Duygusal Olarak Tükenmiş Ve Yıpranmış Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret

1.Önyargısız Olma

Uyuşmuş’, ‘bağlantısız’, ‘boşlukta’ veya ‘anlamsız’ kelimeleri size birşeyler çağrıştırıyor mu? Bir tür derin, dipsiz bir kuyuya, varoluşçu bir krize düşmüş gibi hissediyorsunuz ve hiçbir şey size gerçekten ulaşamıyor mu? Sık sık kendinizi insan etkileşimlerinden kaçarken yakalarsınız veya sonunda insanlarla etkileşime girdiğinizde, onlarla bağ kuramayacağınızı mı hissediyorsunuz? Bu oluyorsa, devam etmeden önce hayatta ne yapmak istediğinizi anlamak ve ruhunuzu iyileştirmek için kendinize biraz zaman ayırdığınızdan emin olun.

2.Aşırı Duygular yada Hiç Duygu Yok

Günlük yaşam olaylarına aşırı tepkiler. Ya bir şarkıyla ya da birinin söylediği şey tarafından tetiklenerek ağlarsınız. İçinizde bir duygu havuzu birikir. Ve diğer zamanlarda harika hissediyorsunuzdur. Bir pozitiflik duygusu yaşarsınız, ancak bunun geçici olduğunu bilirsiniz. Duyguları kabul etme ve işleme üzerinde çalışmaya başlayın. Bu, kendinizle derinlemesine iletişim kurmanız gerektiği anlamına gelir ve günlük tutmak genellikle buna yardımcı olur.

3.Uzun Süreli Uykusuzluk

Uykusuzluk belirtileri fark ediyorsanız, zihninizi endişelerden arındırmaya çalışın ve gece uykuya dalmak için gün içinde daha aktif olmaya çalışın. Unutmayın, vücudunuzun düzgün ve tam potansiyeline ulaşması için en az 7 saat uyumak gereklidir.

4.Mide Bulantısı Ve Yorgunluk

Duygusal ve zihinsel tükenmişlik, baş ağrısı, genel vücut zayıflığı, mide bulantısı veya baş dönmesi gibi fiziksel rahatsızlıklar yoluyla kendini gösterir. Bunlardan herhangi birini yaşarsanız, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, daha uzun süre uyuyarak fiziksel ve zihinsel bir iyileşme sağlamalısınız. Fiziksel yorgunluk yalnızca ruh halinizi yansıtır, bu nedenle toplantılara koşmayın, ayrıntılar konusunda strese girmeyin. Kendinize sadece bir gün izin verin ve rahatlayın. Söylemesi yapmaktan daha kolay, doğru, ancak iyileşmeniz yalnızca SİZİN ellerinizdedir.

5.Derinlerde Bir Değişiklik İçin Can Atıyorsunuz

Ne tür bir değişiklik olduğunu bilmiyorsunuz, sadece bir değişiklik istediğinizi biliyorsunuz. Eski yöntemlerinizden çıkmak istiyorsunuz; Sizi yukarı kaldıracak bir şeye veya birine ihtiyacınız var. Yorgunsunuz. Duygularınızı uyuşturmayı denediniz; Hiçbir şey yapmamaya ve zamanın sizi iyileştirmesine izin vermeye çalıştınız, ancak bazen ihtiyacınız olan tek şey değişimdir. Ve bunu yavaş yavaş fark ediyorsunuz. Buradaki ipucu, hayatta yeni deneyimlere açık olmaktır.

6.Aşırı Duyarlılık

Arkadaşlarınıza ve ailenize kolayca kızar mısınız? Her şeyi ciddiye alıyor musunuz? Şaka yapma ve gevşeme yeteneğinizi mi kaybettiniz? Kapatmak ve sevdiklerinizi incitmek sizi daha iyi hissettirmez, ancak egzersiz yapmak veya bir günlük yazmak, hatta kendi blogunuzu başlatmak işe yarayabilir. Boks çantasını yenerek veya günlüğünüze yazarak tüm bu hayal kırıklığını sisteminizden çıkarın. Bu size yardımcı olacaktır.

Your Page Title

7.Tükenmiş Motivasyon

Motivasyonunuz tükeniyor. Devam etme iradesini bulmakta zorlanıyorsunuz. Eskiden spor salonuna gider ve her türlü şeyi yapardınız, şimdi ise tüm bunları yapacak enerjiniz yok. Eylemi üstlenmeye veya hayatta yeni bir sayfa açmaya isteksizsiniz. Bu, hayatın belirli bir noktasında hepimizin uğraşmak zorunda olduğu bir şeydir, ancak sonsuza dek süreceği anlamına gelmez. Bu sadece geçici bir aşamadır, bu yüzden sessiz bir yerde kendinizle biraz vakit geçirin, gücünüzü toplayana kadar bekleyin ve devam edin. Her seferinde kendinize bir gün ayırın. Gücünüzü yavaşça geri toplarken üretkenliğinizi yavaş yavaş artırın.