Bu 7 Alışkanlık Mutlu Olmanızı Engelliyor. Onlardan Bir An Önce Kurtulun

Birçok insanı şans ve mutluluklarından mahrum eden çeşitli alışkanlıklar var. Aşkta, işte ve yaptığınız herhangi bir eylemde başarı şansınızı ciddi şekilde azalttığı için onlardan bir an önce kurtulmanız gerekir.

Mutluluğun birçok tuzağı var. Birçoğu bilincimize o kadar sıkı sıkıya bağlı ki onları hiç fark etmiyoruz. Kendinize dışarıdan bakma ve daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemeye başlama zamanı. Ve bunun için, her şeyden önce, mutluluğa giden yolu tıkayan en yaygın alışkanlıklardan kurtulmaya değer.

1.Başkalarının Onayını Beklemek

Birçoğu hayatlarında sadece övgü almak için bir şeyler yapar. Ancak hayatınızdaki her şeyi sadece kendiniz için yapmanız gerektiğini anlamanız çok önemlidir. Para kazanırsanız, kişisel ihtiyaçlarınız içindir. Bir ruh eşi bulmak istiyorsanız, bu annenizin istemesi için olmamalıdır.

Gerçek şu ki, insanlar çoğu zaman başkasının onayı uğruna yapmak istemedikleri şeyleri yapmaya hazırdır. Birisi evlenmek istemiyor ama bunu ebeveynlerinin talimatları doğrultusunda yapıyor. Bir başkası mühendis olmak için okumak istemiyor ama öyle söylendiği için gidiyor. Aslında, bizim için neyin en iyi olduğunu sadece kendimiz biliyoruz.

2. Öfke, Olumsuzluk Ve Kızgınlık

Olumsuz duygular iz bırakmadan geçmez. Bizi enerjimizden, sağlığımızdan ve şansımızdan mahrum eder. Bir insanı kızdıran kişi onu kontrol eder. Belki de bu basit gerçek sizi başkalarının provokasyonlarına karşı tutumunuzu yeniden gözden geçirmeye zorlayacaktır.

Uyum sağlamanın ve şikayetlerden sonsuza kadar kurtulmanın yolunu bulmanız gerekiyor. Öyle ya da böyle, geçmişle bağlantılıdırlar ve eğer geçmişte yaşarsanız, o zaman gelecek için iyi bir şey olmayacaktır.

3.Moda ve Trendleri Takip Etmek

Vücudunuzun nasıl görünmesi gerektiğine, hangi kıyafetleri giyeceğinize, nasıl davranacağınıza, nerede dinleneceğinize, hangi müziği dinleyeceğinize ve hangi videoları izleyeceğinize yalnızca siz karar verebilirsiniz.

İnsanlar her zaman sadece arkadaşlarının ve akrabalarının eylemlerini hatırlar. Her şeyden önce spor ayakkabı veya saç modelinin markasını değil, kişinin eylemlerini, amaçlarını, niyetlerini hatırlıyorlar. Moda bir manipülasyon aracıdır. Modadan ve trendler yerine özgür olan insanlar her zaman diğerlerinden daha mutludur.

4.Herşeyin Mükemmel Olmasını İstemek

Mükemmel bir yaşam, mükemmel bir ruh eşi ve mükemmel bir iş yoktur. Her zaman taviz vermeli ve hayatımızda sevmediğimiz bir şeye katlanmalıyız. Kendinizin en iyi versiyonu ve diğerlerinden daha iyi olma peşinde değil, sürecin kendisinden zevk almanız yeterlidir.

5.Başarı Beklentisi

Başarı kendiliğinden gelmez. Her şeyi kendiniz başarmanız gerekir. Bu yoldaki herhangi biri için daha kolay iken, başka biri için daha zordur. Birisi bunun üzerinde yıllardır çalışıyordur, diğeri için ise bir ay bir hayali gerçekleştirmek için yeterli olacaktır.

Kesin olarak söylenebilecek tek şey, şansın asla tembellere gelmemesidir. İyi şansı beklemeye gerek yoktur. Kendi şansınızı oluşturmak için çok çalışmanız ve hayallerinize doğru gitmeniz gerekiyor.

6.Kınama

Bundan kurtulamazsınız, ancak başkalarının ne düşündüğünü ve ne söylediğini düşünmeyi bırakabilirsiniz. Bazı insanlar her zaman başkalarını günahlarından, ‘yanlış’ görünümlerinden ve davranışlarından dolayı kınayacaktır.

Kınama her zaman ve her yerde olacak bir şeydir. Çevrenizdeki insanların düşündüklerinden dolayı sürekli olarak olumsuzluğa düşerseniz, normal bir yaşam için enerjiniz ve zamanınız olmayacaktır. Bu bizi enerji ve canlılıktan mahrum eder.

Ayrıca, başkalarını yargılamayın. Birisi istediğiniz gibi değilse, bunu o kişiye söylemenize gerek yoktur. Bu zaman kaybıdır. Birini kınadığımızda şans bizi terk eder, çünkü kişiyi sözlerimizle mutsuz ederiz.

7.Kıskançlık

Kıskanç insanlar asla mutlu olmadılar ve olmayacaklar. İnsanlar genellikle kendilerinden daha büyük başarı elde etmiş tanıdıklarına, arkadaşlarına ve akrabalarına olumsuzlu hissiyle bakarlar.

Your Page Title

Gerçek şu ki, bir insana dışarıdan baktığımızda ne düşündüğünü, gerçekte kim olduğunu hayal bile edemiyoruz. Kıskanç olduğumuz milyarderin derinden mutsuz olması mümkündür ve biz ondan çok daha özgür ve mutluyuzdur. Özgürlük ve mutluluk, başkalarının sahip olduklarına sahip olmayı reddetmekte yatar. Herkesi kıskanmayın. Bilmediğimiz şeylere pişman olmaktansa hayatınızı kontrol altına almak ve yönetmek daha iyidir.