Gizlice Sizi Kıskanan Bir Kişiyi Bulmanıza Yardımcı Olacak 10 İşaret

Yaşamlarımızda belirli hedeflere ulaştığımızda kendimizi harika hissediyoruz, ancak bazı insanlar bu mutluluğumuzu bozmak için hızlı davranıyorlar.

Bunlar sizin iyi dilekçileriniz olduğunu düşündüğünüz insanlardır, ancak neşenizi paylaşmak yerine, sizi kıskanıyorlar ve sonuç olarak size acımasız şeyler söylüyorlar ve yapıyorlar.

Kıskanç insanlar genellikle diğerlerinin sahip olduğu şeyleri daha çok etkileme eğilimindedir. Bazen hepimiz birilerini kıskanmış olabiliriz ama çoğumuz onu saklayıp hayatımıza devam edebiliyoruz. Ancak, aynı şey herkes için söylenemez.

Kıskanç bir insanla baş etmek kolay değildir.Bu yazıda, etrafınızdaki birinin kıskanç olup olmadığını öğrenmenizi sağlayacak 10 işaretten bahsedeceğiz

1. Taklit

Kariyerinizi, ilişkilerinizi, kıyafetlerinizi vb. Kıskanan bir kişi, sizi taklit etmek yerine, sizin gibi olmak için elinden geleni yapacaktır.

Fakat sinirlenmek yerine, bu kişilerin kendi kişiliklerini bulmalarına yardımcı olmak en iyisidir. Onlara başarılı olmak için kendilerinin olması gerektiğini öğretmek için elinizden geleni yapın.

2. Sahte Övgü

Kıskanç bir kişi sizi övüyor gibi hissetmenize neden olur, ancak arkanızı döndüğünüz anda, sizinle ilgili açıklamalar yapmaya başlarlar.

Kıskançlıklarından kurtulmaya çalışmak yerine, sadece umursamıyormuş gibi davranırlar.Ama siz onlar gibi davranmayın. Hak ettikleri zaman onları başarılarından dolayı takdir edin.

3. Başarınızı küçümsemek

Sürekli olarak başarılarınızı küçümsemeye çalışırlar, bazen bunu yapmak için çok acımasız kelimeler kullanabilirler.

Unutmayın, aksini söylemeye çalışmanın bir anlamı yoktur, çünkü devam edeceklerdir. Sadece mütevazı olun ve başarılarınızı ilerletmeye devam edin.

4. Hatalarınız hakkında övünecekler

Bir hata bile yaparsanız veya en küçük kayıpla karşılaşırsanız, ‘Size söylemiştim’ diyen ilk kişi sizi kıskanan kişi olacaktır.Sizin tarafınızdaki en küçük başarısızlıklar bile kendilerini mutlu hissetmelerini sağlayacaktır.

Sert sözlerinin sizi etkilemesine asla izin vermeyin. Onlar ne derse desin sizin başarılarınızın önünde duramayacaklar.

5. Gerçek Arkadaş Değillerdir

Genellikle, bazı insanların yalnızca başarılı olduğunuz sürece sadık kalacağını fark edeceksiniz. Başarısız olursanız, batan gemideki fareler gibi koşarlar.

Ancak kıskanç insanlar tam tersidir. Hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizi görüyorlarsa, geri çekilirler.Bunun nedeni, refahınızın sadece kıskançlıklarını ve güvensizlik duygularını arttırmasıdır.

Üzerinde durdukları spot ışığı sevmeyecekler, böylece kendilerini önemsiz hissetmek yerine bırakmayı tercih edecekler.

6. Onların gözünde onların rakibi olacaksınız

Kıskanç bir kişi sizinle rekabet etmeye çalışır çünkü sizden daha iyi olmak isterler ve üstün olduklarını göstermek için her şeyi yaparlar.

Onlar tarafından provoke edilmeye izin vermeyin. Bu tür bir rekabet sağlıksız olacaktır ve sizi yıkmak için arkanızdan iş çevirmekten çekinmeyeceklerdir

7.Arkanızdan Konuşurlar

Kıskanç insanlar arkanızdan konuşmak için bulabilecekleri her türlü fırsatı bulacaklar ve kesinlikle iyi şeyler söylemeyeceklerdir. Bazen düpedüz kötü ve iğrenç davranırlar ve asılsız olarak bildikleri dedikoduları bile yaymayı düşünürler.

Toksik doğalarından etkilenmenize izin vermeyin. En kısa zamanda onlardan uzaklaşmak en iyisidir. Onlarla karşı karşıya kaldığınızda kararlı ve ciddi olun ve onları durmaları için ikna edin.

8. Yaptığınız her şeyde hata bulma konusunda mükemmellerdir

Kıskanç bir kişi, sizi sadece şans eseri bir şans elde etmeyi başarmış aşağı bir birey olarak algılar.Her hareketinizi eleştirerek bunu bildiğinizden emin olmak için ellerinden geleni yaparlar.

9. Sebepsiz yere sizden hoşlanmazlar

Suçunuz yokken bile kıskanç biri sizi sürekli olarak tehdit edecektir. Başarınızı kıskanırlar ve elde edemediklerinde, bunun için sizden nefret ederler. Bununla başa çıkmanın tek yolu onlara karşı medeni olmak, aksi takdirde farklı şeyler yapabilirler.

10. Sizi yakınınızdakilerden izole etmeye çalışırlar

Kıskanç insanlar, sevdiklerinizle bağlantılarınıza zarar vermek için ellerinden geleni yapacaktır.

Sonradan sizi kolayca alt edebilmek için geri çekilecek hiçbir destek sisteminizin bulunmadığından emin olmaya çalışacaklar.Ve böylece, ailevi veya romantik, hatta arkadaş canlısı ilişkilerinizi mahvetmek için arkanızdan çıkacaklar.

Kıskançlıkla baş etmek çok zor olabilir ama imkansız değildir. Sadece kıskançlıklarının güven eksikliğinden kaynaklandığını unutmayın.

Your Page Title

Onların size zarar verdiklerini bilmelerini sağlamak sadece onları mutlu edecektir, bu yüzden sakin olun ve onları doğru yola yönlendirmeye çalışın.