Eckhart Tolle Meditasyonundan Öğrenebileceğin 9 Yaşam Dersi

Eckhart Tolle meditasyonunu uygulamak, şu anda olmana izin vermektir. Bu süreçte büyüyebilirsin.

Dışarıda görebileceklerine rağmen, birçok insan kargaşadan muzdarip. Günlük yaşamlar, maalesef izlenim bırakan ve olumsuz düşünceler yaratan yeni engeller ve kalp kırıklıkları sunar.

Eckhart Tolle Meditasyonu

Eckhart Tolle tarafından öğretildiği gibi meditasyon kendi başına güçlü bir araçtır. Bize zihni susturmayı öğretmek için tasarlandı. Eckhart Tolle, biraz farklı bir meditasyon biçimini gerçekleştirmemize yardımcı oluyor – saf bilince erişme veya ayrı ego kimliğini bırakma seviyesi.

Farkındalıkta olduğu gibi, meditasyon da sana ve ‘şimdi’de var olan çevrene odaklanır. Günlük olarak aklından geçen çok sayıda olumsuz düşünce üzerinde durmaz veya bunları işlemez. Amacı, tek bir bilinç olduğumuzu anlamamıza yardım ederek bizi iyileştirmektir. Ancak o zaman ‘ego’ denen şeyi evcilleştirebiliriz.

Peki, bu meditasyondan başka ne öğrenebiliriz?

1.Geçmişi Bırakmak

Geçmişe başlıyorum çünkü başka bir bilgeliğe geçmeden önce, olanları bırakmalıyız. Geçmiş kötü bir yer değil, ama bizi zaman zaman esir tutabilir.

Pişmanlık olumsuz düşünceleri yükseltebilir ve kelimenin tam anlamıyla bizi hasta edebilir. Eckhart Tolle meditasyonla geçmişi bırakmamıza ve yaşadıklarımızı onurlandırmamıza yardımcı oluyor.

2. Kendine Karşı Dürüst Olmak

Meditasyon, benlik saygını tanımana yardımcı olur. Aynı zamanda otantik bir insan olmak istemeni sağlar. Pek çok insanın maske taktığı bir dünyada, gerçek insanları görmek ferahlatıcıdır. Onların yanında olmak da bir zevktir.

Kendine karşı dürüst olmak ve gerçek olmak, başkalarının sahip olduğu imajını ve zaman içinde oluşturduğun imajı da ortadan kaldırır.

3.Ne Verirsen Onu Alırsın

Eckhart Tolle’den ve meditasyonla ilgili görüşlerinden öğrenebileceğin başka bir şey de, olumsuz düşünceler, kelimeler veya eylemler, ne gönderirsen gönder, her zaman sana geri dönecektir.

Çoğu inançta bu bilgeliğin öğretilmesinin birçok yolu vardır. Bu doğru. Ne ekersen onu biçersin. İyi şeylerin yoluna çıkmasını istiyorsan, pozitifliği yansıtmalısın.

4.Endişelenmenin Bir Amacı Yok

Endişe, en yıkıcı düşünce ve eylemlerden biridir. Ama mantıklı düşünürsen, endişe hiçbir şey yapmaz. Ne kadar endişelenirsen endişelen, kaderinde olanı değiştiremezsin. Ama düzenli olarak meditasyon yaparak endişeden kurtulmayı öğrenebilirsin.

5.Şimdiki An En Önemlisidir

Eğer düşünürsen, şu an hayattaki tek gerçek şeydir. Geçmiş gitti ve gelecek sadece olacakların ya da geleceğini umduğun şeyin beklentisidir.

Dolayısıyla, gelecek ve geçmişin gerçekten var olmadığını söyleyebilirsin. Ne zaman zamanın üzerinde dursan, burada ve şimdi ihmal edilir, boşa gider. Eckhart Tolle meditasyon pratiği ile şimdiki zamanı takdir etmeyi öğrenirsin.

6.Nesnelerin Önemini Ortadan Kaldır

Bahse girerim belirli nesnelere ne kadar bağlı olduğuna hiç dikkat etmedin. Elektronik, giyim ve mücevherler bağımlılık yapar. Bunlar ego benliğimizin, ayrı ve bencil uzantılarıdır. Meditasyon kullanarak, maddi şeylere olan sağlıksız bağlarını bırakmayı öğrenebilirsin.

7.Zihniyet Değişikliği

Meditasyon olmadan, olumsuz düşünme çılgına dönebilir. Eckhart Tolle, meditasyon kullanmanın düşüncelerini olumsuzdan olumluya kademeli olarak değiştirebileceğini öne sürüyor.

Elbette, olumsuz olan her şeyin içinde kalıyorsan, bu duyguları değiştirmek zaman alacaktır. Biz insanlar olarak düşünme döngüleri oluşturduk. Bir tarafta ya da diğer tarafta oyalanabiliriz, ama her zaman kendimizi kullanmak için eğittiğimiz düşünceye geri döneriz. Her zaman umudun olsun çünkü zihniyetimizi değiştirmeyi öğrenebiliriz.

8. Durumunu Kabul Et

Bazılarımız zor durumda olabilir ve bu sorunlara karşı elimizden geldiğince mücadele ediyoruz. Ama şimdiki meseleye karşı mücadele etmek hayata karşı savaşmaktır. Şimdiki hayat olduğu gibi olacak ve iki seçeneğin var, ya kabul et ya da ondan uzaklaş.

Şimdi, kabul etme, durum hakkında nasıl hissettiğini konuşamadığın anlamına gelmez, ancak şikayet etmek tamamen farklı bir şeydir. Soruna karşı savaştığında bir kurban olursun, ancak basitçe, sakince ve detaysız olarak konuşarak güç kazanırsın.

9.Kontrolü Bırakmak

Ne yazık ki, birçok insan başkalarını kontrol etme alışkanlığına giriyor. Birçok ilişkide, kontrol davranışı bir kişiden diğerine geçer. Bu bazen bir güç oyunu haline gelir.

Dürüst olmak gerekirse, kendi kendini kontrol etmedikçe, kontrol bir zayıflıktır. Her durumu kontrol etmeye çalışırken, değişim ve özgürlükle gelen o olumlu şeyleri asla yaşamazsın. Eckhart Tolle bize meditasyonla kontrolü bırakmayı öğrenebileceğimizi öğretiyor.

Your Page Title

Eckhart Tolle Bilgeliği

Eckhart Tolle bize sadece var olmak yerine çok fazla maddi zihniyet oluşturabileceğimizi öğretiyor. Dünya her zaman bir koşuşturma içinde. Sadece zihnimizi tutabilir ve önümüzde olana odaklanabilirsek, zihniyetimizi tamamen değiştirebiliriz. Ayrıca benliğimizin nasıl kurgusal bir yapı olduğunu anlayabilirsek, saf bilincimizi kucaklayabiliriz.