Empat Olmanın Gizli Yüzü Kimse Bunun Hakkında Konuşmuyor

 

Empatlar, diğer insanların enerjilerinden etkilenirler. Başkalarının duygularını hissetme ve algılama konusunda doğuştan gelen bir yetenekle, bazen aşırı hassastırlar.

Empat olmak, birinin ruhsal olarak uyum sağlamasına ve mükemmel bir dinleyici olmasına neden olabilir. Ama aynı zamanda birinin bunalmış, sürekli yorgun, üzülmüş ve kaybolmuş hissetmesine de neden olabilir. Empat olmanın karanlık tarafları nadiren görülür, ancak özellikle bir empat ile ilişki içindeyseniz bunları anlamanız oldukça önemlidir.


1. Sürekli Yorgunluk

Empat olmanın karanlık tarafı, kafalarının içinde sürekli olarak birbiriyle çelişen iki sese sahip olmalarından kaynaklanır. Bir empatın her zaman hem iyi hem de kötü, olumsuz ve pozitif hissetmekten bunalması yaygındır. Sonuç olarak, empatlar negatif enerjiye karşı çok hassastır. Bu yoğun enerjiyi hissetmeleri onları şaşırtabilir, üzebilir ve bu enerjinin neden var olduğunu merak etmelerine neden olur. Negatiflikle çevrelendiklerinde bunalabilir ve yorulabilirler.


2. Bir Yük Taşıma

Empatlar, armağanlarının özverili olmaları gerektiği anlamına geldiğini bilirler, bu da çoğu zaman taşınması gereken ağır bir yüktür. Empat olmanın karanlık tarafı, başkalarının iyiliği için kendi bedenini ve zihinlerini ihmal etmeye istekli olmaları gerçeğinden kaynaklanır. Kendinizi uzun süre ihmal etmek, kaybolmuş ve bitkin hissetmenize neden olabilir. Çoğu empat, kendi bedenleri ve ruhlarıyla yeniden bağlantı kurmak için birkaç yılda bir ruh arayışına girmeye ihtiyaç duyar.


3. Aşık Olmak

Tıpkı herkes gibi, bir empatta aşık olmayı hayal eder. Karanlık taraf, aşık olsalar bile bunu asla tamamen yapamayacaklarından kaynaklanıyor. Kalplerinin her zerresini kesinlikle başkasına verme yeteneğine sahip değiller. Çünkü, tutku yoğunluğu üstesinden gelemeyecek kadar fazla olabilir. Bunun yerine, her zaman kendilerinin küçük bir parçasını dünyanın geri kalanından uzak tutarlar.

Your Page Title


4. Duyguları Yönetme

Empat olmanın karanlık tarafı, içinde sürekli yürütülen mücadeledir. Üzüntü, karanlık ve hissettikleri acıyla mücadele etmek için ellerinden geldiği kadar çabalarlar. Kendi duyguları ile sahte duygusal enerjileri nasıl ayırt edeceklerini öğrenmeleri gerekir. Duygularını kontrol altında tutmalarının yolu, onları anlayan, konuşabilecekleri ve gerçekten dinleyebilecekleri birilerini bulmaktır.