Hayatın Sakinliğine Ve Güzelliğine Dalın: Duygusal Olarak İyileşin, Şimdi Doğru Zaman

Duygusal iyileşme bir gecede gerçekleşmez. Bu bir süreç, ama bu süreçten ne zaman geçmeniz gerektiğini nasıl anlıyorsunuz?

İşte zamanın çoktan geldiğini gösteren bazı işaretler:

1. Önce Tepki Verir Ve Sonra Düşünürsünüz.

O kadar incinmişsin ki her şeyi hissediyorsunuz. Dış dünya size çok fazla baskı ve sıkıntıya neden oluyor ve duygusal tepkileriniz aşırı.

Ayrıntılar sizi rahatsız eder ve kolayca hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu böyledir çünkü çok şey vermişsinizdir ve çok az şey almışsınızdır ki duygusal kalkanınız paramparça olmuştur.

2. Bir Güven Krizinden Geçersiniz.

Duygusal olarak iyileştirmeniz gereken bir başka işaret de güven eksikliğidir. Sürekli sıkıntı içindeyseniz ve herkese karşı bir güvensizlik duyuyorsanız, bunun nedeni birçok insanın sizi hayal kırıklığına uğratması ve artık onlara, özellikle de yeni gelenlere güvenmemeniz olabilir.

Güvensizlik ağır bir yüktür – gerçek bir sohbet yürütemezsiniz, fazla düşünürsünüz ve insanların size yaklaşmasına izin vermezsiniz. Bu ciddi bir sorundur, bu yüzden şifa gereklidir. Geçmiş travmalardan sonra hayatınızdaki olağanüstü insanları kaçırmak istemezsiniz.

3. Dalgınsınız

Dikkatinizin dağılması veya konsantre olmakta zorlanmak, zihinsel yorgunluğun başka bir işaretidir. Duygusal olarak çok şey yaşıyorsanız, zihniniz kıpır kıpır olur ve her şeyi aynı anda düşünürsünüz. Bu hızı kontrol etmek zordur ve bununla ilgili olan şey, ters etki yapmasıdır.

İnsanlar sizinle konuştuğunda dalgınsınız, işinizi düzgün yapamıyorsunuz ve şu anda orada olmayı özlüyorsunuz. Uzaklarda konuşan diğer insanları dinlersiniz, günlük konuşmalardan koparsınız ve bağlantınız kesilir. Bu sanki sizi uyuşturan bir balonun içinde olmak gibidir.

4. Kilo Problemleri Yaşarsınız.

Vücudumuz mutlu olmadığımızda sinyal verir. Hissettiğiniz duygusal boşluğu doldurmak için ya iştahsızlık ya da aşırı yemek isteği ile karşılaşırsınız.

Depresyon veya diğer duygusal zorlukların üstesinden gelmek zordur ve vücudunuzu olumsuz etkiler, ancak kilo vermenin, düzenli olarak yemek yemeyi unuttuğunuzda değil, yalnızca sağlıklı koşullarda yapıldığında yararlı olduğunu unutmayın.

5. Cansız Hissediyorsunuz.

Duygusal olarak tükendiğinizde, iyi bir gece uykusu çekmenize rağmen yorgun hissedebilirsiniz. Ya da yeni bir şey denemeye ya da arkadaşlarınızla dışarı çıkıp bir şeyler içmeye istekli olmadığınız güvenli bir rutinde sıkışıp kalıyorsunuz. Konfor bölgenize sadık kalırsınız çünkü denemenin bir anlamı yokmuş gibi hissedersiniz.

Güldüğünüzde, bunu nezaket çerçevesinde yaparsınız, ama aslında, bir şey hakkında gerçekten mutlu ve heyecanlı olalı uzun zaman olmuştur.

Duygusal iyileşme bireysel bir süreçtir. Devam eden bir iş ve en önemlisi de ekip çalışmasıdır.

Kendinizi izole etmeyin. Konfor alanınızdan çıkın ve kendinizi açın. Olanlar hakkında konuşun, kendi içinizde saklamayın. Duygusal yüklerinizi paylaşmak ve iletmek çok özgür ve güçlü hissetmenizi sağlar.

Size zarar veren ve hayatınızdan alıkoyan kişiyle temas kurmayın. Artık size zarar vermelerine izin vermeyin. Ya da daha kolaysa, adım adım hayatınızdan çıkarın.

Doğada yürüyüşe çıkın, kamp yapmaya gidin. Sakinliğe ve pozitifliğe dalın. Nefes alın nefes verin.

Kırmızı meyvelerle güzel bir meyve tabağı hazırlayın ve kendinize bir fincan lezzetli kahve yapın. Antioksidanlar duygusal çöküşleri filtrelemezler, ancak kesinlikle çok fazla vitamin sağlarlar. Vücudunuzu canlandırın. Dans etmeye gidin ve yazmaya başlayın.

Your Page Title

Size uygun olanı yapın, ama yapın. Başka bir günü boşa harcamayın. Bunu kendinize borçlusunuz.