Uyum Ve Mutluluğu Bulmanıza Yardımcı Olacak 12 İpucu

Tüm filozoflar bir konuda hemfikirdir: mutluluk içsel bir kategoridir. Bu, yaşam koşulları, olanakları ve faydaları (manevi ve maddi) ile en yüksek memnuniyet halidir. Mutlu bir hayat, arzuların olmadığı veya istediğiniz her şeyi aldığınız zamandır.

Mutluluk, ruhun herhangi bir gerçek tezahürü maddi dünyada enkarnasyonunu bulduğunda içsel ve dışsal uyumun kazanılmasıdır. Mutlu olma yeteneği en başından beri insanların doğasında var, ama bir şekilde onu tamamen gereksiz problemlerle ezip ruhumuzun en dibine sürdük.

İnsana verilen harika bir araç olan akıl yardımıyla hayatınızda mutlu olmanız oldukça mümkündür. Burada uyum ve memnuniyet bulmamıza yardımcı olabilecek 12 ipucunu bulacaksınız.

1. Yalnızca başkalarına değil, her şeyden önce size faydalı olanı yapın. Harcanan enerji, karşılığında enerji getirmelidir. Başkalarının sorunlarına düşüncesizce bağlı kalmak ve minnettarlık duymamak, coşku ve kendi değerimiz duygusundan ziyade bir çöküş hissedeceğiz.

2. Kendinizi sevin. Bu başkalarına olan sevgiyi başlatır. Başkalarının saçma kaprislerini yerine getirerek kendinizi feda etmemelisiniz; Benlik saygısını öğrenin ve akıllıca hareket edin.

3. Ruhunuzun sesini dinlemeyi öğrenin, bizimle her zaman sezgi veya akıl yoluyla konuşur. Bilinçaltı zihin görüntülerle çalışır, bu yüzden onu yaşamınızda almak istemediğiniz şeylerle yüklememelisiniz.

4. Başkalarının hayatına sormadan girmeyin – bu bir yardım değildir, başkalarının düşüncelerini ve davranışlarını etkileme çabasıdır. Bunun için minnettarlık beklemek saçma olur, çünkü herkesin hatalarından ders alması gerekiyor, paha biçilmez yaşam deneyimi kazanmanın tek yolu bu.

5. Sorulursa yardım edin ve kendinizi asla zorlamayın. İnsanları oldukları gibi kabul edin. Kötü insanlar yoktur, sadece değersiz davranışlarıyla dikkatinizi çeker.

6. Boş ve mantıksız sözler vermeyin, bu yüzden enerjimizi boşa harcarız ve her şeyden önce kendimizi aldatırız. Kendini haklı çıkarma girişimleri iyi bir şeye yol açmaz, ancak söz verdiğimiz şeyi yerine getirerek benlik saygısı enerjisi elde ederiz.

7. Bugün verilen enerji bugünün işleri içindir. Artık geçmişi etkileyemiyoruz, geleceğin zamanı henüz gelmedi. İhtiyaç duyulan her şey hayatınızda başarısız olmadan gerçekleşecek, sadece sabırlı olmanız gerekiyor.

8. Hedefe ulaştığımızda ve büyük miktarda enerji harcadığımızda, sevinç yerine sık sık yıkım yaşarız. En mantıklı şey, bizi daha fazla hareket etmeye teşvik eden sonsuz hedefler koymak olacaktır.

9. Tüm enerji gelişimimiz için verilmiştir. Bir şeye bağlanarak, gelişmeyi ve enerji almayı durdururuz. Hastalık, hayatınızdaki bir şeyi değiştirmeniz, hataları düzeltmeniz ve devam etmeniz gerektiğinin bir işaretidir.

10. Zorluklarda daha fazla büyüme olasılığını ve başarısızlıkları da istediğimizi elde etme girişimlerinden sadece biri olarak görürsek, ilerlemek için aldığımız enerjiden tasarruf edecek ve yararsız deneyimler için boşa zaman harcamayacağız.

11. Başkalarını asla eleştirmeyin, böylece yalnızca olumsuz geribildirim alabilirsiniz. Bunun sadece sizin fikriniz olduğunu ve makul bir fikir yerine yanlış çıkabileceğini unutmayın.

12. Başkalarının sizi eleştirmesi, enerjinizi tüketebilir, bu nedenle asla hedeflerinizi ve planlarınızı kimseyle paylaşmayın.

Bu dünyadaki her şey, bize aşina olsun ya da olmasın, kendi yasalarına göre gelişir. Buraya, karmamız tarafından dikte edilen belirli yaşam koşullarında derslerimizi almak, bilgelik öğrenmek ve mutlu bir yaşamın kurallarını öğrenmek için geliyoruz.

Zorluklar, hastalıklar ve sıkıntılar bize bir nedenle gönderilir: tüm bunlar ruhun gelişimine katkıda bulunur. Bizden istenen en önemli şey, olumlu bir tutum sergilemektir. Mevcut dünyanın düşüncelerimizin ve arzularımızın bir yansıması olduğuna kesinlikle inanmalıyız.

Your Page Title

Gerçekten istediğimiz her şey kesinlikle hayatımızda olacak ve bu sadece neyin gerçekleşeceğine bağlı. Yaşamlarımızı değiştirerek tüm dünyayı daha mutlu hale getireceğimize dair kesin bir güven ile kendimizi pozitif olarak ortaya koymalı ve dünyaya pozitif arzular göndermeliyiz.