Ses Terapisi: Zihin Durumunu Değiştirmek ve Refahını Artırmak İçin Harika Bir Araç

Bedeni iyileştirmek ve zihni rahatlatmak için sesi kullanmak yeni bir şey değildir. Aslında, zamanın başlangıcına kadar uzanıyor.

Bunu başarmanın en ilginç yollarından bazıları Solfej frekansları, izokronik ve binaural tonları kullanmaktır. Zaten ses terapisinin farkında olabilirsin, ama değilsen, bir denemelisin.

Son zamanlarda bu “ses terapilerini” günlük rutinime ekledim ve genel zihin durumumda ve refahımda yaşadığım değişime şaşırdım.

Daha da şaşırtıcı olanı, sadece birkaç dakika içinde olumlu bir değişim “hissettiğim” gerçeğidir. Bu seslerin yaptıklarını nasıl ve neden yaptıklarını öğrenmem ve bulgularımı başkalarıyla paylaşmam gerekiyordu.

Titreşim Yasası

Her şey hareket eder, her şey titreşir, ve her şey dinlenir bu doğanın Kanunu. Bu titreşimler daha düşük (daha yavaş titreşim) veya daha yüksek (daha hızlı titreşimler) olabilir. Bu titreşim enerjisi seviyeleri “frekanslar” olarak bilinir ve Hertz (Hz) cinsinden ölçülür. Bir Hertz, saniyede bir titreşim döngüsüne eşittir.

Burada fizik derslerine fazla girmeyeceğim, ancak Dr. Colin W.F. Mcclare’in (Biyo-Fizikçi), titreşen enerjinin frekanslarının biyolojik bir sistem içindeki bilgiyi iletmede hormonlar, nörotransmiterler ve diğerleri gibi fiziksel sinyallerden yaklaşık 100 kat daha verimli olduğunu keşfettiğini belirtmek ilginçtir.

Farklı frekanslar, çevremizdeki ruh hallerini ve duyguları etkileyebilir. Örneğin, üzüntü, öfke ve korku duyguları düşük bir frekansa, sevgi, mutluluk, minnettarlık vb. duygular yüksek frekansa sahiptir.

Solfej Frekansları

Bugün herkes, Do-Re-Mi-Fa-So-La-Ti hecelerine atanan 7 nota ölçeğini kolayca tanıyabilir, ancak eski versiyon, artan hecelere atanan 6 nota ölçeğiydi. Ut-Re-Mi-Fa-Sol-La.

Bu eski Solfej Ölçeğidir. Bu eski 6 nota ölçeği, Guido d’arezzo (MS 991 – MS 1050) tarafından yaratılmıştır.

Ölçek, başkalarının tezahüratları ve şarkıları daha kolay öğrenmelerine yardımcı olmak için bir öğretim aracı olarak kullanıldı. Ölçekteki her ton belirli bir frekans üretir. Bu frekansların vücut üzerinde çok özel etkileri olduğu keşfedilmiştir.

UT- 396 Hz = kederi neşeye dönüştürmek, suçluluk ve korkuyu özgürleştirmek: mevcut durumlarına yol açan gizli tıkanıklıkları, bilinçaltı olumsuz inançları ve fikirleri arar.

RE- 417 Hz = durumları geri alma ve değişimi kolaylaştırma: hayatını değiştirmene olanak tanıyan tükenmez bir enerji kaynağı ile temasa geçmeni sağlar.

Mİ- 528 Hz = dönüşüm ve mucizeler (DNA onarımı): artan yaşam enerjisi miktarı, zihin açıklığı, farkındalık, uyanmış veya harekete geçirilmiş yaratıcılık, derin iç huzur, dans ve kutlama gibi kendinden geçmiş durumlar. Ayrıca, en yüksek ve en iyi amacın için hayal gücünü, niyetini ve sezgini harekete geçirir.

FA- 639 Hz = yeniden bağlanma, dengeleme ve ilişkiler: iletişimi, anlayışı, hoşgörüyü ve sevgiyi geliştirir.

Sol- 741 Hz = problem çözme, ifadeler / çözümler: daha sağlıklı, daha basit bir yaşama ve aynı zamanda diyetteki değişikliklere yol açar. Ayrıca, seni kendini ifade etme gücüne götürür, bu da saf ve istikrarlı bir yaşamla sonuçlanır.

