Kendinizi Olumsuz Düşüncelerden Kurtarmanın 10 Anahtarı

Hayatımızda sonsuza kadar unutulmasını istediğimiz anlar vardır. Bunlar sürekli olarak aklımıza gelir ve kendimiz hakkında gerçekten kötü hissetmemize neden olur.

Aslında bazen bu durumlar genellikle bir stres veya depresyon tablosunun ‘tohumudur’.

Bu nedenle mümkün olduğunca ‘temiz bir zihin’ sahibi olmak ve olumsuz düşüncelerden kaçanlardan olmak çok önemlidir.

Çaresiz bir durumda mısın ve nasıl daha iyi hissedeceğini bilmiyor musun? Burada kendini olumsuz düşüncelerden kurtarmana yardımcı olacak ipuçlarını bulacaksın.

1. Zor Zamanlarda Sakin Kal

İşler bizim için iyi gittiğinde olumlu olmak kolaydır, ancak asıl zorluk çatışma durumlarında ortaya çıkar. Başa çıkmanın en iyi stratejisi, her şeyin kısmen senin pozitif inisiyatifin ve büyük ölçüde Evrenin yardımıyla çözüleceğine güvenerek sakin kalmaktır.

2.Başkalarına Karşı Anlayışlı Ol

İnsan olarak hepimizin sınırları var ve hatalar yapıyoruz. Bunu anla, genellikle eleştirdiğin her insanın içindeki iyiliğe değer ver ve onların iyiliklerini daha da büyütmelerini sağlamaya çalış.

3.En Çok Sevdiğin Şeylere Dikkatini Odakla

Neye odaklanırsan onu büyütürsün. Hayatında hoşlanmadığın bir şey olduğunda, hiçbir şey bu durumu soruna odaklanmaktan daha kötü hale getiremez. Dikkatini olmasını istediğin şeye yöneltirsen, olacaktır. Neye odaklanacağını seçerken yolunu oluşturursun.

4.Olumsuz Bir Düşünce Ortaya Çıkarsa, Kabul Et Ve Akmasına İzin Ver

Kabul etmeye direnirsen, ona dikkat ve daha fazla güç verirsin, zihninde büyümesine ve realitende tezahür etmesine neden oluyorsun. Her zaman hatırla: ‘Direndiğin şey kalıcıdır.’ Kabul et ve en az bir olumlu fikirle değiştirmeyi seç.

5.Varsayımlarda Bulunma

Gerçek görünen sadece olumsuz bir düşüncedir. Bakış açımızı gerçek olarak kabul ederek, gerçeklerin algılanmasına çok fazla boyut verme eğilimindeyiz. Ancak, gerçek bu değil. Ya da en azından tek gerçek bu değil. Sadece ortamını yapılandıran senin düşüncendir.

6.Bağışla Ve Serbest Bırak

Affetmek, yaşayabileceğin en özgürleştirici eylemdir, çünkü bizi bu kadar çok inciten şeyi bırakmamıza izin verir. Bu, ne olduğunu veya eylemi kimin işlediğini haklı çıkarmak anlamına gelmez, sadece artık hayatımızı etkilememesi için onu serbest bırakma kararını vermek anlamına gelir.

7.Daima Olumlu Konuş

Sözlerine dikkat et, gerçek olurlar. Özellikle duygu kattığın kelimelere. Bir gün boyunca ne kadar çok olumsuz cümle söylediğinin farkında ol ve bilinçli olarak onları olumlu cümlelere dönüştürmeye çalış.

8.Meditasyon Yap

Meditasyon, içselliğimize girmenin ve yaratıcı kaynakla temas halinde olmanın mükemmel bir yoludur.

9.Kendin, Sevdiklerin Ve Herkes İçin Hoş Durumları Gözünde Canlandır

Her görselleştirdiğinde, yaratıyorsun. Ancak kendini sadece kendin için yaratmakla sınırlama, başkaları için de yarat. Niyetin ile istediğin kişiye ve hatta dünyaya yardım edebilirsin. Ve verdiğin tüm yardımlar sana fazlasıyla geri gelecektir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

10.Ne Alırsan Al, Sevgi Ver

Aşk tek duygudur. Diğer duygular, aşkın yoğunluğunun değişkenleridir. Mutlak sevgi eksikliği nefret yaratır. Sevgi verirsen, sana geri dönecektir. Ve en önemlisi, kendine sevgi ver.