Düşüncelerinizin Gücü Hayatınızı Değiştirebilir

Birçoğunuz şu ifadeyi duymuştur: Düşündüğümüz yol geleceğimizi tanımlar. Bu doğru, ama bu sihirle ilgili değildir, beynin nöroplastisi ile ilgilidir.

Muhtemelen çevremizin ve gerçekliğimizin düşüncelerimiz tarafından şekillendirildiğini duymuşsunuzdur. Düşünce gücünün bize yardımcı olması ve bizi engellememesi için, düşünce formlarının tuzağını atlayarak olumlu düşünmek gerekir. Enerjiyi engelleyen yedi ana düşünceyi hatırlayın. Bu tür fikirlerin kafada ortaya çıkmaması için, nöroplasti tam olarak ihtiyaç duyulan şeydir.

Nöroplasti Nedir

Her insanın beyninde ortalama 85 milyar nöron vardır. Nöron, vücuttaki bilgileri işlemekten, depolamaktan ve iletmekten sorumlu bir hücredir.

Kuşkusuz bu hücreler kendi içlerinde önemlidir, ancak çok daha önemlisi aralarındaki bağlantı sayısıdır. Her yeni bağlantı, yeni bir alışkanlık ortaya çıktığında veya tersine, bir şey terk edildiğinde oluşur. Sonuç olarak, bir nöron binlerce bağlantı oluşturur. Düzenli olarak gelişerek ve öğrenerek beyinlerimizi geliştirir, yeni bağlantılar kurarız. Beyindeki bu değişikliğe nöroplastisite denir.

Geliştirilmezse, bu bağlantılar körelecektir. Bu bakımdan beyin, bir sporcunun vücuduna benzer: Düzenli egzersiz yaparsa, o zaman mükemmeldir, ama aylarca hiçbir şey yapmazsa, becerilerini çabucak kaybeder.

Neden Düşüncenin Gücü Hayatımızı Değiştiriyor

Çok basit eğer kişi sürekli olarak bir şeyler öğreniyorsa, o zaman beyninde sürekli olarak yeni bağlantılar kurulur, daha başarılı ve daha iyi hale gelir. Sevgiyle tanışmayı hayal edebilir, ancak yüksek nöroplastisitesi nedeniyle, bir mucize beklemeden kendisinden bir çıkış yolu arıyor. Bu kişi nedenleri, sorunları inceler, eylemlerini analiz eder vb.

Bilim insanları beyin geliştikçe yeni fikirlerin aklımıza daha sık gelmeye başladığını söylüyor. Nöroplastik beyin, herhangi bir soru ve problemi çözmede yardımcı olacaktır. Örneğin, işte bir şey olursa, beyin, içinde gerekli bağlantıların, yani banal yaşam deneyimi ve bilgisinin varlığından dolayı çok sayıda çözüm üretmeye başlar.

Nöroplastisiteyi Geliştirmenin Birkaç Yolu Vardır:

1. Sürekli yeni bir şeyler öğrenmek. Bu en kolay yol. İnternette kitap okuyabilir, eğitim videoları izleyebilir ve diğer insanların sizin yüzleşmeyi beklediğiniz zorlukların üstesinden nasıl geldiğini öğrenebilirsiniz.

2. Sürekli olarak yeni bir şeyler yapın. Sınırları genişletmek için size ulaşılmaz görünen şeylerde kendinizi denemelisiniz. Deneyim, çok başarılı olmasa da her zaman faydalıdır.

3. Yeni yerleri ziyaret edin. Seyahat etmek, yalnız ve arkadaşlarla yeni yerlere gitmek, yeni insanlarla iletişim kurmak çok önemlidir. Geri çekilmek nöroplastiyi olumsuz etkiler.

Evrenin Çekim Yasası İle Bağlantı

Basit düşüncelerle hayalini kurduğunuz şeyi çekmekle ilgilidir. Nöroplasti beyin, bir kişinin istediğini daha sık elde etmesini sağlar, böylece kendine ve hedeflerine olan güvenini geliştirir.

Bu durumda, kişi hayallerinin ulaşılabilir olduğuna daha çok inanır. Hiçbir şeyin imkansız olmadığını bilir. Bu nedenle, bu kişinin önünde hayatta yeni bir hedef ortaya çıktığında, sanki sihirli bir değnek dalgasıyla gerçekte çok hızlı bir şekilde somutlaştırılabilir, çünkü bir kişi Evrenin ona istediğini vermesine yardım eder.

Örneğin, bir kişi aşık olmak ve kendisi için ideal bir ortak olacak birini bulmak ister. Bu basit bir arzudur ama buna ulaşmak o kadar da kolay değildir.

Böyle bir kişi için işe yarayacak ilk şey, nöroplastisitesidir. Zeki ve gelişmiş bir beyni var, bu yüzden idealini bulması ve onu cezbetmesi zor olmayacaktır. İkincisi güçlü enerjidir. Güven güçlü bir biyo-alan oluşturur, bu da onların evrenin bolluk merkezi ile bağlantılarının, beyinlerinin nöronları arasındaki bağlantı kadar güçlü olacağı anlamına gelir. Başarılı ve kendine güvenen bir kişi bir şey isterse, Evren ona verir çünkü başarıya güvenir. Evren, böyle bir insana olası çözümler ve arayış yolları sunmaya başlar. Onları yeni bir şeyden korkmadığı için kullanır. Bu, bu tür insanların gücüdür. Evren tabağa hiçbir şey sunmaz, bize fırsatlar verir ve biz bunları kullanırız veya kullanmayız.

Your Page Title

Ayrıca beyninizin belirli zamanlarda daha aktif olabileceğini unutmayın. Kendinizi saat başı beynin aktivitesine alıştırmalısınız, böylece ne zaman rahatlamanız gerektiğini, ne zaman rüya görebileceğinizi ve ne zaman nöroplastisite geliştirmeniz gerektiğini bilirsiniz.