Giydiğiniz Renkler Ruh Halinizi, Davranışlarınızı Ve Stres Seviyelerinizi Büyük Ölçüde Etkiler

Renk psikolojisi, renklerin başkaları üzerindeki davranışınızı, ruh halinizi ve izleniminizi nasıl etkilediğinin incelenmesidir.

Giydiğiniz renkler ruh halinizi, davranışlarınızı ve stres seviyelerinizi kesinlikle etkileyebilir.

Örneğin, mavi renk, gökyüzü ile ilişkilidir, ki bu olumlu bir şeydir. Bu yüzden mavi bize istikrar ve sakinliği hatırlatıyor.

Burada kişisel renk rehberinizi bulabilirsiniz.

1. Yeşil

Bu renk tazelik, güvenlik ve uyumu ifade eder. Aynı zamanda para ile de ilişkilidir. Yeşil renk gözleri dinlendirir ve en az miktarda göz yorgunluğu üretir, bu da ekranın önünde saatlerce oturan insanlar için iyi bir seçimdir.


2. Mavi

Bu renk tazelik, güvenlik ve uyumu ifade eder. Aynı zamanda para ile de ilişkilidir. Dolayısıyla, stresli veya dram dolu bir iş yeriniz varsa, mavi renk giyinmek gerginliğe karşı koymak için harika bir seçimdir.


3. Kahverengi

İstikrar rengidir, genel olarak kahverengi erkeksi bir renktir. İşyerlerinde kahverengiyi genellikler erkekler tercih eder ama işyerinde bir kadınsanız, çikolata kahverengi bir takım elbise giymek size güvenilirlik sağlayabilir.


4. Siyah

Bu güç rengi gizem ve ciddiyet duygularını iletebilir. Ayrıca zarif olarak kabul edilir ve inceltici bir etkiye sahiptir. Ciddi bir şekilde saygınlık görmek istiyorsanız, tipik bir siyah takım harikalar yaratabilir.


5.Sarı

Bu, tüm renklerin en mutlu olanıdır ve genellikle neşeyi uyarır. Bununla birlikte, sarı dengesiz bir renk olarak kabul edilir, bu nedenle ofis için aşırı enerji verebilir ve kullanıcının zayıf görünmesini sağlayabilir.


6.Gri

Gri, insanların pasif, davetsiz ve enerji eksikliğine işaret eder. Gri giymeyi seviyorsanız, mavi gibi daha parlak bir renkle eşleştirmek olumsuz etkiyi dengelemeye yardımcı olabilir.


7. Kırmızı

Kırmızı tutkunun rengidir – ilk buluşma için harikadır. Ayrıca metabolizmayı arttırır ve kan basıncını yükseltir, bu nedenle dur işaretleri ve itfaiye araçları için kullanılır. Kırmızı, çalışma ortamında biraz düşmanca görülebilir, bu yüzden sık sık giymeden önce iki kez düşünün.


8. Turuncu

Bu bir uyarım ve coşku rengidir. Kırmızı kadar agresif değildir, ancak dikkat çekebilir, bu nedenle ılımlı bir şekilde giymek iyidir.


9. Mor

Mor insanlara lüksü hatırlatıyor. Aynı zamanda büyünün rengi. Bununla birlikte, mor doğada nadiren oluştuğu için, yapay olduğu da görülür. Mor bir fular, kravat veya çanta, herhangi bir kıyafete hoş, ince bir katkı olabilir.


10. Beyaz

Bu renk temizlik ve mükemmellik ile ilişkilidir. Bir gömlek veya fular için her zaman güvenli bir seçimdir, ancak çok fazla beyaz çekingenlik ve kısırlığı ifade eder – işyeri ilişkileri için iyi değildir.

Your Page Title

Renkler ruh halimizi ve başkalarının bizi nasıl algıladığını etkiler. Ancak,renkler insanların bizi nasıl gördüğünü etkileyen tek şey değildir – sarı bir takım elbise giyseniz bile yine de işten hoşlanabilirsiniz.