Numeroloji: Sayıların Ardındaki Gizli Anlam

Sayıları seviyor musunuz? Çoğu insan gibiyseniz, matematik muhtemelen okulda en sevdiğiniz ders değildi. Sevilen bir okul dersi olmasa da, matematik evrenin dilidir.

Gezegenlerin hareketlerinden yerçekimi yasasına kadar her şey matematiksel terimlerle açıklanabilir.

Bu yazıda, numerolojinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, doğum numaranızı nasıl hesaplayabileceğinizi ve bununla ilgili diğer ilginç gerçeklerden bahsedeceğim.


Numeroloji Nedir?

Numeroloji, sayıların ve hayatınızın farklı yönlerini olumlu yönde etkilemek için nasıl kullanılabileceklerinin incelenmesidir. Numeroloji, ideal romantik partnerinize giden en iyi kariyer yolunuz gibi gizli içgörüleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

MÖ 6. yüzyılda Pisagorcular, sayıların sadece matematiksel semboller olmayıp, aslında manevi önem taşıdığı kavramını popülerleştirdiler.

Pisagor sayesinde, artık farklı sayılara farklı anlamlar atfeden Numeroloji sistemine sahibiz.

Astrolojiye benzer şekilde, astroloji gök cisimlerinin hareketini ve bunların insanların karakterlerini ve yaşamlarını nasıl etkilediğini kullanır, numeroloji, bireyler hakkında bilgi ve içgörü kazanmak için sayıları kullanır.


Sayılar Kendinizi Tanımanıza Yardımcı Olabilir

Belirli kararları veya seçimleri yaparken, doğru olanı belirlemek için numerolojiyi kullanabilirsiniz. Ayrıca zayıf yönlerinizi ve güçlü yönlerinizi ortaya çıkarmanıza da yardımcı olur.

Numeroloji ilişkilerinizi geliştirmenize, hatta ilişkilerde ne tür bir kişi olduğunuzu anlamanıza yardımcı olur ve birçok sorunuza cevap verebilir.


Hayattaki Engelleri Aşın

Hayat bir roller coaster yolculuğu gibidir. Bazen işler sizin lehinize olur ama bazen değildir. Numeroloji, hayatınızın daha öngörülebilir olmasını sağlar.

Nümerolojide Yaşam Yolunuz veya Doğum Numaranız denen bir sayı vardır. Bu sayı, hangi yeni fırsatların önünüze çıkacağını ve önünüzde hangi zorlukların olduğunu öğrenmenize yardımcı olur. Bu şekilde, yaklaşan zorluklarla daha kolay yüzleşmeye hazır olabilirsiniz.


İş Dünyasında Numeroloji

Her şeyin doğru bir günü ve zamanı vardır. Bir anlaşmayı kapatmak, bir sözleşme imzalamak, yatırım yapmak, yeni insanlar işe almak veya yeni bir proje planlamak için diğerlerinden daha iyi günler vardır. Fark edebileceğiniz gibi, ne kadar uğraşırsanız uğraşın, bazı aylar diğerlerinden daha iyidir veya bazen bazı yıllar diğerlerinden daha iyi geçer. Çünkü her gün, hafta, ay ve yılın kendi enerjisi vardır. Tüm bunları, bulunan tarihlere göre deşifre edebilirsiniz.

Sıfırdan dokuza kadar olan sayıların her birinin kendi manevi anlamı vardır. Peki bu sayılar neyi temsil ediyor, günlük yaşamınızda tekrarlarla ve sayı kalıplarıyla bir daha karşılaştığınızda, bunların ne anlama geldiğini anlayacaksınız.


0 Numara

Sıfır, bütünlüğü, başlangıcı ve sonu sembolize eder. Aynı zamanda sürekli akışın manevi anlamını ve doğasını da temsil eder.


