Negatif İnsanlarla Başarılı Bir Şekilde Başa Çıkmanın 5 Yolu

Gerçek şu ki, dünyanın neresine giderseniz gidin negatif insanlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Onlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız, sadece etrafınızda bulunarak kolayca kötü hissetmenize neden olabilirler.

Negatif insanlar, gereksiz stres ve olumsuzluk getirerek hayatınızı bozma eğilimindedir ve onlara sadece durmalarını söylemek yeterli değildir.

Aldıkları tepkilerden beslenirler, şans eseri, tepkilerinizin kontrolü sizdedir.

Eğer fark etmediyseniz, başarılı insanlar ya da kendi kendilerine bir şeyler yapan insanlar, sanki onlara karşı bağışıklarmış gibi, zehirli ve negatif insanları bir anda etkili bir şekilde uzaklaştırır.

Zehirli insanlarla etkili bir şekilde baş etmenin 5 yolu:

1.Sınırlarınızı Belirtin

Sınırlar önemlidir çünkü insanlar ve kişisel alan gibi sizin için önemli olan şeyler arasında bir duvar oluştururlar. Sınırlarınıza bağlı kalmanız ve çok az tanıdığınız insanların nezaketinizden veya cömertliğinizden yararlanmasına izin vermemeniz çok önemlidir.

2.Dramaya Hayır Deyin

Negatif insanlar, nereye giderse gitsinler drama onları takip etme eğilimindedir. Yaratıyor olsalar da olmasalar da, yardım edemezler ama çekebilirler. Başarılı insanlar, dramanın bir faydası olmadığını ve herhangi bir ilgiyi hak etmediğini bilirler. Dramadan ve hayatınıza drama getiren zehirli insanlardan kurtulmak önemlidir, böylece hayatı özgürce yaşayabilirsiniz.

3.Nezaketi Tanımayı Öğrenin

Zeki insanlar, birinin ne zaman sahte olduğunu bilir ve biri sahtekarlığı ortaya çıkardığında bunu hakaret olarak bulur. Bunu, senden tamamen hoşlanmasalar bile, onlardan hoşlanman için yaparlar. Bu, zemini olmayan ve sadece gizli bir gündemi olan negatif insanlar tarafından kullanılan çocukça bir oyundur.

4.Affedin Ama Unutmayın

Birisi haksızlık yaptıysa, nefret etmemeye çalışın, sözde söylendiği gibi, “birinden nefret etmek zehir içmek ve diğer kişinin ölmesini ummak gibidir”. Bunun yerine bağışlamayı seçin, bağışlama özgürleştirici ve iyileştiricidir. Ancak, kimse yanlış yapmayı asla unutmamalı, ondan ders almalı ki bir daha olmasına izin vermesin.

Your Page Title

5.Olumsuzluğun Üstesinden Gelmeyi Öğrenin

Bazen olumsuz insanlar, olumsuzluklarıyla sizi neredeyse boğulmuş hissettiğiniz noktaya getirir. Kim olduğunuza karşı dürüst davranarak onların olumsuzluklarının üstesinden gelmeyi öğrenin. Zeki ve başarılı insanlar, negatif kişilerin duygularını veya ruh hallerini dikte etmesine izin vermez.