Yeşil Sağlık: Ruh Sağlığın İçin İyi Olan En İyi Bitkiler

Yetişkinler olarak beynimiz her gün çok fazla stres yaşar. Beynimiz her zaman arkadaşlık, iş, ilişkiler ve aileyi dengelemeye çalışmakla meşgul olduğundan, kişinin zihinsel sağlığını yönetmek zorlu bir görev olabilir. Tüm bunlar zaman zaman seni gerçekten sıkıştırabilir ve uygun şekilde yönetilmezse bazı akıl hastalıklarının başlangıcı olabilir. Birçok araştırma, iç mekan bitkilerinin sadece havayı temizlemediğini, aynı zamanda ruh halimiz, kan basıncımız ve zihinsel sağlığımız üzerinde yatıştırıcı etkileri olduğunu kanıtladı. Her gün kafamızda işlenen bilgi parçalarına ayak uyduracak kadar aklı başında olmak istiyorsak, himaye etmemiz gereken birkaç bitki var.

Flamingo Zambak

Flamingo zambağı, acemiler için kesinlikle bir ev bitkisi değildir, çünkü sağlıklı kalması için çok şeye ihtiyacı vardır. Dikkatli ve sabırlı olduğunda muhteşem bir şekilde çiçek açar. Yemyeşil, güzel çiçekler ve büyük, parlak yapraklar üreten çok yıllık bir bitkidir. Bu bitkinin evimizde olması havaya nem eklenmesine yardımcı olur ve evimizi ksilen ve formaldehit gibi hava kaynaklı toksinlerden arındırır. Bu havadaki toksinler zihinsel sağlığımıza büyük zarar verebilir.

Lavanta

Lavantadan gelen imza kokusu, aromaterapistlerin favorisidir ve ayrıca beynin stres seviyelerini azaltmak için çok faydalıdır. Genellikle doktorlar tarafından anksiyete ve diğer bazı akıl sağlığı sorunları ile mücadele eden hastalara reçete edilir. Etkili koku, beyindeki stres seviyelerini yaratıcı güzel anlarla değiştirebilir. Şüphesiz ruh sağlığın için önemli bitkilerden biridir.

Aloe Vera

Kozmetik, ilaç ve hatta gıda alanında uygulamaları olan çok yönlü bitkilerden biridir. “Ölümsüzlük bitkisi” olarak adlandırılan, tarihi eski Mısır’da başladı ve hatta Kleopatra ve Nefertiti’nin ondan yararlandığı biliniyor. Bitki, cildi destekleme, nemlendirme ve detoksifiye edici olarak hareket etmeyi içeren sayısız sağlık yararı sağlar. Aynı zamanda çok sayıda vitamin için harika bir kaynaktır. Aloe vera zararlı kimyasalları havadan uzaklaştırmaya ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Öğrenmeyi ve hafızayı geliştirir. Aynı zamanda depresyonu da hafifletir.

Biberiye

Gastronomi alanında yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Büzücü bir ahşap kokusuna sahiptir ve Akdeniz bölgesine özgüdür. Çiçek açtığında beyaz, mavi veya mor çiçekleri olabilir. Biberiye yağı, hafızayı ve konsantrasyonu iyileştirdiği söylendiği için aromaterapi dükkanlarında yaygındır. LED bitki yetiştirme lambaları yardımıyla iç mekanlarda büyütebilir veya dış mekanlarda doğal ışığa bırakabilirsin. Orta derecede ışık ve nem gerektirir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu bitkilerle evini güzelleştirebilir, etrafındaki havayı temizleyebilir ve en önemlisi ruh sağlığın için yararlanabilirsin. Bu bitkilerden oldukça fazla sayıda bulunmaktadır. Bazılarının bakımı kolay değildir. Her gün ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak, beslemek için yeterli zamanının olacağı doğru bitki seçimini yapman önemlidir.