Prana Enerjisinin Dengede Olmadığını ve Nasıl Düzeltileceğini Gösteren 10 İşaret

Prana, hayati yaşam gücü anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Prana enerjin dengede değilse, onu düzeltmek sağlığını ve refahını değiştirebilir.

Prana enerjimiz güçlü olduğunda, kendimizi mutlu, sağlıklı ve dengeli hissediyoruz. Bununla birlikte, Prana veya yaşam gücümüz, dış olaylar, kötü diyet, sağlıksız bir yaşam tarzı ve olumsuz bir düşünce tarafından engellenebilir ve bozulabilir. Bu da bir dizi fiziksel ve duygusal semptom yaşamamıza neden olur.

Prana Nasıl Çalışıyor?

Ne zaman nefes alırsak, PRANA enerjisine giriyoruz. Bu hayati yaşam gücü kanın damarlarımızdan aktığı gibi akar ve bu temel yaşam gücü, kanımızın organlarımıza aktığı gibi 7 ana çakramıza da akar.

Bu enerji engellenirse, fiziksel ve duygusal semptomlar yaşamaya başlayabiliriz.

Prana Enerji Dengesizliğinin 10 Belirtisi;

1.Aşırı yorgunluk ve tükenme.

2.Depresyonda hissetmek ya da bir rutinde sıkışıp kalmak ve hayatta istediğimiz değişiklikleri yapamamak.

3.Tekrarlayan olumsuz veya yıkıcı düşüncelere sahip olmak.

4.Yaşam için motivasyon ve zevkten yoksun.

5.Olumsuz olarak algıladığımız her şeye duygusal olarak tepki vermek.

6.Baş ağrısı, baş dönmesi, genel ağrılar ve acılar

7.Soğuk algınlığı, alerji ve bağışıklık bozuklukları veya diğer kronik hastalıklar gibi hastalıklar.

8.Stresli ve endişeli hissetmek.

9.Kabızlık ve ishal gibi sindirim sorunları.

10.Özgeçmiş eksikliği veya aşırı libido gibi cinsel problemler.

Bu semptomlar vücuttaki dengesizlik ve sınırlı bir Prana akışından kaynaklanmaktadır. Sağlıksız bir Prana dengesinin nedenleri arasında stres, korku, olumsuz düşünme, sağlıksız yaşam tarzı seçenekleri ve güvensizlik vardır.

Neyse ki, prananın bir kez daha serbestçe akmasını sağlayabilen birkaç teknik var. Prana’mız serbestçe akabildiğinde, zihinsel, duygusal ve ruhsal düzeyde olduğu kadar fiziksel düzeyde de sağlıklı hissederiz.

Sağlıklı bir Prana Enerjisinin 8 İşareti;

1.Sağlıklı ve enerji dolu hissetmek.

2.Huzur ve esenlik duygusu yaşamak.

3.Merhametli ve empatik olmak.

4.Güçlü sezgiye sahip olmak.

5.Kendinden emin olmak.

6.Yaratıcı ve ilham verici hissetmek.

7.Kendimize ve başkalarına karşı olumlu ve sevgi dolu duygulara sahip olmak.

8.Evrenle bir hissetmek.

Peki Sağlıklı Prana Enerjisini Nasıl Oluştururuz?

Blokları kaldırmamıza, prana’nın bedenlerimizde özgürce akmasına izin vermemize, zihnimizin bedenlerine ve ruhlarına sağlık ve esenlik getirmemize yardımcı olabilecek birçok teknik var.

Prana Enerjini Yeniden Dengelemenin 7 Yolu

1. Nefes Alma

Prana nefese girdiğinde, bu akışı iyileştirmek ve çalışmaya başlamak için ilk yer nefes alma teknikleridir. Sadece birkaç yavaş derin nefes almak bizi anında daha iyi hissettirebilir.

2. Yoga

Yoga pozları, vücuttaki prana akışını iyileştirmek için tasarlanmıştır. Durgun enerjiyi hareket ettirebilir.

3. Meditasyon

Çok fazla zihinsel enerjimiz varsa, pranamızda bir dengesizlik yaşarız. Çoğu zaman zihnimiz çok meşgul ve gevezelikle doludur. Meditasyonla zihni sakinleştirmek ve sadece gelip giden düşünceleri gözlemlemek, pranadaki dengeyi ve akışı yeniden sağlamanın harika bir yoludur.

4. Mantralar

Bir mantrayı veya olumlamayı tekrarlamak, prana akışını arttırmanın başka bir iyi yoludur. Mantra veya olumlama zihni sakinleştirir ve titreşim enerjini negatiften pozitife yükseltir.

5. Enerji Şifası

Bir enerji şifacısı ile seans yapmak, prananın daha sağlıklı ve dengeli bir şekilde hareket etmesini sağlamanın harika bir yoludur. Reiki şifacıları, tıkanıklıkları ve durgun enerjiyi temizlemeye, prana akışını ve kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmak için enerjik bedenle birlikte çalışır.

6. Sağlıklı Bir Diyet

Yediklerimiz vücudumuzdaki hayati enerjiyi etkiler. Yiyeceklerin kendi hayati enerjisi vardır ve sağlıklı yiyecekler yemek, bu enerjiyi kullanmamız için vücudumuza getirecektir. Buna karşılık, abur cubur yemek ve aşırı alkol tüketmek, yaşam gücümüzü azaltabilir ve enerji akışını engelleyebilir.

7. Doğa

Doğadaki her şeyin kendi yaşam gücü vardır. Bu nedenle doğada vakit geçirmek pranana fayda sağlayabilir.

Doğada vakit geçirdiğimizde pranamız, etrafımızdaki bitki ve canlıların doğal enerjileriyle uyum sağlamaya başlar. Bu, özellikle enerjinin genellikle zehirli ve durgun olduğu bir şehirde yaşıyorsan faydalı olabilir.

Prananı yeniden dengelemek ve enerjik bedeninde akışını artırmak çok basit ve kolaydır. Bu, onu inanılmaz derecede değerli kılar çünkü ödüller çok güçlü olabilir.

Your Page Title

Her gün sadece birkaç dakika derin nefes alma veya meditasyon artı sağlıklı bir diyetin ardından doğaya çıkmak, fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak nasıl hissettiğinde büyük bir fark yaratır.