Üçüncü Gözünüzün Kapanmasının 10 Nedeni

Ruhsal yolculuğunda biraz sıkışmış hissediyorsan, tam potansiyeline ulaşamadığını ve Büyük resmi tam olarak göremediğini düşünüyorsan üçüncü gözün kapalı olabilir. Çakra kavramına aşina isen, onların vücudumuzdaki enerji merkezleri olduğunu bilirsin. Üçüncü göz veya altıncı çakra, kaşların arasında yer alır. Sezgi, hayal gücü ve büyük resmi görme yeteneği ile ilişkilidir. Şimdi, bu ruhsal anlayış seviyesine tam olarak erişemediğini düşünüyorsan, endişelenme! Üçüncü gözünün kapalı olmasının birçok nedeni olabilir.

Burada, en sık rastlanan nedenlerden bahsedeceğim.

1. Anlama Eksikliği

Üçüncü gözünün kapalı olmasının ilk nedeni basitçe şudur: onun ne olduğunu veya nasıl çalıştığını anlamıyorsun. Bu kavramı anlamadan, potansiyelinden yararlanmak zordur. Öyleyse, kendini eğiterek, üçüncü gözü ve onun maneviyattaki rolünü öğrenerek başla.

2. Olumsuz Düşünce Ve Duygular

Stresli, endişeli ve sinirli hissetmek. Tüm bu olumsuz düşünce ve duygular üçüncü gözünü tıkayabilir. Daha da kötüsü, gerçeklikten kaçmak için kötü alışkanlıklara yönelmiş olabilirsin. Çünkü bu faaliyetler sanrısal bir gerçeklik sunmaktadır. Onlarla işin bittiğinde, eskisi kadar kötü hissedeceksin. Olumsuz duygular ve sanrısal gerçeklikle ilgili olan şey, sezgilerine ve ruhsal iç görüne erişmeni engellemektedir.

Zihnini temizlemeye ve üçüncü gözünü açmaya yardımcı olmak için farkındalık ve pozitif olumlama pratiği yapmalısın.

3. Vücuttaki Toksinler

Sağlıksız yiyecekler ve içecekler gibi toksinler üçüncü gözün üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Şu anda kendini iyi hissetmeni sağlayabilirler, ancak nihayetinde zihnini bulandırabilir, sezgilerine ve ruhsal iç görülerine erişmeni engelleyebilirler. Üçüncü gözünü açmak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye ve toksinlere maruz kalmanı azaltmaya odaklanmalısın.

4. Korku

Korku kendi başına bir tartışmayı hak ediyor çünkü enerji akışın için mutlak bir engel.
Korktuğun için kendini bir şeyi denemekten alıkoyduğun zamanları düşün. İster yeni bir ilişkiye başlıyor ol ister terfi alıyor ol, korku seni durdurur ve geri adım atmana neden olur.

Bu, üçüncü gözünü kapalı tutan şeyin aynısıdır. Bilinmeyenden korkma, değişimden korkma ve görebileceklerinden korkma, hızlıca kendinden şüphe ve endişe girdabına dönüşebilir. Ne kadar korkarsan, iç gözün o kadar kapanır ve bu da seni daha da endişeli hissettirir! Bu kırman gereken bir kısır döngüdür. Bunun üstesinden gelmek için korkularınla yüzleşme ve savunmasız kalmana izin verme alıştırması yap. Bu, üçüncü gözünün açılmasına izin vererek kendine ve evrene güven oluşturmana yardımcı olacaktır.

5. Sınırlı Algı Ve Kapalı Fikirlilik

Üçüncü gözünün kapalı olduğunu gösteren en önemli işaret kindir. Çakralarını açmanın ve iyi bir enerji akışı elde etmenin en önemli bileşenlerinden biri açık fikirliliktir. Oldukça katı ve yolun açıkken yeni fikirlere ve deneyimlere açık kalmak zor olur. Bu, sezgilerine ve ruhsal kavrayışına erişmeni iki kat zorlaştırır.

Peki bu engeli nasıl aşarsın?

Oldukça basit. Sınırlayıcı inançlarını ve kinini bırakmak için bilinçli bir karar ver. Kitap okuyarak ve konfor alanının dışındaki etkinlikleri keşfederek zihnini genişletme ve yeni bakış açıları benimseme alıştırması yap.

6. Çakra Sistemindeki Dengesizlik

Çakra sistemi tamamen vücuttaki enerji akışıyla ilgilidir. Diyelim ki ilişki problemleriyle mücadele ediyorsun. Öfke, kıskançlık ve güven eksikliği gibi duygusal sorunlarla uğraştığın için bu, kalp çakranı etkiler. Bu dengesizlik, üçüncü göz de dahil olmak üzere diğer çakralarındaki enerji akışını etkiler. Sezgilerinle bağlantını kaybetmeye ve kendinden şüphe duymaya başlarsın. Bunu çözmek için enerjini hizalamaya ve üçüncü gözünü açmaya yardımcı olacak meditasyon ve yoga gibi çakra dengeleme teknikleri uygula. Söylemesi yapmaktan daha kolay biliyorum – sonuçta hizada tutman gereken yedi çakran var ve bu kolay bir iş değil! Ancak zihnini ve vücudunu sağlıklı tutmak için gerekli.

