Çakralar Hakkında Herkesin Bilmesi Gereken 7 İçgörü

Ruhsal kendini keşfetme yolculuğun sırasında bir noktada, muhtemelen çakraları duymuşsundur.

Çakra sistemine yeni başlayanlar için, ne olduklarına dair basit bir açıklama: Çakralar, insan aurası olarak da bilinen daha yüksek bilinç düzeylerinde bir insan enerji bedeninin enerji merkezleridir.

İnsan çakraları, insan organlarının ve sistemlerinin düzgün çalışması için hayati önem taşıyan hem enerji hem de bilgiyi almaktan ve iletmekten sorumludur.

Bunların hepsini zaten biliyor olsan bile, çakralarla ilgili aşağıdaki içgörülerde yeni ve ilginç bir şeyler bulma şansın hala yüksek.

1. Yedi Çakra Sisteminden Daha Fazlası Var.

Genel olarak, insan enerji bedeninde veya insan aurasında yedi çakra olduğu kabul edilir. Yedi çakranın her biri yedi renkten biriyle temsil edilir. Adı ve anlamı vardır. Bununla birlikte, insan enerji bedeninin nasıl çalıştığını açıklayan başka sistemler de vardır.

Diğer çakra sistemlerinin yanı sıra 8,9,11,12,16,22 vardır. Anahtar, seninle en çok rezonansa gireni bulmaktır. Herkes için çalışan nihai çakra sistemi yoktur. Herkes benzersizdir ve kendi ruhsal evrimi ve kendini keşfinden sorumludur.

2. Görmek İçin Önce İnanmalısın

Birçok insan çakralara inanmaz çünkü onları göremezler. Herhangi bir çakra sistemi, enerjinin daha yüksek bilinç düzeylerinde var olan insan bedenlerinde nasıl aktığını açıklamaya yardımcı olan bir modeldir.

Çakra enerjisini ve çakra renklerini görebilmek için kişinin bilincinin buna hazır olması gerekir. Başka bir deyişle, çakraları görebilmek için önce var olduklarına gerçekten inanmadan onları görmeye çalışmak yerine varlıklarına inanmak gerekir. Sonuçta algı bizim gerçekliğimizdir.

3. Engellenen Çakra, Çakra Enerji Akışı İle İlgili Sorunların Gerçek Nedeni Değildir

Engellenen çakra enerji akışı, belirli bir çakranın sorumlu olduğu fiziksel bir organ veya vücut sistemi ile ilgili sorunun mutlak nedeni değildir. Engellenen çakralar, daha yüksek bilinç düzeylerinde enerji-bilgi akışındaki bir bozulmanın sonucudur.

İnsan vücudu, uzayda ve zamanda parçacıkları toplayan ve kendisini “burada ve şimdi” noktasında somutlaştıran ve daha sonra enerji-bilgilendirici bilinç durumuna geçen titreşimsel bir koro olarak tanımlanabilir.

Daha yüksek bilinç seviyelerindeki tüm bedenler sürekli değişen çevre ile uyum içinde çalışırken çakralar engellenmez.

4. Çakraların Dengelenmesi Veya Çakra İyileştirme Teknikleri Sadece Kısa Vadeli Bir Çözümdür

Çakra iyileştirme tekniklerini nasıl dengeleyeceğini biliyorsan, bu, tüm çakra enerji sorunlarına uzun vadeli bir çözümün olduğu anlamına gelmez.

Herhangi bir çakra dengeleme veya iyileştirme tekniği (enerji iyileştirme yöntemleri dahil), çakra enerjinle ilgili sorunun gerçek nedenini araman için sana zaman verebilecektir. Çakralar esas olarak astral bilinç düzeyi üzerinde çalıştıklarından, çalışmalarının nedenleri ve çözümleri genellikle daha yüksek olan bilinç düzeylerinde (Zihinsel ve / veya Nedensel bilinç düzeyleri) yatmaktadır.

Fiziği ve etkileşim yasalarını daha yüksek bilinç düzeylerinde dikkate alan dünya görüşü, uzun vadede çok daha etkilidir. Enerji merkezlerine bile ulaşmadan olası bir sorunu görme şansı verir.

5. Dişi ve Erkek Çakra Kutupları Vardır

Erkek ve dişi çakra kutupları vardır. Her polarite belirli bir çakranın çalışmasını ifade eder. Çakralar enerjiyi dışarıdan emebilir veya enerji akışını çevreye doğru yönlendirebilir.

Bununla birlikte, çakra polaritesi, bir erkeğin tüm çakralarının erkek polaritesine sahip olduğu ve bir kadının tüm çakralarının dişi polaritesine sahip olduğu anlamına gelmez. Çakraların polaritesi, kadın ve erkek rollerinin enerji seviyesinde çevre ile nasıl etkileşime girdiğini gösterir.

Bununla birlikte, çakra polaritesi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir, çünkü yanlış çakra polaritesinin kronik durumu çakra enerji akışında ciddi sorunlara ve daha sonra bir kişinin sağlığıyla ilgili sorunlara neden olabilir.

6. Çakra Enerjisini Keşfetmede Maddi Cihazlar Sınırlıdır

Maddi cihazlar insan beyninin yardımıyla yaratıldı ve insan beyni Doğa ya da Daha Yüksek Bilinç tarafından yaratıldı. Maddi cihazlar, madde ile ilgili her şeyi ölçmede çok etkilidir.

Enerji-bilgi alanı veya daha yüksek bilinç düzeyleriyle ilgili olduğunda onlara nasıl güvenebiliriz? Kendi beynimizi nasıl kullanacağımızı öğrenmek, çakra enerjisi gibi şeyleri ölçmek ve daha yüksek bilinç seviyelerini keşfetmek için daha etkili bir yaklaşım olmaz mıydı?

İnsanların çakra renklerini, insan aurasını görebileceklerine, gelecek olayları algılayabileceklerine ve hatta önceki yaşamlarında kim olduklarını tanımlayabileceklerine dair yeterli kanıttan fazlası olmuştur. İhtiyaç duydukları bilgiyi elde etmek için kendi beyinlerini daha yüksek bilinç seviyelerinin frekanslarına nasıl ayarlayacaklarını sezgisel olarak biliyorlardı.

7. Her Çakranın Kendi Sezgileri Vardır

Çakralar, seni yüksek bilinç tarafından yaratılan geniş bir enerji ağına bağlayan enerji bilgi yönlendiricileri gibidir. Tüm sistemin nasıl çalıştığını bilmek için önce parçalarını öğrenmek gerekir.

Sezgini nasıl kullanacağını ve çevreye uyumlu bir şekilde nasıl uyum sağlayacağını bilmek istiyorsan, önce enerji bedeninin her enerji merkezi ile iletişim kurman gerekir.

Her çakrayla konuşmayı dene. Dil sadece iletişim kurduğumuz özel bir koddur ve enerji-bilgilendirme alanında niyetin gerçekten önemli olan şeydir. İsteğini ve dikkatini her bir çakranın sezgisini anlamaya yönlendirirsen, bunu yapabileceksin.

Your Page Title

Çakralarının sana ne anlatmaya çalıştığını duymana yardımcı olacak kendi görselleştirme tekniklerini oluşturmayı bile deneyebilir veya zaten var olan teknikleri kullanabilirsin.