Mercanın Sihirli Özellikleri

Mercan en sıra dışı tılsımlardan biridir. Pozitif enerji ile yeniden şarj olmak istediğinde ve gücünün seni bıraktığı durumlara izin vermek istemediğinde, mercanın gücünü kullan.

Mercanın Fiziksel Özellikleri

Aslında mercan ne bir mineral, ne bir taş, ne de bir mücevherdir. Mercan adı bize – kolonyal bentik organizmaları hatırlatıyor. İlginç bir şekilde, mercanın bu organizmalarla doğrudan bir ilişkisi vardır.

Bu tür tılsımlar, okyanus tabanında yaşayan bu canlı organizmaların iskeletinin parçacıklarıdır. Çok çeşitli renklerde gelirler, ancak bize en yaygın ve tanıdık gelen pembe, turuncu ve kırmızı mercanlardır. Bunlar çekici bir görünüme ve çok önemli enerji özelliklerine sahip opak doğal oluşumlardır.

Çoğu zaman, değerli metallerden yapılmış eşyalar mercanlarla kaplanır. Bu malzemeden yapılmış küpeler ve kolyeler popülerdir. Mercanın kendisi de çok faydalıdır. Onu cebinde taşıyabilir, çalışırken masanın üzerine ya da uyurken başucuna koyabilirsin.

Mercanın Enerji Özellikleri

Mercan enerjisi, tüm doğal minerallerin en uyumlu ve pozitifidir. Gücü bir çocuğa bile zarar vermez. Aksine, mercan çocuğu daha sorumlu hale getirecek ve zamanla karakterinin sorunlu özelliklerini düzeltecektir. Aynı şey yetişkinler için de geçerli. Bir kusurun veya kötü bir alışkanlığın olduğunu düşünüyorsan, mercan bunu düzeltecektir. Elbette sonuçlar anlık olmayacak, zaman alacak.

Eski zamanlardan beri mercanın mutluluk, pozitiflik ve iyimserlik taşı olduğuna inanılıyordu. Su elementine aittir, ancak içinde ona biraz Dünya’nın gücünü katan demir katkısı vardır. Mercan takılar mümkün olduğunca sık giyilebilir ve takılmalıdır. Çünkü seni daha iyi yapacak, sana aşkta ve işte iyi şanslar verecektir.

Mercanın bazı koruyucu özellikleri vardır, ancak bunlar çocuklar için daha uygundur. Ayrıca mercanı her zaman yakınında tutan veya kendi üzerine giyen yetişkinler de olumlu değişiklikler bekler.

Mercan ayrıca aşıklara yardım etme yeteneğine de sahiptir. Bir kişinin enerjisini başkaları için daha çekici hale getirir. Mercan ile karşı cinste daha popüler olacaksın. Ayrıca, taş mevcut ilişkileri güçlendirmeye yardımcı olur. İnsanlarda tutkuyu korur ve aşkın yeni yönlerini açar.

Kızlar için açık renklerdeki taşlar daha uygundur, erkekler için ise daha koyu olanları seçmek daha iyidir. Hatta biraz daha fazla koruyucu özelliği olan ama aynı zamanda çok yönlü olan siyah mercanlar bile var.

Son olarak, mercanın hangi mücevherle iyi gittiğini belirtmekte fayda var: ahşap, seramik, platin, gümüş ve hatta altın. Altın bir Ateş metalidir, ancak mercan bu tür mücevherlerin enerjisini normalleştirir ve daha yumuşak hale getirir.

Your Page Title

Mercan, çakraları açar ve onları aktif tutar. Koleksiyonunda mutlaka böyle bir mineral bulundurmalı ve kendine yakın tutmalısın.