Hayatınızı 180 Derece Değiştirecek Az Bilinen 10 Farkındalık Yasası!

Bugün size günlük yaşamınızda uygulayabileceğiniz 11 farkındalık ilkesinden bahsedeceğim.

Farkındalık; yargısız bir şekilde şimdiki ana odaklanabilmek amacıyla, dikkatinizi toplayabilmektir. Farkındalık, şu andaki düşüncelerinizi, duygularınızı, bedeninizde duyumsadıklarınızı yargılamadan gözlemlemektir.

Bununla ilgili konuşmak her zaman onu takip etmekten daha kolay olsa da dikkat dağıtıcı şeylerle uğraşarak, “şu anımıza” odaklanamıyoruz. Birçoğumuz ya geçmişini hatırlıyor ya da gelecekle ilgili düşüncelere dalıyor.

10 farkındalık ilkesi

1.Bugün – Senin Tek Gerçekliğindir

Bugün sahip olduğunuz tek şeydir. Bundan en iyi şekilde yararlanın. Geçmişiniz gitti ve şimdi geri dönmeyecek. Ancak gelecekte ne olacağı hâlâ sizin elinizde.

2. Hassas bir durumdayken kendinize söylediklerinize inanmayın.

Bütün günler aynı değildir. Bazı günler kendinizin en iyi hali olabilir. Ve diğer günlerde, tüm dünyanın varlığınızı unutmasını isteyebilirsiniz. Duygusal olarak zayıf bir durumdayken kendinize söylediklerinize inanmayın.

Kafanızdaki mutsuz hissetmeyi hak ettiğinizi tekrar etmeye devam eden seslere inanmayın. Unutmayın ki şu andaki durumunuz nihai varış noktanız değil.

3. Öfkeniz sizin tek düşmanınızdır.

Kavga ettiğimiz tek savaş içimizdeki savaştır. Her durumda kızmak çok kolaydır. Ancak farkındalığa ulaşmak için, öfke ile ilgili olumsuz duyguları bırakmanız gerekir.

Öfke iyi değildir. Her 10 vakadan 9’unda, öfke yalnızca durumu daha da kötüleştirir. Ondan uzak durun!

4. Başkalarından Onay Beklemeyin

Motivasyonel konuşma zaman zaman iyidir. Bazen ağlayabileceğimiz bir omuza ihtiyacımız var. Ancak sürekli onay beklemek kötü bir alışkanlıktır!

Birçoğumuz, başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğünü, kendimiz hakkında ne düşündüğümüz konusundan daha fazla düşünüyoruz.

Kendinize karşı dürüst olun! Herkesi asla memnun edemezsiniz. Birisi yaptığınız her işte daima bir yanlış bulacaktır. Diğerlerinden onay beklemeyin.

5. Her şey iki kere yaratılır: önce zihninizde, sonra hayatınızda

Aklınıza gelebilecek bir şeyi gerçekleştirebilirsiniz! Beyninizin vücudunuzun üst kısmında yer alması için iyi nedenler vardır. Bunu kullanın, bir plan yapın ve gerçekleştirin. Ne istediğinize dair net bir fikriniz olmazsa, o zaman yanlış yöne gidersiniz.

6. Kendi yolunuza gitmelisiniz.

Aile ve arkadaşlarınız önemlidir. Onları takdir edin, ancak bir gümüş tabakta size mutluluk ve başarı getireceklerini de beklemeyin.

Yaşamın kaçınılmaz kuralı, gerçekten bir şey istersen, dünyaya girip onu başarmaktır. Kendinizin kahramanı olun.

7. Duyduğunuz her şeye inanmayın.

Düşüncelerinize ses verin. Gördüğünüz veya duyduğunuz her şeye inanmayın. Sesiniz titriyorsa, ne düşündüğünüzü söyleyin! Orijinal olun. Ve bununla gurur duyun!

8. Doğru yol ve kolay yol asla çakışmaz!

Neyin doğru neyin kolay olduğunu seçmelisiniz.

Neyin doğru olduğunu seçin. Gerçekten istiyorsanız, gidin ve alın. Çünkü hiçbir şey kendi başına olmaz.

9. Aşırı yüklenmiş hayat – barışçıl ve bilinçli bir yaşamın tam karşısındadır.

Çoğumuz negatiften uzak durmak için her zaman meşgul olmamız gerektiğine inanıyor. Hayattaki küçük şeyleri takdir etmeyi ve bilinçli bir şekilde yaşamayı unutuyoruz.

Your Page Title

10. Her şeyi kontrol etmeye çalıştığınızda, hayattan zevk alamazsınız.

Hiç elinizde kum tutmaya çalıştınız mı? Yumruğunuzu sıktığınızda ne kadar hızlı kaydığını görüyor musunuz? İşte, hayatımız da aynıdır. Onu ne kadar çok kontrol etmeye çalışırsak, o kadar çok parçalanır. Bunu yapmak için umutsuzca uğraşsak bile her şeyi halledemeyiz.