7. Çözülmemiş Geçmiş Travmalar

Geçmişteki travmatik bir deneyimden kalan, kalıcı bir ağrın ve Hala çözmediğin bazı sorunların varsa bu travmatik deneyimler, çakra sistemindeki enerji akışını bozabilecek olumsuz düşünce ve davranış kalıpları yaratabilir. Örneğin, hala kin besliyorsan – biri seni incitti ve sen onu affetmediysen – bu, sezgilerine ve ruhsal iç görüne erişmeni zorlaştıran negatif enerjidir. Ama bununla sonsuza kadar mücadele etmek zorunda değilsin. Üçüncü gözünü açmak için, terapi veya diğer şifa yöntemleriyle geçmiş travmalarını çözmeye odaklan.

8. Fazla Düşünmek

Hayatında farklı şeyler yapabileceğin binlerce senaryo yarattın. Aynı hataları tekrar yaptın ve hep aynı kararları verdin. Bunlara cevabın evet ise, kafanı dağıtman ve olayları analiz etmeyi bırakman gerekiyor. Bu kötü alışkanlık, üçüncü gözünün açılmasını engeller; seni hiçbir yere götürmeyecek sonuçsuz genel analizlere enerji harcıyorsun.

Gerçek şu ki, geçmiş bitti. Ya onunla barışırsın ya da sonu gelmeyen bir suçlama ve pişmanlık döngüsünde takılıp kalırsın. Gelecek kulağa ne kadar korkutucu gelse de henüz gerçekleşmemiş bir şey için endişelenmenin bir anlamı yok. İnan bana, ne kadar zor olduğunu biliyorum. Ama aynı zamanda bu düşüncelerden kurtulduğunda kendini çok daha özgür hissedeceğini de biliyorum. Geceleri daha hızlı uyuyabilir ve dinlenmiş hissederek uyanabilirsin. Kontrolü bırakmaya, yeniden içgüdülerine ve sezgilerine güvenmene izin ver. Farkındalık burada anahtardır – kendini tekrar o çılgın aşırı düşünen girdaba kaptırdığını fark edersen, düşüncelerine meydan oku, odağını tutumun ve çaban gibi kontrol edebileceğin şeylere kaydır.

9. Meditasyon Eksikliği

Aşırı düşünmeyi ortadan kaldırmanın yanı sıra, bunun yerine zihnini dağınıklıktan arındıran bir aktiviteyle uğraşmak da önemlidir. Meditasyonun devreye girdiği yer burasıdır. Zihnini temizleyemez ve içsel benliğinle bağlantı kuramazsan üçüncü gözün acı çekebilir. Günlük meditatif uygulama ile, sadece birkaç dakikalığına bile olsa, sezgine dokunabilir ve daha üretken ruhsal kavrayışlara ulaşabilirsin. Aşırı düşünmek için kullandığın tüm enerjiyi meditasyona yönlendirdiğini hayal edersen ruhsal uygulamanda çok ilerleme kaydedeceksin!

10. Doğadan Kopukluk

Son olarak, beklemediğin bir şey daha var: Doğada geçirdiğin süre üçüncü gözünü etkileyebilir! Örneğin, yoğun bir şehirde yaşıyorsan veya neredeyse tüm gününü içeride geçiriyorsan, yapay bir ortamda yaşadığını söylemeliyim. Bu, sen farkına bile varmadan kendini bitkin ve bağlantısız hissetmene neden olur. Ama, doğanın zihin üzerinde topraklayıcı ve sakinleştirici bir etkisi vardır. Bu da üçüncü gözle ilişkilendirilen sezgiyi ve ruhsal farkındalığı geliştirir. Bu nedenle birçok insan doğadaki hobileri inanılmaz rahatlatıcı buluyor.

Yürüyüş yapmak, çiçeklerle ilgilenmek veya sadece bir parkta ve bahçede oturmak, üçüncü gözünü açmaya yardımcı olacak kadar zihnini yenilemek ve rahatlatmak içinde harikalar yaratabilir. Artık üçüncü gözünün neden kapalı olduğunu bildiğine göre, bu konuda yapman gereken bazı şeyler var. Kendini zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı tut. Bu, dengeli beslenmeyi, egzersiz yapmayı, yeterince uyumayı ve geçmiş travmaları çözmek için yardım aramayı içerir.

Your Page Title

Açık fikirli ol. Yeni fikirler ve anlayış, bilgelik zenginliğine katkıda bulunur ve üçüncü gözünde uyumlu bir enerji akışı sağlar. Dışarı çık. Doğayla yeniden bağlantı kur ve güneş ışığını yüzünde hisset. Böylece üçüncü gözünün açılmasını kolaylaştıran bir huzur ve sükunet duygusu hissedeceksin. Meditasyon yap. Birkaç dakika sessizce otur ve nefesine odaklan. Bunu yaparken pozitif olumlamaları tekrarla. Bu, sezgine uyum sağlamana ve içgüdülerine güvenmeni geliştirmene yardımcı olacaktır. Üçüncü gözünü açtığında, ruhsal bir uyanış ve var olmanın hafifliğini deneyimlemeye başlayacaksın. Kendini dikkatli ve şimdiki zamanda yaşarken bulacaksın.