Hayatını Kolaylaştıracak 13 Psikolojik Gerçek

İnsan zihni inanılmaz derecede karmaşıktır. Aslında, her birimizin farklı durumlara karşı verdiği özgün bir tepki ve davranış kalıbı vardır.

Ancak, insanların maddeden çok akıl dediklerini işittiğinde, asıl amacın budur, çünkü haklılar. Bu tür zihinsel süreçler, ne kadar karmaşık görünürse görünsün çok basittir.

Bu küçük olayları algılayabilmek, bu tür davranışlar hakkında çok derin bir anlayışa sahip olmanı sağlayacak ve ayrıca bunlara uygun şekilde yanıt vermeni ve kontrol etmene yardımcı olacaktır.

İşte bugün kullanmaya başlaman gereken bazı güçlü psikolojik gerçekler:

1.Sessizliğin Gücü

Bir soru sorduğunda, tatmin edici olmayan ve tarafsız bir yanıt aldığında, her zaman sessizliğin gücünden yararlanman gerekir. Cevaptan sonra sessiz olmalı ve aynı zamanda kişiyle göz teması kurmalısın.

2.Sakız

Sakızın gücünü asla küçümsememelisin. Beyni bir şeyler yediğini düşünmesi için kandıracağı için stresli durumlarda kullanabilirsin. Bu stres ve kaygıyla savaşacaktır.

3.İnsanlar Gülerken Gözlemle

Bir gruptaki bazı insanlar bir şeye güldüğünde, gülerken birbirlerine bakanları fark etmelisin. Böyle zamanlarda insanlar içgüdüsel olarak kendilerine en yakın olduğunu düşündükleri kişiye bakma eğilimindedirler.

4.Açık Olan Bir Şeyi İfade Etme

Fikrini veya bakış açını ifade ederken asla ‘inanıyorum’ gibi birkaç cümle söyleme. Diğerleri senin kendine fazla güvendiğini düşünecek ve aynı zamanda seni bariz bir şey söylememeye ikna edecekler.

5.Daima Rahat Ve Sakin Kal

Başkalarının öfke nöbeti ve saldırganlığı durumunda asla kontrolü kaybetmemelisin. Ancak, başkalarının da rahat ve sakin kalmasını sağlayacak öfke tarafından istila edilmekten kaçınmalısın.

6.Nasıl Hissetmek İstiyorsan Öyle Davran

Eylemlerin aslında duygularının ifadesidir. Bu, içeride nasıl hissettiğini dışarıda göstereceği anlamına gelir. Bu nedenle, hissetmek istediğin gibi davran, böylece zihnin arzu edilen duyguyu deneyimlemeye başlayacaktır.

7.Her Şeyin Anahtarı Güvendir

Birçok insan her şeye aşina değildir. Ancak, görünüşe göre kendinden emin ve ne yaptığını bilmenin yanı sıra, başkaları her zaman sana dikkat edecek.

8.Röportaj Yaptığın Kişiye İlgili Biri Gibi Davran

Gergin olmak yerine açık konuşmalı, görüşmeciye saygı duymalı, arkadaşça ve rahat bir şekilde davranmalısın. Onun konuşmaktan hoşlandığın yaşlı akraban olduğunu ve etkisinin hemen olacağını hayal edebilirsin.

9.Dünyada Görmek İstediğin Değişiklik Ol

Örneğin, başkalarının mutlu olmasını istiyorsan, onları her gördüğünde de mutlu olmalısın. Onlar ruh haline tepki verecekler ve seni bir kez daha görmek için sabırsızlanacaklar.

10.Kişiye Yakın Otur

Örneğin, toplantılarda patronunun eleştirisinden kaçınmak için onun yanında oturabilirsin. İnsanlar genellikle yanlarında oturanlara saldırdıklarında rahatsız olurlar.

11. Heyecanlan

Stres ve öfori aynı davranışsal işaretlere sahiptir. Bu nedenle, stresli hissettiğin zamanlarda, sorunu bir tür meydan okuma olarak düşünmeli ve vücudun bu fiziksel stres belirtilerini nasıl alıp heyecana dönüştüreceğini anlamalısın.

12. Başkalarının Seni Eğlenceyle İlişkilendirmesini Sağlamalısın.

Biriyle ilk çıktığında, eğlenceli bir şeyler yapmalısın. Bu şekilde, çıktığın kişi seni onun heyecan ve eğlence deneyimiyle ilişkilendirecektir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

13. Göz Teması

Göz temasının her şey demek olduğunu bil. Bunu sürekli olarak sürdürürsen insanlar doğal olarak sana yaklaşacaktır.