İnsanların Ne Yaptığını Anlamadığı 11 Şey, Çünkü Çok Sezgisel Bir İnsansın

Sezgiyi tanımlamak çok zordur. İnsanlar arasında kaçınılmaz olarak mevcut olan ve yaptığımız şeylerde bize ince rehberlik etmeye hizmet eden bir şeydir. Sezginle ne kadar temas halinde olursan ol, en çok ihtiyaç duyduğun zamanlarda onun tarafından yönetildiğini fark edeceksin.

Ancak, yüksek sezgisel becerilere sahip çok sayıda insan var ve bu yüksek sezginin hayatlarını kusursuz sonuçlar elde etmek için yönlendirmesine izin veriyorlar. Bu bireyler içgüdülerine güvenirler ve her seferinde doğru şeyi yapıyor gibi görünürler.

Eğer onlardan biriysen, o zaman bu 11 işaretin, sezgileriyle senin kadar temas halinde olmayanlardan farklı olarak yaptığın bir şey olduğunu kabul edersin:


1.İç Sesine Kayıtsız Şartsız Güveniyorsun

Önsezi ya da içgüdüsel bir his olarak gelen iç ses, son derece sezgisel insanların alıştığı ve her konuştuğunda dinleyeceği bir şeydir. Sezgisel bir kişi, bu sesin kendisini her zaman bir soruna çözüm getireceğini veya doğru anda sorunlardan kurtaracağını bilecektir ve bu her zaman doğrudur!


2.Yalnız Zaman Geçirme Eğilimindesin

Hayatları ne kadar meşgul olursa olsun, sezgileri yüksek olan bir kişi her zaman biraz yalnız kalmak isteyecektir. Bu sessizliğin herhangi bir sesten çok daha fazlasını konuştuğunun farkında oldukları için kendileriyle olmaya ve kendi sessizliklerini dinlemeye saygı duyuyorlar. Bu anlarda, en derin bilgeliklerine bağlanırlar.


3.Yaratıcısın

Yaratıcılık, sezginin meyvesidir. Oldukça sezgisel bir kişi aynı zamanda oldukça yaratıcıdır. Bu insanlar en yaratıcı fikirleri ve etkinlikleri düşünerek zaman geçirmekten hoşlanırlar. Ve yaratıcılıklarını ne kadar beslerlerse, sezgileri de o kadar artar ( bunun tam tersi de geçerlidir).


4.Farkındalık Pratiği Yapıyorsun

Bilinçli ya da bilinçsiz, yaptığın her şeyi, içinde çok fazla farkındalıkla yaparsın. Son derece sezgisel olan kişi neredeyse her zaman tüm deneyiminin ve her parçasının farkındadır. Elbette, içinde olup bitenlere dikkatini verebiliyorsan, çevrendeki başka bir şeyi fark etmen hiç de zor olmayacaktır.


5.Her Şeyi Gözlemlemeden Duramazsın

Sezgisel insanlar her şeyi tüm duyularıyla deneyimlemekle kalmaz, aynı zamanda çevrelerindeki her şeyi gözlemleme eğilimindedirler. Kısmen bilinçli, meraktan ve bilinçsiz bir şekilde, sonunda her şeyi fark ederler.


6.Vücudun İle Temas Halindesin

Son derece sezgisel bir kişi, vücudunda olup biten her şeyi ve dolayısıyla pek çoğunun ciddiye almadığı içgüdüsel duyguyu gözlemleyebilir. Belli bir yiyeceğe ne zaman ihtiyaç duyduklarını bilirler ve sağlıklarında bir sorun olduğunda hissedebilirler.


7.Başkalarıyla Daha Derin Bir Düzeyde Bağlantı Kurabilirsin

Sezgisel kişinin sahip olduğu gözlem gücü kolayca sezgisel yeteneğe yönlendirilebildiğinden, yüksek sezgi empati ile yakından ilgilidir. Bu onların etrafındakilerle çok daha derin bir düzeyde bağlantı kurmalarına ve onları sezgisel olarak anlamalarına olanak tanır.


8.Rüyalarına Daha Fazla Dikkat Edersin

Bilinçaltından gelen sinyalleri deşifre edebilmek, rüyalarını daha kolay hatırlamanı ve analiz etmeni sağlar. Son derece sezgisel olan kişi, sabah ilk iş olarak rüyalarını takip eder ve biraz düşünerek, bilinçaltının göndermeye çalıştığı mesajı anlamaya çalışır.


9.Enerjini Yenilemek İçin Çok Fazla Boş Zaman Ayırıyorsun

Yaşadığımız telaşlı hayatlar sezgilerimizi yıpratır, çünkü kendimizle bağlantımızı kaybederiz. Son derece sezgisel olan kişi, tüm bu stresten uzaklaşmak ve yenilenmek için gereken her şeyi otomatik olarak yapacaktır.


10. Negatif Duyguların Gitmesine Dikkatlice İzin Veriyorsun

Böylesine yüksek bir sezgiyle temas halinde olmak, taşıyıcının, aksi takdirde sezgiyi bulanıklaştıracak herhangi bir olumsuz duyguyu ustaca fark etmesine ve salıvermesine olanak tanıyan bir armağandır. Sezgi, olaylara ve onların etrafında dönen duygulara ince bir bakış açısı getirir. Ayrıca bu içgörü, netlik ve bırakma yeteneği getiriyor.

Your Page Title


11.Bir Şeyleri Onlar Tanımlamadan Önce Bilirsin

Sezgisel kişiye gelen birçok bilgi, zaten anlaşılmış ve tanımlanmış olabilecek bir şeydir. Herhangi bir bilgi yalnızca gerçekten ihtiyacın olduğunda kullanışlıdır. Kişi bu bilgiye hiç çaba harcamadan ulaşacaktır.