LA- 852 Hz = sezgiyi uyandırmak, ruhsal düzene dönmek: insanların, yerlerin ve bazı şeylerin gizli gündemleri gibi hayatının yanılsamalarını görme yeteneği. İnsanı kucaklayan ruhla iletişimi açar, farkındalığı arttırır ve ruhsal düzene geri dönmeni sağlar.

Yukarıdaki orijinal 6’ya ek olarak, diğer 3 tonun iyileştirici özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir. Birlikte 9, Solfej frekanslarını oluşturur.

Sİ- 963 Hz = herhangi bir sistemi orijinal, mükemmel durumuna uyandırır: doğrudan deneyimi, Birliğe dönüşü sağlar.

174 Hz = doğal anestezi: ağrıyı fiziksel ve enerjisel olarak azaltır.

285 Hz = dokunun orijinal haline dönmesine yardımcı olur: enerji alanlarını etkiler ve onlara hasarlı organları yeniden yapılandırmaları için bir mesaj gönderir. Ayrıca vücudunu gençleştirir ve enerji verir.

İzokronik ve Binaural Tonlar

“Beyin dalgası sürüklenmesi” olarak adlandırılan bu tonlar ve vuruşlar, genellikle yatıştırıcı sesler veya müzikle birleştirilen ayırt edici ses darbeleridir.

Beyin dalgalarının frekansını değiştirerek beyin aktiviten üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptirler, böylece beynini çeşitli zihinsel durumlara ve bilinç seviyelerine girmek için eğitebilirsin.

Bu durumlar beynin meditasyon sırasında yaşadıklarına benzer ve vücut üzerinde benzer yararları olabilir. İzokronik ve binaural atımların / tonların vücut üzerinde çeşitli etkiler elde etmek için çeşitli beyin dalgası frekanslarını hedeflediği ve üzerinde çalıştığı söylenir.

Alfa beyin dalgaları – 8 Hz ila 12 Hz = gevşeme durumları, yaratıcılığı, zihinsel berraklığı arttırır ve beyin bilgiye daha duyarlıdır. Alfa, stresi azaltmak ve rahatlamak için mükemmeldir.

Teta beyin dalgaları – 4 Hz ila 7 Hz = derin meditasyon / gevşeme durumu: geliştirilmiş konsantrasyon, streste büyük düşüşler ve geliştirilmiş hafıza tutma. Kan basıncı, nefes alma ve kalp atış hızı, doğal iyileşmeyi destekleyen çok daha dinlendirici ve sağlıklı bir seviyeye yavaşlayacaktır.

Delta beyin dalgaları – 0.1 Hz ila 4 Hz = en derin tam rahatlama durumu: vücudunun ve beyninin dinlenmesini ve onarılmasını sağlayan rüyasız, tamamen bilinçsiz uyku durumu. Bu, zihnini aşırı aktif bir uyanma durumundan kurtulmaya ve uyku durumuna girmeye teşvik etmenin en etkili yoludur.

Binaural tonlar her kulakta biraz farklı frekanslar çalar, bu nedenle kulaklıkların çalışması için bir zorunluluktur!

İzokronik tonlarda, kulaklar aynı basit ses darbesini alır, bu nedenle kulaklıklar gerekli değildir, ancak deneyimi geliştirebilirler.

Beynin bu tonların çalışmaya başlaması için yaklaşık 7 tam dakikaya ihtiyacı vardır, ancak faydaları elde etmek ve hissetmek için. En az 15-30 dakika önerilir.

Bu tonlarla, yalnızca rahatlamak veya meditasyon yapmak için zamanın olduğunda onları dinlemen gerektiğini not etmek akıllıca olacaktır. Ama araba kullanırken veya makine kullanırken dinlememelisin.

Ayrıca, nöbetlerden veya diğer benzer sağlık koşullarından etkilenenler, bu sesleri dinlememelidir.

Bu ses terapileri, meditasyon uygulamalarına başlayanlar veya günlük refah ritüellerine eklemek isteyenler için mükemmel bir araç olabilir. Amacın ne olursa olsun, rahatlamak ve ruh halini hızlı bir şekilde iyileştirmek için harika yollardır!

Your Page Title

Sağlıcakla kalın!