Sevgini Her Zaman Seni Sevecek Birine Ver

Birini seni sevmesi için ikna etmene gerek yok. Sağlıklı ve gerçek ilişkiler yaratmak çok zor olmamalı. Yine de, hayatımızın büyük bir bölümünü vasat, hatta düpedüz zehirli ilişkilere razı olarak geçiriyoruz.

Peki Neden?

Yalnız kalma korkusu mu? Çocukluğundaki derin duygusal yükün ürünü mü? Yoksa aşk böyle mi olmalı sence? Sebebi ne olursa olsun, hak etmeyen birine kalbini vermeye devam etmenin geçerli bir mazereti olmadığını bilmelisin. Sevgini, seni tamamen seven birine vermeyi seçebilirsin. Ve hayatına değer getirmeyen ilişkileri bırakmakta utanılacak bir şey yok. Bu yüzden, sonunda daha iyisini hak ettiğini anladığında inanılmaz şeylerin olabileceğini sana hatırlatmalıyım. Değerini bildiğinde, kötü muameleye müsamaha göstermezsin. İyi insanları hayatına çekmeden önce, nazik ve saygılı davranılmayı hak ettiğine inanmalısın.

Masada ne sunduğunu bildiğinde, kötü davranışlara müsamaha göstermezsin. Sana sürekli yanlış yapan biri için bahaneler üretmezsin. Ve toksik hale gelecek bir noktaya gelmesine izin vermezsin.

Marilyn Monroe’nun dediği gibi:

‘En kötü halimi kaldıramıyorsan, en iyi halimi kesinlikle hak etmiyorsun demektir.’ Seni mutlu etmeyen bir ilişkiye razı olmaktansa yalnız kalmayı tercih edersin. İşin garibi, yalnızken nasıl mutlu olunacağını öğrendiğinde doğru insanları kendine çekiyorsun. Bu hep böyle olur. Sonunda kendinle barışık olmayı öğrendiğinde, işte o zaman iyi ilişkiler senin yolunu bulur.

Kendini sevdiğinde güzel şeyler olur. Dünya daha iyi görünür. İnsanların içini daha net görebilirsin. Ve hayat seni nereye götürürse götürsün, her zaman olman gereken bir yerde olacağına dair derin bir güvenin var. Bu bütünlük ve özgüven duygusu, ilişkilerin de dahil olmak üzere hayatının her alanında yolunu bulur. Hayatta aynı vizyonlara ve hedeflere sahip olan akraba ruhlarla tanıştığını fark etmeye başlarsın. Ve yavaş ama emin adımlarla, sevgi, anlam ve tatminle çevrili bir hayat inşa edersin. Gerçek aşk nazik, kibar ve destekleyicidir

‘Layık olduğumuzu sandığımız sevgiyi kabul ediyoruz.’ Gençken aşkı idealize ederiz. Dünyayı sarsan, ateşli, pervasız olması gerektiğini düşünüyoruz. Ve bundan daha azı yeterince iyi değil. Sonuç olarak, bize o tutkulu, dağınık, mantıksız sevgiyi veren insanları, bizim için iyi olmasalar bile sevmeye devam ediyoruz. Ancak gerçek sağlıklı sevginin kibar, nazik ve destekleyici olduğunu bilmelisin. Evet, kimya önemlidir. Ancak yüzeysel olmaktan daha fazlası olmalıdır.

Your Page Title

Şeninle birlikte savaşacak birini hak ediyorsun. Ne kadar zor olursa olsun, seninle bir hayat kurmaya istekli birini hak ediyorsun. Ve her zaman seni seçecek birini kesinlikle hak ediyorsun. Ama önce bunu hak ettiğine inanmalısın. Ve daha azıyla yetinmemeyi unutmamalısın.