7 Renk İle Sadece Ruh Halini Değil Zihnini ve İlişkilerini Geliştirmek

Renkler dünyada her zaman hayati bir rol oynamıştır, duygularımızı, seçimlerimizi ve günlük ruh halimizi etkileme gücüne sahiptirler, aynı zamanda iyileştirme gücüne de sahiptirler.

Renk psikolojisi, psikologlar tarafından hastalara zor zamanlarda yardımcı olmak için kullanılır. Perakende mağazaları ve markalar, tüketicileri ürünlerini satın almaya yönlendirmek için pazarlamada renk psikolojisini de kullanır. Bir örnek: normalde aşk, tutku ve heyecanla ilişkilendirilen kırmızı renk, satışları ve “sıcak fırsatları” belirtmek için kullanılır.

Renk psikolojisi, ilişkiler dahil hemen hemen her şeye uygulanabilir. İyileşme alanı yaratma, yaşamına ve evine daha fazla neşe, mutluluk ve enerji getirmeye yardımcı olma yeteneğine sahiptir.

Renk, bir insanda sadece ona bakarak farklı duygusal ve zihinsel tepkileri tetikleme yeteneğine sahiptir.

İşte evine ekleyebileceğin, her biri kendi özel yeteneğine sahip 7 renk:

1. YEŞİL

İyileşmeyi teşvik etmek, kişinin duyguları ve düşünceleri işlemesine yardımcı olmak için kullanılır.

Birçok insan yeşili kıskançlıkla ilişkilendirir, aslında yeşil Kalp Çakranla rezonansa giren renktir. Yeşil sevgi ve şifa getirir. Geçmişteki yaraları iyileştirmene, daha parlak ve umut verici bir geleceğe bakmanı sağlar. Yaşamına bitkiler, dekorlar veya giysiler şeklinde yeşillik katmak, sakin kalmana ve duygularını işlemene yardımcı olur

2. KREM

Nötr renk olan krem rengi, taze başlamak için berraklığı ve gücü artırır. Sen ve eşin zor zamanlardan geçtiyseniz. Krem rengi, dostça ve yaklaşılabilir bir his verir, birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur, böylece ilerleyebilirsiniz.

3. PEMBE

Pembe aşk, kendini sevme, şefkat, samimiyet, uyum ve iç huzur gibi birçok şeyle ilişkilendirilir. Bu rengi hayatına ve ilişkine eklemek, kendini sevmeyi ve mutluluğu teşvik ederken aşk hayatına da hassasiyet ve şefkat getirecektir.

4. MOR

Kişinin hayatına lüks, gizem, yaratıcılık ve hırs duygusu katar. Bunu kendine eklemek, eşinle daha derin bir bağ kurmana yardımcı olacaktır. Ayrıca hırs ve yaratıcılığın yanı sıra samimiyeti de ateşleyebilir.

5. MAVİ

Mavi, açıklığı, dürüstlüğü ve iletişimi temsil eder. Güven ve sadakat yoluyla samimiyet oluşturmaya yardımcı olur. Hayatına mavi eklemek, her zaman doğruyu söylemene yardımcı olacak, güçlü ve sağlıklı bir ilişki için partnerinle iletişim becerilerini geliştirecektir.

6. KIRMIZI

Kırmızı renk aşkı, tutkuyu, heyecanı ve arzuyu harekete geçirir. Aynı zamanda canlılık, güven ve heyecan getirir. İlişkinde bunlardan yoksunsan, hayatına ve yatak odana daha fazla kırmızı eklemeyi düşün!

7. SARI

Sarı kuşkusuz bir mutluluk duygusu getiriyor. Aynı zamanda güvenliği ve onuru canlandırır, evine veya gardırobuna sarı çiçekler eklemek hayatına gurur ve iyimserlik duygusu getirecektir.

Your Page Title

Sonuç olarak, renkler önemlidir çünkü duygusal ve zihinsel durumumuzu değiştirirler.
Günlük yaşamda renk psikolojisinin kullanılması ilişkilerine olduğu kadar zihinsel ve duygusal sağlığına da ciddi şekilde yardımcı olabilir.