Geçmişi Salıvermek Ve Hayatınız İçin Devam Etmek

Herhangi bir bireyin ustalaşabileceği en zor görevlerden biri, geçmişin gitmesine izin verme ve geleceğine doğru ilerleyebilme yeteneğidir. Bu, özellikle uzun bir ilişkinin bitmesiyle baştan başlamak için çalışırken, zor hissettirebilir.

Bir birey, üzerinde yürüttüğü geçmiş acıları ve şikâyetleri bırakma becerilerini geliştirmeyi ve gelecekte yanlış gidebilecek olası her senaryo hakkında endişelenmeyi bırakmayı öğrenebilirse, gerçekten bir barış hissi hissedebilir ve yaşamının tüm alanlarında, özellikle ilişkilerinde, daha başarılı ve anlamlı bir hediyeye sahip olabilir.

Aşağıda, bırakma ve devam etme fikirlerine dair bazı alıntılar var. Bunlarla yeni barış ve hafiflikle, harika şeyler başarabilir ve hayatınız daha iyi bir şekilde dinlenebilir. Daha açık ve mutlusunuz. Bu, hayatınızla ve belki de yeni bir ortaklıkla ilerlemek için ideal bir durum yaratıyor.

 

1. “Gerçek şu ki, geçmişi bırakmadığınız, kendinizi affetmediğiniz, durumun bittiğini anlamadığınız sürece, ilerleyemezsiniz.”

2. “Yapmadığınız şeyin kontrolünü almak yerine, kendi gücünüzün kontrolünü ele almaya karar verdiğinizde hayatınızda inanılmaz bir değişim yaşarsınız.

3.”Bazen bizi uyanık tutmak ve daha değerli olduğumuzu görmemize yardımcı olmak için bir kalp kırıklığı gerekir.”

4. “Değişimden korkmamalısınız. İçinde bulunduğunuz gölette çok güvenli hissedebilirsiniz, ancak dışarı çıkmazsanız, okyanus, deniz gibi bir şey olduğunu asla bilemezsiniz. Şimdi sizin için iyi olan bir şeye tutunmak, daha iyi bir şeye sahip olmamanızın nedeni olabilir.”

6. “Eğer geçmişi bırakırsanız, insanların ve diğer şeylerin sizin yardımınız olmadan ihtiyaç duydukları şekilde çalışmasını sağlamak kolay olacaktır.

7. “Sevdiğiniz biri hoşçakal dediğinde, kapının önünde uzun ve sert bir şekilde bakabilirsiniz ve önünüzde açılan tüm kapıları görebilirsiniz.

8. Hayatta sahip olduğunuz her için her zaman şükretmelisiniz.

9. “Geçmişte birileri tarafından incindiğimizi düşündüğümüzde, kendimizi gelecekte incinmekten korumak için savunmalar geliştiririz. Öyleyse korku dolu geçmiş korkulu bir geleceğe neden olur. Böylece geçmiş ve gelecek bir olur. Korkuyu hissettiğimiz zaman sevemeyiz Korkulu geçmişi salıverip herkesi affettiğimizde herkesle birlikte toplam sevgi ve birliği deneyimleyeceğiz. ”

10. “Birini kalbinize yaptıklarından dolayı sonuçlarına katlanacağını umarak zamanınızı harcıyorsanız, aklınızda ikinci kez size zarar vermelerine izin veriyorsunuz.”

11. “Bir şeyi ya da birini unutmak istiyorsanız, asla ondan nefret etmemelisiniz. Nefret ettiğiniz her şey ve herkes kalbinize kazınır; eğer bir şeyden vazgeçmek isterseniz, unutmak isterseniz, nefret edemezsiniz. ”

12. “Kırık bir aile” diye bir şey yoktur. Aile ailedir. Kalbinizdeki bağları keserseniz, bu insanlar aileniz değildir, bu bağları yaparsanız, o insanlar ailenizdir ve bu bağlardan nefret ederseniz, o insanlar hala aileniz olacaktır çünkü ne olursa olsun nefret etsenizde “daima sizinle olacaklardır.”

13. “Onu sevmeseydiniz, bu asla olmazdı. Ama siz yaptınız. Bu, o aşkı ve onu izleyen herşeyi kabul etmesine izin vermenin bir parçasıdır.”

14. “Ağla. Affet. Öğren. Devam et. Göz yaşlarının gelecekteki mutluluğun tohumlarını sulamasına izin ver.”

15. “Kesinlikten çıkın. Tersi belirsizlik değildir. Açıklık, merak ve seçkin taraflardan ziyade paradoksu benimseme isteği açıktır. Nihai zorluk kendimizi aynen olduğu gibi kabul etmek, ama asla öğrenmeyi denemekten vazgeçmemektir.

16. “Farklı olmak, güvenli insanların girip güvenli bir şekilde çıkamadığı, hayatınızdaki dönen bir kapıdır.”

17. “Hayatınıza doğru atılacak en büyük adım, bırakmayı öğrenmektir.”

18. “Bugünün güzel yolculuğu ancak dünden kaçmayı öğrendiğimizde başlayabilir.”

Your Page Title

Umarım bunlardan bazıları sizinle rezonansa girdi ve izin vermenin nasıl güçlendirici ve iyileştirici olabileceğini gösterdi. Daha hafif, daha özgür ve hayatımızdaki olanaklara daha açık hissediyoruz. İlk defa geleceği olasılıklarla dolu olarak görebiliyoruz. Geçmişe ait bagajlar ve acılar artık geride kaldı.