1 Numara

Bu sayı, irade ve hassasiyeti temsil eden düz bir ok gibidir. Bireyselliğin, kendini keşfetmenin ve kendi kendini güçlendirmenin güçlü ve iddialı bir sembolüdür. Bu numarayla karşılaşırsanız, hayatınızın hangi alanlarının değişime hazır olduğunu düşünmelisiniz.


2 Numara

2 sayısı bir dizi, yin ve yang ve dengedir. Ortaklığı, çatışmayı ve muhalefeti sembolize eder. İki, dengelendiğinde bir dizi uyumdur, ancak dengesiz olduğunda yıkıcı olabilir. Bu numarayı yakın zamanda görüyorsanız, yavaşlamanız ve hayatınızdaki önemli ortaklıklara yönelmeniz gerekebilir.


3 Numara

Üç, hareket sayısıdır. Zihin, beden ve ruh, doğum, yaşam ve ölüm, başlangıç, orta ve son, geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek gibi yaşamın altında yatan ilahi ilkeyi temsil eder. Bu numarayı görmek genellikle kendinizle ve sosyal çevrenizle nasıl iletişim kurduğunuza bakmanız gerektiği anlamına gelir.


4 Numara

Dört, zihni, bedeni ve ruhu fiziksel dünya ile birleştiren “varlığın” sayısıdır. Evin güvenliğini sembolize eder. Bu numara, evinizde meditasyon yapabileceğiniz, en içteki gücünüzü ve varlığınızı inşa edebileceğiniz özel bir alan oluşturmakla ilgilidir.


5 Numara

Bu macera, özgürlük, değişim ve esnekliğin sayısıdır. Bu numara, kalbinizi neşeyle dolduran şeyin peşinde koşmak, hayattan zevk almak, yeni deneyimler denemek ve zevk aramakla ilgilidir. Aynı zamanda evlilik, boşanma, yeni işler ve diğer önemli seçimler gibi yaşam değişiklikleri ile de bağlantılıdır.


6 Numara

Altı görme sayısıdır. Sezgi, durugörü ve diğer duyu dışı yeteneklerle bağlantılıdır. Her şeyi yapabileceğinizi, her şey olabileceğinizi ve kalbinizin gerçekten arzuladığı her şeyi oluşturabileceğinizi görme yeteneğinizin kilidini açmak için geçidi açan sayıdır.


7 Numara

Yedi numara eşzamanlılık, şans ve mükemmellikle ilişkilidir. Ruhsal uyanışa ve bilgeliğin gelişmesine bağlı büyülü bir sayıdır. Yedi numarayla hizalandığınızda, sezgisel duygularınız güçlüdür ve en iyi seçim tarafından yönlendirilirsiniz.


8 Numara

Sekiz, bolluk ve mali refah sayısıdır. Manevi olarak sekiz, bilinci bilinçsizle, dünyevi olanı maneviyatla birleştiren bir dengeleyicidir.


9 Numara

9 numara, sonuçları ve yerine getirmeyi belirtir. Aydınlanma ve yüksek bilinç, bu sayı ile ilişkili niteliklerdir. Bu sayı, kişiyi hayatına kuş bakışı bakmaya teşvik ediyor.


Doğum Numaranız Nasıl Bulunur?

Doğum numaranız, kim olduğunuzu, özelliklerinizi ve kişiliğinizi tanımlayan sayıdır. Doğum numaranız doğduğunuz aya, güne ve yıla göre hesaplanır.

Doğum numaranızı bulmak için bu basit tekniği kullanın:


1. Tam doğum tarihinizle başlayın.

Örnek: 19 Kasım 1980

2. Ayı, günü ve yılı ekleyerek tek bir haneye düşürün.

1+9+1+1+1+9+8+0 = 30

3+0 = 3

Bu örnekte doğum numarası 3 tür.

Your Page Title

Doğum Numaranız, hayattaki amacınız hakkında size fikir verebilecek birçok hesaplamadan sadece biridir.