Hayatınızın Bu 5 Şey Tarafından Kontrol Edilmesine İzin Vermeyin

Hayatın sırrının ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kalıcı mutluluğun ve hayattan keyif almanın anahtarı nedir? Ya da tüm hayallerinizi nasıl gerçekleştirirsiniz? Hepimizin farkında olmadığı şey, bizi neyin mutlu etmediğini, bizi neyin engellediğini ve istediğimiz her şeyin yoluna girdiğini bulmak da aynı derecede önemlidir.

Bununla birlikte, mücadele ettiğimiz en yaygın 5 şey, bizi harika ve tatmin edici bir yaşam sürmekten alıkoyuyor:

1.Diğer Kişilerin Görüşleri

Derinlerde, hepimiz biliyoruz ki, diğer insanların ve fikirlerinin hayatımızı yönetmesine ve bize kim olduğumuzu söylemesine izin vermemeliyiz. Ama aynı zamanda onların sevgisini, kabulünü ve onayını istiyoruz, çünkü hepimiz insanız. Hepimiz ait olduğumuzu hissetmek istiyoruz ve hepimiz çevremizdekilerden onay almak istiyoruz. Bu yüzden kim olduğumuzu ya da önemsediğimiz insanları barındırmak istediğimizi değiştirme hatasını yapmak çok kolay. Ancak, başkalarının görüşlerini çok fazla önemsemek, artık hayatınızla ne yapmak istediğinize dair bir söz sahibi olmadığınız noktaya kadar-bizi sadece pişmanlık ve kızgınlık dolu bir hayata hapsedecektir.

2.İlişkileriniz

Başkalarının görüşleri dışında, aynı zamanda iyi hayatlarımızı yaşamaya devam etmiyoruz. Terfi almaktan ve yeni bir şehre taşınmaktan korkuyor musunuz, çünkü uzun mesafeli bir ilişki içinde olmak istemiyorsunuz? Ya da başka bir üniversiteye gitmek veya arkadaşlarınızdan farklı bir bölümde olmayı istemiyorsunuz, çünkü onlardan uzaklaşmaktan korkuyorsunuz? Büyük yaşam kararları verirken sevdiğimiz insanları dikkate almak önemli olsa da, kendimiz için daha fazlasını istediğimizi her zaman göz önünde bulundurmalıyız. Ve bunu yapmanın bencil olduğunu düşünseniz de, kendinize ve kendi hayallerinize öncelik vermelisiniz.

3.Geçmişiniz

Geçmişinizden iyileşene kadar, geçmişinizden yarattığınız söylenir. Ve bu, çoğumuzun neden, kendimizi tekrar tekrar aynı sorunlu kalıplara düşürdüğümüzü kesinlikle açıklayacaktır. Ancak geçmişinizin geleceğinizi kontrol etmesine izin vermek, hayatınızı yaşamanın ve gerçekten gitmek istediğiniz yere ulaşmanın bir yolu değildir. Gerçek özgünlük ve mutluluk, geçmişimizle barış yapmaktan, gitmesine izin vermekten ve ilerlerken yaptığımız her şeyle daha kasıtlı olmayı öğrenmekten gelir. Eylemlerinizi, geride bırakmaya çalıştığınız geçmiş yerine, istediğiniz gelecekle hizalarsanız, hayatınız daha iyi bir şekilde kökten değişecektir.

4.Olumsuz Duygular

Olumsuz duygular böyle etiketlenir, çünkü hiçbirimiz böyle hissetmek istemeyiz. Öfke, kıskançlık, nefret veya korku olsun, olumsuz duygular bizi daha iyi hale getirmelerine izin verdiğimizde zihinsel ve duygusal refahımız için aşındırıcıdır. Ama bu onları bastırmamız ya da reddetmemiz gerektiği anlamına gelmez! Tüm duygular belirli bir amaca hizmet eder, bu yüzden onu reddetmeden önce neden böyle hissettiğinizi anlayın. Ondan öğrenin ve bunu çözmek için yapıcı yollar bulun. Ve diğer tüm duygular gibi, sadece zaman verin. Üzerinde çok fazla durmayın, dikkatinizi olumlu duygularınıza ve deneyimlerinize daha fazla odaklayın.

5.Sınırlayıcı İnançlar

Birçok insan kendilerini yapabileceklerini düşündükleri şeyle sınırlar, ancak sadece zihninizin izin verdiği kadar ileri gidebilirsiniz. İnandığınız her şeyi başarabilirsiniz. Çünkü hayatımızda başarı ve mutluluk elde etmek söz konusu olduğunda çoğu zaman kendimizin en kötü düşmanıyız.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ve kendimizi sabote etmenin en kötü yollarından biri, kendi sınırlayıcı inançlarımızın hayatımızı kontrol etmesine izin vermektir. Ancak, bu sınırlayıcı inançların üstesinden gelmeyi öğrendikten ve her şeyin mümkün olduğuna inanmaya başladığımızda, potansiyelimiz sınırsız olacaktır!