Dünyevi Ruhlar Hangileridir?

Dünyaya bağlı ruhlar, fiziksel bedenlerinin süresi dolduktan sonra, fiziksel aleme bağlı kalmaya devam etmiş, ötesine geçememiş insanlardır.

Basitçe ifade etmek gerekirse, dünyadaki ruhlar hayaletlerdir.

Bazı paranormal meraklıları, bir hayaletin ne istediğini bilmeden çevresinde yada ikamet ettiği yerde takılmasını ister. Bir hayalet, ne kadar hoş olursa olsun, kaybedilen bir ruhtur. Beden öldüğü zaman, insanın ruhu, huzur, sevgi ve neşe duygusunun yaşandığı beyaz ışığa girerek dünya düzleminde uzağa doğru hareket etmelidir. Bu aynı zamanda ruh için sağlıklı ve temiz bir süreçtir. Buna bir tür “sıfırlama” veya “manevi tatil” diyebiliriz.

İlk ölen deneyimden sonra, bir yaşam incelemesi ortaya çıkar ve bir temizlik süreci olarak daha fazla hareket eden bir kapanma getirerek yaşam sorunları üzerinde çalışılır. Dünyaya bağlı kalmayı seçen ruhlar da, bu temizleme ve kapanma sürecinin geçersiz olduğu görülüyor ve bu nedenle çok az huzur, sevgi veya neşe yaşayan bizlerle birlikte kalıyorlar. Dünyada, bedensiz bedenler bir arada var olur ve fiziksel olarak somutlaştırılmış olanlarla sağlıksız bir şekilde etkileşime girebilir.

Temiz bir ruh, çeşitli nedenlerle zaman zaman sevdiklerini ziyaret edebilir bir ruh rehberi veya haberci olabilir. Temiz ruhlar ışıktan devam eder. Buna karşılık, bedensiz bedenler (hayaletler) karanlıktalar, yani kayboldular. Karanlığın ille de bir hayaletin kötü niyetli olacağı anlamına gelmez, bu basitçe bedensizleşmiş ruhun koşulunun sağlıksız olduğu anlamına gelir. Hayaletler peşinde koşanların, bedensiz ruhların hala görünmemesine rağmen insanları incittiğini anlamaları gerekir.

Bir kişi fiziksel bedenin ölümünden sonra ışığa ilerlemezse, o kişi dünyaya bağlı kalacaktır. Kişinin geçmeden önceki durumu bedensizleşmiş ruhun kalan koşulu olacaktır. Ruh bir vücutta olmasa da, duygusal travmalar, fiziksel acı ve rahatsızlıklar hala hissedilir.

Bazı bedensel ruhlar, sevilenleri, mülkleri veya fiziksel olarak yaşayanların karşısına son bir mesaj alma girişimlerini izlemek için basitçe bağlı kalırlar. Hayaletlerin bazıları, rehberlik ve güç getirerek aslında sevdiklerine yardım ettiklerini ve onlara neden olabilecek kasti olmayan zararları habersiz göründüklerini düşünüyor. Her durumda, bir ruhun dünyaya bağlı kalması için hiçbir zaman iyi bir neden yoktur, çünkü karanlıkta kalan, hayaletin amacı ne kadar iyi olursa olsun, hem vücuttaki hem de dışındaki kişiler için acı çekmektedir. Buna karşılık, ışığa doğru ilerleyen ruhlar, dünyadakileri ziyaret edebilir. Fiziksel bedende bulunanları hayaletlerin sıkça yaptığı gibi olumsuz etkilemez, umut, sevgi ve cesaret getirir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bununla birlikte, bedensiz ruhlar, sahip oldukları ruh halini alarak, kaza ya da kasıtlı, kötü niyetli olarak durumlarını daha da kötüleştirebilir. Ruhun mülkiyeti durumunda, karanlık sadece kayıp ruh tarafından değil, aynı zamanda bilmeden bedenselleştirilen şimdiki bedenlenmiş ruhun ev sahibi olmuş fiziksel bedenlerde bulunanlar tarafından yaşanır.