Feng Shui’ye Göre Ayna Nereye Asılır

Aynanın eve doğru yerleştirilmesi, sakinlerine sağlık ve refah verir. Yanlış yer seçimi ise aileye olumsuzluk çeker.

Feng shui öğretilerine göre, aynalar enerji akışlarını çekebilir ve yansıtabilir, bu da hayatımızı etkileyebilecekleri anlamına gelir. Çin bilgeliği şöyle der: “Bir şeyi değiştirmek için aynadan yardım almanız gerekir.”

Koridor Aynası

Ön kapı önüne ayna asılması kesinlikle yasaktır. Çünkü pozitif enerji eve giremeyecek, yansıtılacak ve sokağa geri dönecektir. Ancak ön kapının yanındaki duvara bir ayna asabilirsin. Özellikle koridorda yukarı çıkan bir merdiven varsa, o zaman pozitif enerji evi terk etmeyecektir.

Ayrıca, ön kapının yanındaki (veya yan duvardaki) bir ayna, küçük koridoru görsel olarak genişletecek, bu da ailenin beklentilerini ve fırsatlarını artıracaktır. Aynanın büyük olması gerekir. Ailenin en uzun üyesi tam yükseklikte yansıtılmalıdır. Büyük aynalar enerji verir, yaratıcılığı teşvik eder ve iyi bir ruh hali getirir. Tüm yansımanı görmezsen kendini, uyuşuk, depresif ve yorgun hissedeceksin. Aynanın üst kenarının yansımanın bir kısmını kesmesi imkansızdır: daha fazla büyüme ve gelişme için bir kenar boşluğu olmalıdır.

Ayrıca banyo girişi genellikle koridorda yer almaktadır. Su drenaj yerleri, pozitif enerjinin çıkış noktalarıdır (dolayısıyla sağlık, zenginlik, aile ilişkileri). Kanalizasyona sızmasını önlemek için banyonun kapısına küçük bir ayna as. Ancak ön kapıyı yansıtıyorsa, güzel bir manzara ile değiştir: Resim banyo girişini maskeleyecek ve enerji kayıplarını önleyecektir.

Yatak Odasında Ayna

İdeal olarak yatak odasında ayna olmamalıdır. Işığı yansıtırlar, enerji akışını hızlandırırlar, bu da uykunu rahatsız eder ve sabahları kendini bunalmış hissedersin. Ancak ayna olmadan yapamıyorsan, birkaç temel kurala uymaya çalış.

Aynayı, yatağın yansıtılacağı şekilde konumlandıramazsın. Uyuyan kişi korunmaz ve kendi enerjisi ayna tarafından emilir. Eğer uyuyan eşler aynaya yansıtılırsa, bu, ilişkilerin soğumasıyla ve hatta ihanetle tehdit eder. (Aynalı tavanlar özellikle aile mutluluğu için tehlikelidir!) Son çare olarak yatmadan önce aynayı bir bezle örtün veya bir perde ile kapatın. Yatak odasında bir aynanın izin verilen şekli bir daire veya ovaldir. Herhangi bir açısal konfigürasyon, enerjinin çok fazla hareketine neden olarak uygun dinlenmeyi önler.

Çocuk Odasında Ayna

Bir bebeğin odasında bir ayna, tıpkı yatak odasındaki gibi iyi değildir. Bir öğrenci için, gerekirse, kapıya bir ayna asabilirsin, böylece sadece karşı duvar yansıtılacaktır. Yatağın önünde olursa uygun dinlenmeyi engeller veya çocuğun işlerine konsantre olmasına izin vermez, anksiyeteye ve endişeye neden olur.

Yemek Odası Ve Mutfakta Ayna

Feng Shui, yemek odasındaki aynaları onaylar: onlar sayesinde, pozitif enerji akışı serbestçe hareket eder ve evi besler. Ayrıca ayna, kendisine yansıyanı ikiye katlar. Çinlilerin bir aynayı yemek masasına yansıyacak şekilde asmayı sevmeleri tesadüf değil: evde her zaman bol miktarda zenginlik olacaktır!

Bu durumda ocak ve pişirme işlemi perde arkasında kalmalıdır. Aksi takdirde yemek pişirirken kendini aynada gören kişi iki kat daha fazla yorulacaktır.

Kapı ve pencerelerin önüne ayna asmak mümkün mü?

Feng shui’ye göre, aynaların pencerelerin önüne asılması tavsiye edilmez. Pozitif enerji odaya nüfuz edemez ve aile üyelerine mutluluk, iyi şans ve sağlık getirmez. Ayrıca iç kapılara ayna yerleştirmeye değmez. Enerjinin serbest dolaşımına müdahale eder ve bu, ailede hastalığa, durgunluğa ve gerilemeye neden olabilir.

Önemli Kurallar

– Ayna çerçeveli olmalıdır. Pozitif enerjiye odaklanmanı ve onu doğru yere yönlendirmeni sağlar.

-Aynaları temiz tut: üzerlerinde biriken olumsuz bilgiler, ailedeki sorunlar ve çatışmalarla doludur.

– Bir aynayı kırarsan, kendin ve evin hakkındaki bilgileri kaldırmak için parçaları akan su altında yıka. Sonra, içine başka hiçbir şeyin yansımaması için sıkı bir torbaya koyup, çöpe at.

Your Page Title

– Kırık aynaları saklama, negatif enerji toplarlar.