Ruhsal Uyanışınızın Durmasının 8 Nedeni

Ruhsal bir uyanış sırasında, aydınlanma yolculuğunuzun yavaşladığı veya bazı durumlarda tamamen durduğu bir zaman gelebilir. Bunun birkaç nedeni var; Bu yazıda ilerlemenizi yavaşlatan veya durduran bazı nedenlerden bahsedeceğim.

Aydınlanma seviyeniz ne olursa olsun, yolculuğunuzun duracağı bir zaman gelecektir. Kazanmak için çok çalıştığınız şeyi kaybetmediğinizi durdurmak ve fark etmek önemlidir.

Zihninizin ve vücudunuzun geçmekte oldukları değişim aşamalarına uyum sağlamak için zamana ihtiyacı vardır. Derin bir nefes alın ve ruhsal yolunuzun kaybolmasına neyin sebep olduğunu anlamak için okumaya devam edin.

1. Hayatınızda Olumsuzluğa Çok Fazla İzin Vermek

Şu anki dünyamızda baktığınız her yerde negatif enerjinin varlığını bulabilirsiniz. Her hareketimizi, haberlerimizi, geçtiğimiz insanların yüzlerini ve herhangi bir çevresel zararı anladığımızda çevreler.

Gerçek şu ki, şiddet tarafından yutulmuş güzel bir gezegende yaşıyoruz. Bu yazıyı okuyorsanız, o zaman kendinizi ruhani bir doğaya sahip olduğunuzu kanıtlamış ve nihayetinde gezegeni daha iyi hale getirmek için doğru yönde adımlar atmış olursunuz.

Olumsuzluğu anlamak, kendinizi ondan uzaklaştırmaya çalışmak kadar önemlidir. Bir uyanış, çevrenizdeki her şeyin bir sebepten dolayı gerçekleştiğine ve her şeyin derinlemesine bağlantılı olduğuna dair kozmik bir anlayıştır.

Dünyadaki her şiddet maddesini durduramazsınız ve bu düşüncenin beyninizde iltihaplanmasına izin vermek, ruhsal doğanızın üstesinden gelmesi zor bir konu olabilir.

Bunun yerine, kendinizin bir ışık kaynağı olabileceğinizi ve olumsuzluğu küçük yollarla azaltabileceğinizi fark edin, her şeye ve etrafınızdaki herkese karşı küçük rastgele iyilikleriniz, olumsuzluğu azaltmanın ilk adımlarıdır.

Bir kişinin ruhuna gün boyunca dokunabilirseniz, geçirdiğiniz neşe veya minnettarlık emilir ve başka bir nezaket eyleminde kendini gösterir. Varlıktan varlığa yayılırken geçirdiğiniz bu küçük cömertlik eylemini hayal edin.

2.Eski Alışkanlıklar

Ruhsal uyanış, zihninizin ve bedeninizin bir olarak iletişim kurmasıdır. Yeni düşünceler ve zihniyet muhtemelen daha önce hiç düşünmediğiniz şeylerdir.

Dönüşüm sürecinden geçmek genellikle bir kafa karışıklığı dönemidir ve insanları savunmasız hissettirebilir. Kendimizi savunmasız hissettiğimizde ne yaparız? İster abur cubur yemekten, ister paranızı materyalist ve alakasız bir şeye harcamak olsun, saçma sapan alışkanlıklara başvuruyoruz.

Fikir yapınızı değiştirmek zor olabilir. Vücudumuzun sevilen, mutlu ve tok hissetmek için işlenmiş tuzlu ağır yiyeceklere veya maddi fiziksel ürünlere ihtiyaç duymadığının farkına vardığınızda, kendinizi maneviyat yoluna geri dönmeye zorlayacaksınız.

3.Diğerlerinden Daha İyi Olduğunuzu Hissediyorsunuz

Bu keskinlik hissi, nezaketle ilerlediğiniz yolu gözden kaçırmanın hızlı bir yoludur. Ruhsal bir uyanış, kendini tatmin etmekle ilgili değildir; Bu, evrenimizi daha samimi bir düzeyde bağlamak ve anlamakla ilgilidir.

Kendinizi diğerleri arasında seçilmiş bir figür olarak görmek ve sizin uyanmak için seçildiğinizi görmek çok yaygın bir yanılgıdır.

Biz seçilmedik, bu dünyadaki herkesten daha iyi değiliz, hepimiz eşitiz.

Toplum bize sosyal engelleri ve komşularımızı ayırt etmenin bir yolunu öğretti. Zihnimiz, maneviyata yükselmeye sıkı sıkıya bağlı, bilimin ve bu cephede başardığımız her şeyin asla anlamayacağı bir şey üzerinde kontrolümüz olmayan bir şey, ama bizler zaten bireyler olarak biliyoruz.

İster bu hayatta ister bir sonraki hayatta, herkes aydınlanma yolundadır.

4. Çabuk Öfkeleniyorsunuz

Belki de ruhsal uyanışınızı yavaşlatmanın en büyük nedeni öfke olabilir.

Öfke, son derece güçlü bir duygudur.

Hepimiz öfke hissediyoruz, ruhsal olarak uyanmış olmak, bir daha asla öfke hissetmeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu öfkeyi nasıl işlediğinizle ve hissettiğiniz şeyin iyi olduğunu anladığınızla ilgilidir, ancak giden eylemlerinizi tanımlamak zorunda değildir.

Örneğin, bir şeye öfkelendiğinizi hissederseniz, bir saniye durup zihninize çekilin, olanları ve şimdi geçenleri kabul edin. Sonucu değiştirme yeteneğiniz yok ama kendinizi değiştirme yeteneğiniz var.

