Sonunda Hayatını Değiştirmeye Hazır Olduğunun 6 İşareti

Hayattaki değişimin kaçınılmaz olduğu sıklıkla söylenir. Ancak bunun kaçınılmaz olması, onları yapmaya her zaman hevesli olduğumuz anlamına gelmez. Bazılarımız bu değişikliklerin bizi hayatta nereye götüreceğinden korkabilirken, bazılarımız onları yapmaya hazır olup olmadıklarını düşünmeye devam edebilir.

Bugün, sonunda hayatını değiştirmeye hazır olduğuna dair 6 işarete göz atacağız.

1.Kendini Kısıtlanmış Hissediyorsun.

Yaşadığın şekilde kısıtlanmış hissediyor musun? Büyümek için daha fazla alanın olmasını ister miydin? Şu anda sana sunulandan çok daha fazlasını mı elde etmek istiyorsun?

Muazzam arzuların var ve mevcut yaşamına baktığında, arzu ettiğin şeyi başarabilmen için bazı şeylerin kökten değişmesi gerektiğini fark ediyorsun. Ancak, hedeflerinin gerçekleşmesi için hayatında yapmaya başlaman gereken değişiklikleri kabul etmelisin.

2.Kendini Mutsuz Hissediyorsun.

Günün sonunda kendini genellikle tatminsiz hissediyor musun? Şu anki hayatın seni üzüyor mu?

Sinirli veya üzgün hissetmek doğal olduğu için mutsuzluk duygularımızı göz ardı etme eğilimindeyiz. Evet, zaman zaman üzülmek normaldir, ancak her gün mutsuzsan ve nedenini bilmiyorsan, bazı değişiklikler yapmaya hazır olduğunun bir işareti olabilir.

3.Çevrendeki İnsanlar Değişiyor.

Eski arkadaşlarının veya meslektaşlarının hayatta ilerlediğini düşünüyor musun? Kendini geride kalmış hissediyor musun?

Caddenin diğer tarafındaki çimenler her zaman daha yeşil değildir (en azından her zaman değildir) ve kendimizi çevremizdekilerle düzenli olarak karşılaştırmamamız gerekirken, ara sıra bunu yapmakta ve kendimizi kontrol altında tutmakta bir sakınca yoktur.

Takıldığın kişiler, senin ve hayatının bir yansıması olma eğilimindedir. Arkadaşlarının çoğu sürekli dışarı çıkıyorsa ve sonra aniden işlerine ve ailelerine odaklanmaya karar verirse ve takılmaya vakit bulamıyorsa, bu artık hayatının aynı aşamasında olmadığının bir göstergesi olabilir.

Bu, mevcut durumunda mutlu ve tatmin olmuşsan, durumu değiştirmen gerektiği anlamına gelmez. Ancak, başını çevirir ve çevrende konumunu yeniden gözden geçirmene neden olan bir değişiklik görürsen, bu büyük olasılıkla kendi hayatında değişiklik yapmaya hazır olduğunun bir işaretidir.

4.Sıkıldın.

Hayatın monoton olmaya mı başlıyor?

Sağlıklı bir yaşam tarzı tamamen eğlence ve oyun değildir, ancak düzenli olarak sıkılıyorsan, değişime hazır olduğunun bir işareti olabilir. Hafta sonu yapacak bir şey bulamamak ve her gün sıkılmak arasında fark var.

Belki artık mesleğinde sana meydan okunmuyor ya da her zamanki eğlencen artık sana bir zamanlar verdiği zevki vermiyor.

Çalışmanı tekrar kontrol etmek için zaman ayır. Sadece bundan mı sıkıldın? Yoksa bir şeyleri kaçırdığını mı hissediyorsun?

İnsanlar alışkanlıklardan ve rutinlerden etkilenir, bu da değişmelerini zorlaştırır. Ayrıca, olumsuz durumlarda gereğinden çok daha uzun süre kalmamıza neden olur. İlk başta her zaman zor, ama yapabilirsin! Kendine inan, buna sahipsin!

5.Hayatındaki Küçük Değişiklikleri Fark Etmeye Başlarsın.

İlgi alanların yaşıtlarının ilgi alanlarından ayrılmaya başladığında, bir değişiklik yapmaya hazır olduğunu bileceksin.

Kendini ayırmaya çalışmıyorsun. Ayrıca çevrendeki diğerlerinden üstün hissetmekle de ilgisi yok. Ancak, çevrendeki kişiler bir rutine alışırken, sen yeni hobiler ediniyor ve daha parlak bir gelecek için sabırsızlanıyorsun.

Çevrendeki insanların alışkanlıklarını değiştirmekle ilgilenmediği izlenimine kapılabilirsin. Ve rutinden eskisi kadar zevk almadığını fark ediyorsun.

Arkadaşlarını yargılamak yerine onları motive etmeye çalış. Bir örnek oluşturarak insanlara kim olabileceklerini göster.

6.Kendinin Farkındasın

Hayatının gidişatından bıktın mı?

Bir süredir bir değişiklik düşünüyorsun ve hayatına sızan eksiklik, hoşnutsuzluk, ağırlaşma ve olumsuzluktan bıktın.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hikayeni neşe, huzur ve refah içerecek şekilde yeniden yazmaya hazır olduğunu hissediyorsun ve bunu hak ettiğine inandığın için her şeyi yapmaya hazırsın. Ciddi ve uzun vadeli bir değişiklik yapmak istiyorsan, ‘yaşadığın’ his başlamak için idealdir.