Numeroloji Bilincin Evrimini Nasıl Açıklar?

Sayılar gerçekten bu kadar önemli mi ve bilinci açıklamamıza yardımcı olabilirler mi?

Pisagor’un Numerolojiyle ilgili birçok öncü fikri vardı ve keşiflerine dayanan kendi metafizik sistemini bile geliştirdi.

Pisagor’un tanıttığı kavramlardan biri kürelerin uyumuydu. Bu konsepte göre, Evrenimizdeki her şey dengededir. Her şey ve herkes, büyük bir titreşim korosunda benzersiz önemli rollerini oynuyor.

Pisagor, her sayının daha derin bir anlamı olduğunu keşfetti ve teorileri daha sonra Numeroloji olarak bildiğimiz şeyin temeli oldu. Titreşimlerin kozmik müziği ile Numeroloji arasındaki bağlantıyı bulan ilk bilim insanlarından biriydi. Pisagor, Numeroloji sayılarının ardındaki sembolleri ve anlamı inceledi.

Keşifleri, sayıların Evrende var olan her şeyin temelinde yattığı sonucuna yol açtı. Dünyamızdaki her şey, erkekler ve kadınlar, yaşayan ve yaşamayan, titreşim frekansı yasalarına uyar ve numeroloji sayılarıyla açıklanabilir.

Numeroloji sayılarının ardındaki anlamı yorumlamanın yollarından biri, bilincin evrimini şöyle açıklar.

Numeroloji Numarası 1

Her şeyin başlangıcını temsil eder. Dikey düz çizgi yukarıdan başlar ve aşağıda olanı birbirine bağlar. Gökleri ve Yeri birbirine bağlar. Bağlanma, sevgi ve başka seçenek yoktur– Bir parçası olduğumuz daha yüksek bir bilinç var.

Numeroloji Numarası 2

Bitki dünyasını – 2 sembolize eder. Alt çizgi yataydır ve bitkilerin malzeme düzlemine (Toprak) bağlı olduğunu ve istedikleri yere hareket etmekte özgür olmadıklarını gösterir. Sayının üstündeki eğri çizgi, bitkilerin ışığı ve güneşi (Gökleri) sevdiğini gösterir.

Numeroloji Numarası 3

3 hayvanların dünyasını sembolize eder. Numarada iki eğri çizgi var. Gökler ve Yer hayvanlar tarafından sevilir. İstedikleri yere taşınabilirler ve hiçbirine bağlı değildirler. Çoğu hayvanın katı bağları yoktur. Bir hayvanın bilinci esas olarak içgüdülere dayanır ve korku ile arzu arasında parçalanır.

Numeroloji Numarası 4

İnsanı simgeliyor. 4 Rakamı ortada birbirini geçen iki çizgiye sahiptir. İnsan hayatı, iyiyle kötülük arasındaki seçimlere meydan okuma sürecidir. 4 Numara, kavşakta duran ve seçimi yapması gereken bilinci temsil eder. Eğer seçim doğruysa, bir sonraki insan evrimi seviyesine, yani aydınlanmaya yol açacaktır.

Numeroloji Numarası 5

Aydınlanmış bir insanı somutlaştırır. Üstteki yatay çizgi cennete (Ruha) olan bağlılığı sembolize eder. Alttaki eğri çizgi, aydınlanmış insanın hala Dünya’ya karşı sevgisi olduğunu gösteriyor.

Numeroloji Numarası 6

Bir Meleği temsil eder. 6 Numaraya bakarak spiral bir çizgi görülebilir. Bu sarmal göklerden yeryüzüne doğru iniyor. Melekler sevginin enerjisini somutlaştırır. Hiçbir şeye maddi bağları yoktur.

Numeroloji Numarası 7

İlahi olanın yaratıcı özünü temsil eder. Sayının üstündeki çizgi, göklere (manevi dünyaya) bir bağdır. Diğer çizgi gökleri ve yeri belirli bir açıyla birbirine bağlar. Yaratıcı özün sezgisel kanalını temsil eder.

Numeroloji Numarası 8

İlahi Gücü ve Sonsuzluğu sembolize eder. Hiç bitmeyen eğri çizgi, manevi alemi maddi dünyayla birleştirir. Sayı 8, İlahi Gücün Sonsuz olduğunu gösterir.

Numeroloji Numarası 9

Yüksek bilincin bilgeliğini ifade eder. Yeryüzündeki deneyimden sonra, eğri çizgi göklere doğru dönüyor. Bilgelik sayesinde, bir sonraki yüksek bilinç seviyesine geçebiliriz.

Numeroloji sayıları sadece bilincin evrimini açıklamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir insan ruhunun misyonundaki anlamın daha net anlaşılmasını sağlayabilir.

Your Page Title

Numeroloji okuması, dikkate alınması gereken zayıf noktaları belirlemeye ve geliştirilmesi gereken güçlü noktaları ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Bu, bazı insanların neden hayatta başarılı olmanın oldukça kolay olduğunu, diğerlerinin ise çok mücadele ettiğini açıklayabilir.