Pozitif Enerjiyi Hayatınıza Çekmek İçin 9 Güçlü Yol

Pozitif enerji, bilinçli yaşamın ve farkındalığın temelidir. Kişisel dönüşüm, duygusal denge ve bütünsel mutluluk, pozitiflikle başlayan şeylerden sadece bazılarıdır.

Bununla birlikte, hayat genellikle pozitiflik yoluna girer, değil mi? Trafikte kesintiye uğramak, sabırsızlık, sinirlerimizi kaybetmek … bunlar sadece pozitif enerjimizin yoluna giren çok küçük olaylardan bazıları.

Ya bu şekilde olmak zorunda değilse? Hepimiz düşüncelerimizi, duygularımızı ve davranışlarımızı kontrol altında tutarız. Olumlu tepki verdiğimizde, pozitifliği yayarız. Çevreyi değiştiremezseniz, tepkinizi değiştirin.

İşte size, hayatınıza daha fazla pozitif enerji çekmek için kullanabileceğiniz 9 güçlü yöntem!

1. Doğada Zaman Geçirin

Parkta bir yürüyüş ya da tepede kısa bir yürüyüş, güzel çiçekleri koklamayı hatırladığınız sürece fiziksel ve duygusal sağlığınız için harikalar yaratabilir.

2. Gülümsemeyin

Hiçbir şey gününüzü bir gülümsemekten daha fazla aydınlatamaz. Güne yakın arkadaşlarınıza, komşularınıza ve iş arkadaşlarınıza gülümsemeyle başlayın.

3. Nazik Olun

Nezaket güzel bir şeydir. “Güzel bir elbise” veya “Saçlarına yaptıklarını seviyorum!” Gibi basit iltifatlarla başlayın. Sonra yavaşça küçük hareketlere doğru ilerleyin.

4. Minnettar Olun

Şükür olağanüstü güçlü bir pozitiflik aracıdır. Her gün biraz zaman ayırın, en küçük şeylere bile teşekkür edin. Yaşamınızda minnettar olacağınız bir sürü güzellik var.

5. Kendinizi Olumlu İnsanlarla Kuşatın

Etrafınızı çevreleyen insanları dikkatle seçmeniz çok önemlidir, çünkü çektiğiniz şeyler üzerinde uzun vadeli ve güçlü etkileri olacaktır. İnsanlar hayatınızda ne kadar pozitif olursa, o kadar fazla pozitiflik çekersiniz.

6. Konuşmalarınızda Pozitifliği Yansıtın

Ürettiğiniz enerji aldığınız enerjiyi taklit eder ve ürettiğiniz enerji konuştuğunuz kelimeler ve yaptığınız eylemler tarafından yönetilir. Anlaşılır biçimde, arada bir aralıklarla havalandırma yapmamız gerekir, ancak konuşmamamız doğada olumlu olmalıdır. Durumunuzdan şikayet etmek yerine, değiştirmek için neler yapabileceğinizi konuşun. Dedikodu yapmak yerine, başkalarının hatalarından ne öğrenebileceğinizi konuşun.

7.Kendinizi Sevin

Kim olduğunuzla gurur duyun. Kendiniz hakkında olumsuz bir şey söylediğiniz her seferinde, neden harika olduğunuzu açıklayan beş hatırlatıcıyı kendinize söyleyin.

8. Şimdiki Zamanda Yaşayın

Dünün acısını geride bırakın ve yarının daha parlak olmasını bekleyin. Travmatik bir geçmişe maruz kaldıysanız ya da değiştirebilmeyi istediğiniz hatalar yaptıysanız, gitme ve yaşamaya başlamanın zamanı geldi. Kendinizi affetmeniz gerektiği gibi başkalarının yanlışlıklarını affetmenin zamanı geldi. Şimdilik önemli olan hediyedir ve içinde yaşamayı ne kadar erken öğrenirseniz, pozitifliğin gücünü o kadar erken deneyimleyeceksiniz!

9. Sağlığınıza Odaklanın

Your Page Title

Zihin, beden ve ruh, genellikle ayrı varlıklar olarak kabul edilir – ancak bu bileşenlerin her birinin, birbirleri üzerinde doğrudan etkisi vardır. Fiziksel sağlığınız zihinsel durumunuza katkıda bulunacak ve zihinsel durumunuz ruhunuzun duygularını etkileyecektir. Sağlıklı egzersiz yaparak ve sağlıklı yiyecekler yiyerek başlayın. Bir egzersiz rejimi olumlu alışkanlıklar yaratma konusunda harikalar yaratacaktır! Fazla kiloluysanız, belki de manzaralarınızı yeniden şekillenmeye kaydırmanın zamanı gelmiştir. Unutma, pozitif olmak tamamen pozitif hissetmekle ilgilidir.