çok görürsen, beynin aşkı hayatına geri döndürmeye o kadar çok hazır olacaktır.

3. Güçlü Ve Zayıf Yönlerinin Farkında Ol

Hâlâ bekarken, kendini gerçekten tanımak için bu zamanı ayır. Bazen ruh eşimizi asla bulamayacağımızı düşünmekten kendimizi alamıyoruz ve kendimizi üzüyoruz. Bunu durdurmanın, daha gerçekçi ve olumlu düşünmenin zamanı geldi. Güçlü ve zayıf yönlerin hakkında bilgi edin. Neyi yapmaktan gerçekten keyif aldığını ve neye katlanmayacağını öğren. Kendini ne kadar çok anlarsan, gerçek aşkında ne arayacağını o kadar çok bilirsin.

4. Geçmişinden Kurtul

İnsanlarda geçmişten gelen duygusal yüklerini taşıma eğilimi vardır. Hâlâ eski ilişkilerinin nasıl bittiğine takılıp kalabilirler veya geçmişte yaptıkları ya da yapmadıklarından pişmanlık duyabilirler. Bu olumsuz duyguları yanında taşımak, yalnızca gerçek aşk yolculuğunun önüne geçecektir. Geçmişin ağırlığından kurtulmanın sağlıklı bir yolu, kendine bu duyguları hissetme izni vermektir. İçinden ağlamak geliyorsa ağla; öfke hissediyorsan, öfkelen. Hissettikten sonra bırak gitsin. Duygularını tamamen hissetmene izin verirsen onları daha iyi işleyebilirsin.

5. Evrene Güven

Ruhsal olarak gerçek aşkını bulmak, yalnızca ona inanırsan işe yarayacaktır. Olumsuz bir zihniyete sahip olmaya devam edersen, yalnızca olumsuz sonuçları çekersin. Evrenin senin için ve sonunda gerçek aşkın kim olursa olsun daha büyük planları olduğuna güven. Evrene güvenmek aynı zamanda sabırlı olmayı da gerektirir. Sonunda gerçek aşkını bulman haftalar, aylar veya yıllar sürse de, evrenin zamanlamasının mükemmel olduğuna inan. Hâlâ bekarken kendini geliştirmeye ve anı yaşamaya odaklanmaya devam et. Kendin hakkında daha fazla şey öğrenmeye ve kendine nezaketle davranmaya devam et. Böylece evren sonunda seni gerçek aşkınla eşleştirdiğinde, onun için hazır olacaksın.

6. İşaretlere Duyarlı Ol

Nereye gidersen git, evren sana gerçek aşkının kim olduğuna dair işaretler gönderecek. Yeni tanıştığın ve bir anda hoşuna giden biri olabilir ya da hiç beklemediğin bir anda sana ulaşan biri de olabilir. Hayatın boyunca tanıdığın insanlar arasında, en zor anlarında bile yanında olan ve seni destekleyen birinin olma ihtimali de vardır. Bu, evrenin sana gönderdiğinin işareti olabilir – sadece fark etmedin.

7. Yeni İnsanlarla Bağlantı Kur

Önce bir bilet almazsan piyangoyu kazanamazsın. Evrene pozitif enerji göndermek ne kadar etkili olsa da, yeni insanlarla bağlantı kurmak için dışarı çıkmak yine de yardımcı olacaktır. Yeni arkadaşlar edinmeyi ve onları tanımayı dene. Gerçek aşkını çekmeye yönelik ruhsal uygulamalarınla desteklenen bu eylemler sana katlanarak fayda sağlayacaktır. Kendini başkalarına açmaya izin verdiğinde ve sırayla onların hikayelerini dinlediğinde, bağlantı kurabileceğin ve asla beklemediğin insanlar olduğunu keşfedeceksin. Başkalarını daha yakından tanı. Diğerlerine kim olduğunu söyle. Onların hikayelerini dinle ve seninkileri anlat.

8. Ruhuna Sadık Ol

İnsanlar utangaç oldukları için kim olduklarını saklama eğilimindedir. Başkalarının onlara garip demesini istemiyorlar, bu nedenle insanlarla etkileşimde sosyal olarak kabul edilebilir standartlara uyuyorlar. Ruhunu saklamak, ruhunun başkalarıyla gerçek aşkı bulmanın gerektirdiği şekilde anlamlı bir bağlantı kurmasına yardımcı olmayacaktır. Başkalarına karşı samimi olduğunda, insanların gerçekte kim olduğunu görmelerine izin verirsin. Sonunda gerçek aşkınla tanıştığında, onun herkesi memnun etmek için gösterdiğin sahte haline değil, gerçek sana ilgi duyacağını bileceksin.

9. Hemen Şimdi Mutlu Ol

Kendin hakkında, ne kadar yalnız olduğun konusunda kötü hissetmeye devam ettiğinde, o zaman evrene yalnızca negatif enerji gönderilecek ve bu daha sonra daha da kötü hissetmek gibi negatif sonuçları çekecektir. Evren, mutluluğunu sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Şu anda hayatın için minnettar olarak buna da katılabilirsin. Sen görmesen bile her zaman şükredecek bir şey vardır. Yoldaki yeşil ışıklar veya güneşli bir gün olsun, minnettar olmak ve pozitif kalmak gerçek aşkını çekmek için çok önemlidir.

10. Sözlerini Değiştir

Çoğu zaman söylediklerin, düşündüğün şeye dönüşür; düşündüğün şey senin gerçeğin olur. Bu yüzden hayatında kullandığın dile dikkat etmen önemlidir. Gerçek aşkı bulduğunda mutlu olacağını söylediğinde, sadece mutluluğunu ertelemiş olursun.

Yeterince çekici olmadığını söylediğinde, bilinçaltında buna daha çok inanırsın ve bu da özgüvenini düşürür. Aynı şey, kendine birisi için yeterince iyi olmadığını söylediğinde de geçerli. Ancak kelimelerini değiştirdiğinde ve güzel ya da ilginç olduğunu söylediğinde, zihniyetini ve evrenin seninle bağlantı kurma şeklini değiştirmeye başlayacaksın.

11. Kendini Sev

Kendini sevmek, sadece hayatına gerçek sevgiyi sokmanın değil, aynı zamanda bu sevgiyi yıllarca sürdürmenin de ilk adımıdır. Bunu söylemek yapmaktan daha kolay.

Geçmişte yaptığın bir şey için hala pişmanlık duyuyorsan, kendini affetmeyi öğren. Kendini sevmek aynı zamanda kendini geliştirmeyi öğrenme biçiminde de gelir: başkalarıyla daha empatik olmayı öğrenmek veya kendine bağlantı armağanı vermek için başkalarına açılma şeklini geliştirir. Kendine sevgiyle davranırsan evren seni doğru kişiyle ödüllendirecektir.

12. İdeal Partner Ol

Birlikte olmak istediğin türden biri ol. Sık sık dağınıksan, kendine katlanmak ister miydin? Kendini sık sık sözünden dönerken bulursan, kendine güvenmeye istekli olur muydun?

Your Page Title (#satışortaklığı)

Kendine karşı tamamen dürüst olamazsan, evren seni aradığın kişiyle ödüllendirmeyecektir. Evren sana gerçek aşkını gösterdiğinde, şansını deneme cesaretini göster. Fırsatın elinden kayıp gitmesine izin verme. Onunla bir kahve içmeye çık ve onu daha yakından tanı. Böyle devam edersen, hayatının geri kalanını gerçek aşkınla geçirebilirsin.