Daha İyi Bir Yaşam İçin Düşünceni Nasıl Programlayabilirsin?

Hayattaki tüm sorunlar ve sıkıntılar tesadüfen ortaya çıkmaz. Kendimizi başarısız olmaya programlıyoruz. Şimdi kendini başarıya nasıl programlayacağını öğrenmenin zamanı geldi.

Dünyadaki çoğu insanın zihninde toksik tutumlar vardır. Gelişimimizi engelleyen ve kendimizi daha iyi bir yaşam için programlamaktan alıkoyan onlardır. Bu düşünceler kaybolmaz – onlarla savaşmak önemlidir. Buradaki ipuçları bu konuda başarılı olmana yardımcı olacaktır.

Hedef Belirleme

Bu hayattan ne istediğini bilmiyorsan, kendini daha iyi bir yaşam için programlaman imkansızdır. Birçok insan aşkı bulmak için daha zengin, daha başarılı olmak ister, ancak bu kulağa biraz zormuş gibi geliyor. Bilincimizin yaşamda belirli bir amaca ihtiyacı vardır. Kendini başarıya programlamanın tek yolu budur. Örneğin, gerçekten kendi evinin olmasını istiyorsun. Bu durumda, bu evin nerede olacağını, ne büyüklükte olacağını, senin dışında kimin yaşayacağını hayal etmelisin.

Bu ev için nasıl kazanacağına da karar vermen çok önemli. Gelir kaynaklarının ne olması gerektiğini anlamak önemlidir. Zaten iyi bir işin olabilir, bu yüzden tek yapman gereken para biriktirmek için bir hedef belirlemektir. Ana sır daha spesifiktir. Belirsiz ve anlaşılmaz arzular seni başarıya yaklaştırmaz.

Olumlamalar

Bu, kendini programlamanın en kolay yoludur. İlk önce, tam olarak ne istediğini anlaman gerekir.

Olumlamalar, istediğini zaten elde ettiğin anlamına gelen basit olumlu ifadelerdir. Böylece kendini doğru şekilde ayarlarsın ve bilincinle bolluk merkezini birbirine bağlayan bir kanal açarak Evrenin sana yardım etmesini sağlarsın.

Örneğin şu anda bir işin varsa, ancak çok fazla ilham alamıyorsan, zaman zaman kendine şunları tekrar etmeye başlayabilirsin:

– İlham alıyorum ve yaptığım şeyi seviyorum;
– Yeni fikirleri çekiyorum;
– Yaptığım şeyden hoşlanıyorum;
– Kendi yerimdeymişim gibi hissediyorum.

Bir ruh eşi bulmak için bu olumlamaları, mümkün olduğunca sık ve yüksek sesle kendine tekrarla:

– Ruh eşimi seviyorum, o da beni seviyor;
– Yakında hayal ettiğim kişiyle tanışacağım;
– İyilik ve sevgi yayıyorum.

Olumlamaları kendin oluşturabilirsin. Bunları yukarıda açıklanan örneklere göre oluştur. Olumlamalar ‘Değil’ veya ‘Hayır’ kelimesini içermemelidirler. Çünkü olumlamalar olumlu bir mesaj içeren olumlu ifadelerdir.

Başkalarından Örnek Al

Başarıya ulaşan veya sende olmayan bir şeye sahip olan bir akraban, arkadaşın veya tanıdığın varsa, kişiye bunu nasıl elde ettiğini sormayı dene. Bu kişiden sadece en iyisini almaya çalış. Amaca yönelik olduğunu ve asla tembel olmadığını görürsen, nasıl yapılacağını öğrenmeye çalış.

Senden daha iyi olanlarla mümkün olduğunca sık iletişim kur. Bu başarılı olmak ve kendini en iyiye uyum sağlamak için programlamana yardımcı olacaktır. Çevremizdeki zayıf insanların bizi zayıflattığını ve güçlü insanların bizi güçlendirdiğini söylemelerine şaşmamalı. Her şey onların enerjik aurasıyla ilgili. Çoğu durumda ebeveynlerimiz, arkadaşlarımız, meslektaşlarımız ve diğer yarımız tarafından programlanırız.

Your Page Title

Daha iyimser olmaya çalış.Hayatında kötü bir şeyler olursa, kayıplara odaklanmak yerine ondan yeni dersler öğrenmeye çalış.