Zenginliği Kendinize Çekin: Zengin Kişi Zihniyeti Nasıl Kazanılır?

Çekim Yasasına göre düşüncelerin gerçekliğini doğurur. Dolayısıyla finansal güvenceden yoksun bir yaşam tarzını körükleyecek şekilde düşünürsen daha fazla paraya ihtiyaç duymaya devam edersin.

Olumlu niyetlerle, amaçlı ve bilinçli eylemlerle olumlu düşünce kalıpları geliştirirsen finansal yolculuğunu büyük ölçüde iyileştirebilirsin. Zenginliği çekmek için zihniyetini artık fakir hissetmeyecek şekilde değiştirmen gerekir. Amacına ulaşmanın bir yolu perspektif kazanmaktır. Çoğu insanın senden daha zengin olduğunu ve sana zorluk çıkardığını düşünüyorsan muhtemelen yanılıyorsun. Şu anda sahip olduğun mali durum için minnettar olarak para konusundaki tutumunu değiştir. Şu anda istediğin bazı şeyleri alamayabilirsin ancak bu tür konulara fazla odaklanma. Mevcut eksikliğine odaklanmak yerine, yaklaşan kazanımlarının kıymetini bil.

Parayla ilgili kötü, olumsuz sözler, kıtlık düşüncesini uygulayan insanların mantrası haline gelir. Elbette, para tam anlamıyla ağaçta yetişmiyor, ancak kendine bunun olmadığını söylemeye devam edersen, paranın kıt olduğuna ikna olacaksın. Benzer şekilde, eğer paranın tüm kötülüklerin başı olduğuna inanıyorsan, zengin olma hırsın, finansal refahın ahlaksızlıkla ilgili olduğu yönündeki görüşünle çelişecektir. Para hakkındaki olumsuz düşüncelerin zenginliğin önüne çıkmasını engelleyecektir.

Parayla ilgili yeni, olumlu inançlar geliştir ve bunları kendine düzenli olarak hatırlat. Örneğin kendine, servet sahibi olan sayısız milyoner kadar zenginlik elde etme yeteneğine sahip olduğunu söyle. Zengin insanlarla arandaki tek fark sadece zihniyetindir. Artık zengin bir insan zihniyeti geliştirdiğine göre, bir milyoner gibi düşünmeye başlıyorsun ve düşüncelerin istediğin yaşam tarzını etkileyecektir. Ayrıca, zenginlik hakkında ‘para özgürlük sağlar’ ve ‘ne kadar çok param olursa, o kadar çok insana maddi yardım sağlayabilirim’ gibi olumlu sözler söyle. Geliştirdiğin cümleleri günde birkaç kez tekrarla; böylece parayla ilgili olumsuz düşünceleri otomatik olarak bırakacaksın.

Daha zengin olabilmek için paranı elinde tutman gerektiğini düşünebilirsin. Ancak zengin insan zihniyetine sahip insanlar, asla zenginliklerinin bir kısmını bile etrafa dağıtamayacak kadar fakir hissetmezler. Aslında birçok zengin insan paralarının %10’unu hayır kurumlarına bağışlıyor. Aynı şeyi yapmana gerek yok, ancak bir bağış kutusuna bozuk para bırakabilir veya kıtlık zihniyetinin yaklaştığını hissettiğinde bir şeyler verebilirsin. Refah istiyorsan düşüncelerini zengin insanların düşüncelerini taklit edecek şekilde değiştir. Daha mantıklı düşünceler uğruna parayla ilgili olumsuz inançları ve sözleri bir kenara bırak.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ayrıca servetini paylaşmaktan korkma. Çünkü, finansal ödüller almaya hazır olman için zihnini açacaksın.