Anksiyete ve Duygusal Olarak Aşırı Yüklenme İçin 6 Topraklama Tekniği

Stresli toplumumuzda, duygusal olarak aşırı yüklenmiş ve endişeli olmak kolaydır. Başkalarının negatif enerjileri kendi refah duygularımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Modern toplumun etkilerinin çoğundan kaçınmak imkansızdır, ancak dengeli ve sağlıklı kalmak için kullanabileceğimiz birkaç topraklama tekniği var.

Kendimizi topraklamak, dengede kalmak ve günlük hayatımızda karşılaştığımız negatif enerjilerden korunmak için kullanabileceğimiz birçok faydalı ve etkili teknik vardır.

1. Su

Suyun vücut üzerinde son derece temizleyici bir etkisi vardır ve bu onu en güçlü topraklama tekniklerinden biri yapar. Zor bir günün ardından olumsuz, endişeli veya bunalmış hissediyorsan, banyo yapmayı dene. Günün kirini yıkarken, gün boyunca sana yapışan olumsuzlukları da yıkadığını düşün.

Ekstra faydalar ve enerji temizleme ritüelinin gücünü artırmak için uçucu yağlarda kullanabilirsin. Portakal kokulu ürünler olumlu ve neşeli hissetmene yardımcı olurken, lavanta kokulu ürünler seni sakin ve rahat hissettirir.

Banyona bir bardak deniz tuzu eklemek de topraklama gücünü artırabilir. Tuz çok iyileştiricidir, bu yüzden nesiller boyunca kesikleri temizlemek ve iyileştirmek için kullanılmıştır. Tuz ayrıca negatif enerjileri vücuttan temizlemeye yardımcı olabilir ve bunalmış empatlar için harika bir araçtır.

Susuz kalmanın yorgun ve halsiz hissetmemize neden olabileceğinden, vücudu yeniden nemlendirmeye yardımcı olmak için duştan sonra büyük bir bardak su içmeyi de ihmal etme.

2. Doğa

Birçok bilimsel çalışma, doğanın zihinlerimiz ve bedenlerimiz üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip olabileceğini kanıtlamıştır.
Doğadaki bir yürüyüş rahatlamana yardımcı olur.

Hepimiz doğanın bir parçası olduğumuz için bu bizim için sürpriz olmamalı. Yakın zamana kadar tüm tarihimiz boyunca doğal dünyayla yakın bir bağımız olurdu. Bu bizden alındığında duygusal ve fiziksel olarak acı çekiyoruz gibi görünüyor.

Duygusal olarak bunalmış hissettiğinde, yeşil bir alanda yürüyüşe çıkmayı dene. Ayrıca, belki öğle yemeğinde bir parkta oturarak ya da her gün bahçede biraz zaman geçirerek gününe daha fazla doğa zamanı dahil etmeye çalışabilirsin.

Çıplak ayakla durmak, bildiğim en güçlü topraklama tekniklerinden biridir. Çıplak ayakla bir çimin üzerinde dur, gözlerini kapat ve başının üstünden gelen beyaz bir ışık demetini hayal et.

Şimdi o beyaz ışığın omurgandan bacaklarına, sonra da ayaklarına doğru aktığını hayal et. Ardından, ayak tabanlarından çıkan ve bir ağacın kökleri gibi toprağa giren beyaz ışığı hayal et. Bu topraklama beyaz ışığını hayal ederken ‘Şimdi güvendeyim ve topraklanmış hissediyorum‘ ifadesini üç kez tekrarla.

3. Egzersiz

Modern toplumda, kafamızda çok zaman harcıyoruz. Her zaman düşünüyoruz, planlıyoruz ve endişeleniyoruz. Kafamızdan çıkıp vücudumuza girmek harika bir topraklama tekniğidir.

Bunu başarmak için mutlaka spor salonuna gitmemize, hatta terlememize gerek yok. Birkaç dakika yoga yapmak veya en sevdiğin müzikle dans etmek mükemmel bir şekilde çalışacaktır, bu nedenle sana uygun olan fiziksel bir aktivite seç.

