Güçlü Görselleştirme Tekniği – DNA Akış Ağacı

Meditasyon sırasında, genellikle dikkatimizi içimize yoğunlaştırır ve kibirli düşünceleri susturmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız.

Meditasyon deneyiminin kalitesini artırmak için birçok farklı meditasyon tekniği ve yolu vardır. Meditasyon yüzyıllardır dini veya manevi bir uygulama olarak görülse de, insan beyninin gücünü arttırmak için çok popüler bir teknik haline geliyor.

Meditasyon, modern kendi kendine yardım ve işle ilgili programlarda da önemli bir teknik haline geliyor. Hangi meditasyon türünün daha iyi olduğunu tartışmaya gerçekten gerek yok, anahtar seninle en çok rezonansa giren ve aradığın sonuçları sana getirebilecek olanı bulmaktır.

Birçok güçlü meditasyon tekniği genellikle belirli görüntüleri veya görselleştirmeleri kullanır. En son bilimsel araştırmalardan da anlaşılacağı gibi, çevremizdeki dünya bir hologram olarak tanımlanabilir. Hologramın kendisi, bir ışık kaynağından gelen ışık ışınlarının müdahalesiyle oluşan üç boyutlu bir görüntüdür. Çevreyi bir 3D model veya görselleştirme olarak algılamamızı ve deneyimlememizi sağlar.

Böylece, meditasyon veya görselleştirme teknikleri hologramın kendisi ile etkileşimde bulunmak için kullanılabilir.

Çevremizdeki holografik veya enerji – bilgi dünyasının doğru haritasını kullanırsan, görselleştirme tekniklerini daha etkili bir şekilde kullanabilir, hologramı etkileyebilir veya kontrol edebilirsin. Güçlü görselleştirme tekniğinin anahtarlarından biri, hologram dünyasının gerçek haritasıyla rezonansa giren semboller veya görüntüler kümesidir.

Buradaki görselleştirme tekniği, insan beyninin her iki yarım küresini kullanır ve kendi enerji akışını uyum içine getirme sürecini görselleştirmeye yardımcı olur. Nano teknolojiyi kullanan bir meditasyon tekniği gibidir. Animasyon, önerilen görüntüleri görselleştirmene yardımcı olur ve güçlü vuruş, beyninin görüntüleri gerekli yüksek bilinç seviyesine göndermesini sağlar.

Herhangi bir görselleştirme, Doğanın bizimle iletişim kurmak için kullandığı gerçek dildir.

Doğayla iletişim kurmanın ve arzularını iletmenin etkili yollarını kullanmak istiyorsan, aynı dili kullanman gerekir. Biri bizi anlamak istediğimi zaman, ilk olarak belirli bir resim veya bir kavramı görselleştirmek ve sadece kızdırmak için çalışıyoruz ne olduğunu göstermeyi bilmediğimiz bir dil kullanıyoruz.

Herhangi bir dil, maddi bilinç düzeyinde etkileşime girmemize yardımcı olan bir dizi semboldür. Daha yüksek bilinç seviyelerine ulaşmak ve beyin aktivitemizin sıklığını artırmak için görselleştirmeler kullanıyoruz.

Görselleştirme tekniği, yaprakları olmayan ağaç ve dallarla başlar.

Ağacın gövdesi bir DNA dizisi şeklindedir. Görselleştirme tekniğini zihninde yürüttüğünde, kendini bir ağaç olarak hayal et. Ağacın gövdesinin kendine özgü DNA dizilimin olduğunu düşün. Ağaç, kökü yerde olan tepede sağlam bir şekilde duruyor.

Güneş ışınları (sarı renk enerjisi) yukarıdan görünür ve ağacın tepesine ulaşır. Güneş ışınlarından gelen sıcaklık tüm ağacın içinden geçer ve köklerden yere ulaşır. Kökler canlı hissetmeye başlar ve ağaca su sağlamaya başlar (mavi renk enerjisi). Ağaç dalları yeşile döner ve yapraklar ortaya çıkar. Ağaç, enerji-bilgi dünyasında Fotosentez sürecinin temel bir parçası haline gelir.

Ayrıca nefesinle birlikte enerji akışına da yardımcı olabilirsin. Güneş ışınlarını yukarıdan, enerjiyi yerden solu. Diğer birçok meditasyon tekniğinde önerildiği gibi nefesini takip edebilirsin.

Güneşin sembolü Yüksek Benliğini temsil eder. Güneş ışınları, yaşam enerjisini ve yüksek benliğin tarafından sana verilen potansiyeli temsil eder. Enerjinin vücudundan geçmesine izin vererek, canlı hale gelirsin ve enerjinin yere ulaşmasına izin verirsin. Yere ulaştıktan sonra, enerji malzeme seviyesinde etkileşime girebilir ve daha yüksek bilinç seviyelerine doğru geri akabilir.

Enerji kabuğunu veya auranı yaratan iki enerji akışı vardır.

Vücudun daha yüksek bilinç düzeylerinden enerji alır ve maddi dünyadaki yaşam deneyiminden sonra geri akar. Vücudundan akan enerjiyi görselleştirdiğinde, enerjinin durumunu dengeler ve bedenlerinin çalışmalarını daha yüksek bilinç düzeylerinde senkrone edersin.

Daha önce enerji akışıyla ilgili sorunların varsa, bu güçlü görselleştirme tekniğini uyguladıktan sonra vücudunda gerçek bir sıcaklık dalgası yaşayacaksın, ellerin veya ayakların terleyebilir veya vücudunun belirli bölgelerinde karıncalanma etkisi hissedebilirsin. Bu sadece enerjinin sana geri döndüğü anlamına gelir.

Bu teknik dört elementin tümünü kullanır – Toprak, Su, Ateş ve Hava.

Your Page Title

Bu görselleştirme veya meditasyon tekniğiyle ilgili en iyi şeylerden biri, bir dakikadan az sürmesidir, bu da meditasyon zamanını koruyacak ve ihtiyacın olduğunda enerji akışını hızlı bir şekilde düzeltecektir.