Öfkelenirseniz ve bu öfkeyi doğru şekilde işlemezseniz, o zaman öfkeli kalacaksınız.

Öfke zehirli bir duygudur; Vücudunuz zehirli duyguları çok uzun süre barındıramaz, bu nedenle eğer öfke besliyorsanız, sonunda onu serbest bırakmanız gerekecektir. Bu, bağırmak veya başka birinin kızmasına neden olmak şeklinde olabilir.

Öfkenin sizden akıp geldiği gibi geçmesine izin vermek zordur ve tam olarak anlaşılması bir ömür sürer. Ancak yapabileceğiniz en kolay ve en basit şey, bir an için durup bu öfkenin zihninizden geçmesine ve pozitif bir düşüncenin ateşi söndürmesine izin vermektir.

5.Geçmiş Anılar Ve Duygular

Ruhsal bir uyanışa girmek, eski bastırılmış hatıraları, düşünceleri ve duyguları mevcut bilinçli farkındalığınıza getirebilir.

Bu, hayatınızda uzun süredir unuttuğunuz anılarınızdan gelse de, bu yolculuk sırasında önceki yaşamınızdan gelen duyguları da getirebilirsiniz; bu, farkında bile olmadığınız bir eylemden dolayı aniden üzülebileceğiniz veya suçluluk duyabileceğiniz anlamına gelir. Ve şimdi yüzeyde içinizde aniden köpürüyor.

Duyguların bu ani karışımı rahatsız edici olabilir, ancak onları oldukları gibi anlamak ve değiştirmeye çalışmamak önemlidir. Değişen anılar nedeniyle kafanızın giderek daha fazla karıştığını fark ederseniz, bunların hayal gücünüzün hayal ürünü olduklarından başka bir şey olmadığına kendinizi ikna edebilirsiniz.

Şu andaki durumları ve gerçekte nasıl olduklarını anlamanın, kendinizi ruhani yola geri koymanın ve uyanışınıza devam etmenin en hızlı yolu olduğunu hatırlayın.

6.İyileşmeye İhtiyacınız Var

Ruhsal dünya da dahil olmak üzere dünyanın tüm alanlarında iyileştirilme ihtiyacı tamamen doğaldır.
Ruhsal bir uyanış, bir gecede olabilecek bir şey değildir, genellikle yıllar veya bir ömür boyu sürer.

Hepimizin bildiği gibi zaman inanılmaz derecede yorucu. Uyanış, büyük miktarda enerji kullanan bir şeydir, bu yüzden dönüşümünüz sırasında aşırı yorgunluk hissedebilirsiniz.

Rahatlamanın ve yolculuğunuz ya da size neler olduğunu sürekli düşünmemenin doğru olduğunu anladığınızdan emin olun. Vücudunuzun olduğu kadar ruhunuzun da dinlenmeye ihtiyacı var.

7.Kalbinizi Dinlemiyorsunuz

Bu kadar ileri gittiyseniz, şimdiye kadar hepimizin birbirimize, dünyaya, her şeye bağlı olduğumuzu anlıyorsunuz. Kalplerimiz hep aynı ritimle atıyor.

Bu elbette doğru ve anlaşılması önemlidir, ancak hepimiz hala benzersiziz. Her birimizin aydınlanma çağını başlatan daha büyük bir bulmacanın bir parçası var.

Hiçbirimiz dünyayı tamamen tek tip algı temelinden görmüyoruz ve hayatımızın her bir amacı bu benzersizlikte yatıyor. Kendinizi, güzel bir resmin diğer tüm parçalarına bağlanan bir yapboz parçası olarak düşünün.

Farkında olmasak bile, her zaman evrenden ince ipuçları, küçük eşzamanlılıklar ve yumuşak dürtüler alıyoruz ve kendimizi doğru yönde sınırlıyoruz.

Bazen bu küçük mesajları karanlıkla kaplı hissedilen bir dünyada görmek zor olabilir.

Zihninizin gerçeklik köşesinden çıkış yolunu bulamadığını hissettiğinizde, kalbinize bakmalısınız. Gözlerinizin görebileceğinden çok daha fazlasını görür ve sizi her zaman aradığınız yola geri yönlendirir.

8.Olabileceklerden Korkuyorsunuz

Eğer durum buysa, o zaman kesinlikle yalnız değilsiniz, ruhsal bir uyanışın nasıl kötü bir şey olduğu hakkında çevrimiçi olarak konuşan sayısız kaynak var.

Sadece size öyle olmadığını söyleyeyim.

Ruhunuzu ve auranızı temizleyen ve dünyayı tamamen yeni bir perspektiften görmenize yardımcı olan gerçekten güzel bir süreçtir.

Kim olduğunuzu değiştirmeyeceksiniz, birdenbire tamamen farklı, tanınmaz bir kişi, daha cömert ve mutlu bir varlık olmayacaksınız. Hepimizin nasıl bağlı olduğumuzu ve birbirimizden nasıl farklı olmadığımızı anlayan biri olacaksınız.

Bir uyanış, zihninizin ve ruhunuzun evren ile bütünleştiği ve alıştığımız tüketici temelli yaşam tarzıyla bu bağlantıyı engellemek yerine bu bağlantının kurulmasına izin verdiğiniz bir yolculuktur.

Your Page Title

Korkuyorsanız, bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Sadece daha yüksek, daha bağlantılı bir benliğe giden güzel yolculuğunuzu durdurmanızın nedeni olmasına izin vermeyin.