Egzersiz birçok yönden çalışır: duyguları serbest bırakmamıza yardımcı olur, ruh halimizi yükseltir, enerji verir ve bizi güçlendirir.

Egzersizin ayrıca stresi azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Fiziksel aktivite, beyninin endorfin adı verilen iyi hissettiren nörotransmitterlerinin üretimini artırmaya yardımcı olur. Bu nedenle egzersiz ruh halini iyileştirir, bir huzur ve mutluluk duygusu yaşamamıza yardımcı olur.

4. Enerji Temizleme

Bir gün boyunca sık sık çok fazla negatif enerji alırız. Daha sonra bu enerjileri, birlikte yaşadıklarımıza aktarabileceğimiz eve getiririz. Ve elbette birlikte yaşadığımız insanlar negatif enerjilerini de yanlarında evlerine getiriyorlar. Temel olarak, kötü ruh halleri bulaşıcıdır!

Tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için hem evini hem de kendini temizlemek isteyebilirsin. Bu sayısız farklı şekilde yapılabilir, ancak favorilerim tütsülemektir.

Yanan otlar, dünyadaki birçok gelenekte kullanılan bir uygulamadır. Otları yakmak çok basittir. Beyaz adaçayı veya tütsü konisi yakarsın ve ardından arındırmak istediğin alanların etrafındaki tatlı kokulu dumanı sallarsın. Ayrıca, kendi etrafında da sallayabilirsin. Bir odayı negatif enerjiden arındırmak için, gelen dumanı zeminden tavana ve odanın her köşesine doğru salla.

5. Meditasyon

Stresli bir günün ardından, birçok empat zihinlerinin çok meşgul olduğunu keşfeder. Gün içinde olan şeyler hakkında sık sık tekrarlanan birçok düşüncemiz olabilir. Bu düşünceler rahatlamamıza ve boş zamanlarımızın tadını çıkarmamıza engel olur.

Meditasyon, bu olumsuz düşünceleri azaltmaya yardımcı olmak için iyi bir yoldur. Meditasyonun amacı düşüncelerden kurtulmak değil, onların daha fazla farkına varmaktır. Bir adım geri attığında ve ne düşündüğünü fark ettiğinde, her birini bir sonraki düşünce sarmalına kadar takip etmeden, otomatik olarak azalmaya başladıklarını göreceksin. Nefese odaklanmak ve düşüncelerini fark etmek sadece birkaç dakika daha net bir zihin oluşturmana yardımcı olabilir.

6. Esansiyel Yağlar

Uçucu yağların kullanılması en iyi topraklama tekniklerinden biridir. Yukarıda bahsettiğim gibi, onları banyoya ekleyebilirsin. Alternatif olarak, badem veya jojoba yağı gibi bir baz yağa birkaç damla ekleyebilir ve cildine masaj yapabilirsin. Bunları bir yağ yakıcı veya difüzörde de kullanabilirsin.

Farklı yağların farklı etkileri vardır, ancak topraklama için en iyi aromaterapi yağlarından bazıları şunlardır:

– Sandal ağacı
– Sedir ağacı
– Buhur
– Paçuli
– Siyah Ladin
– Papatya
– Tarçın
– Ylang Ylang
– Gül ağacı

Yoğun yaşamlarımızda, topraklama ve diğer öz bakım teknikleri için zaman ayırmak zor olabilir. Ancak, bu faaliyetler için zaman ayırmak bizi daha sakin, daha açık ve enerjik yapar. Olumsuzlukların ve korku dolu düşüncelerin zihnimizi yönetmesine izin vermediğimizde diğer şeylere daha iyi odaklanabiliriz.

Your Page Title

Bu, aslında daha rahat, enerjik ve üretken olduğumuz anlamına gelir. Bu nedenle, kendini topraklamak için zaman ayırmak üretkenliğini ve refahını artırabilir.