Bir Heyoka Olduğunun 6 İşareti – En Güçlü Empat

“Gülmek en iyi ilaçtır” sözünü hiç duydun mu? En kötü gününde bile seni her zaman güldüren biri var mı? Ya da belki arkadaşların ve ailen için o kişi sensin. Farkına varmadığın şey, bu tanımın bir Heyoka’ya mükemmel şekilde uyduğudur. Diğer empatlar gibi, başkalarının duygularına son derece açıktırlar ve aslında diğer insanların duygularını deneyimleyebilirler. Başkaları için o kadar güçlü bir kapasiteye sahiptirler ki, başkalarının mutluluğunu, öfkesini, üzüntüsünü ve daha fazlasını ne zaman veya ne ölçüde deneyimlediklerini kontrol edemezler. Bununla birlikte, Heyoka’yı en güçlü empat yapan şey, başkalarını yükseltmek için mizah ve kahkaha kullanma yetenekleridir. Bu, güçlü empatileriyle birleştiğinde, onları tanıyabileceğin en iyi insanlardan biri yapar. Bunun seni tarif edip etmediğini merak mı ediyorsun? İşte bir Heyoka olduğunu gösteren 6 işaret!

1.Başkalarına Yatırım Yaptın

Bazen diğer insanların duygularını onlardan daha güçlü yaşıyormuş gibi hissediyor musun? Bir ayrılık hakkında, ilgili kişilerin göründüğünden daha üzgün hissedebilirsin veya sevdiğin birine yanlış yapan biri olduğunda daha fazla kızabilirsin. Bunun anlamı, başkalarının duygularını hissediyorsun ve özellikle değer verdiğin biri için, duygularını kendi duyguların gibi büyütme eğilimindesin. Heyokalar, kahkaha ve mutluluğa çok fazla önem verdiğinden, kimsenin haksızlığa uğradığını veya üzüldüğünü görmeye dayanamazlar. Başkalarının sorunları ve duyguları seninki haline gelir, bu bazen zor ve acı verici olabilir, ancak sonuçta seni oradaki en sevecen insanlardan biri yapar.

2.En İyi Tavsiyeyi Veriyorsun

Başkaları özellikle yardım için seni arıyor mu? Empatik yapıları ve başkalarını güldürme yetenekleri nedeniyle Heyokalar, neşelendirme ve tavsiyenin mükemmel bir karışımını sunar. Kusursuz problem çözmeleri ve mizahları arkadaşları, aileleri ve bazen tamamen yabancıları sohbete çeker. Arkadaş grubunda terapist olarak biliniyor musun? Eğer öyleyse, bir Heyoka olabilirsin!

3.Normun Tersini Yapma Eğilimindesin

Hiç uymadığını düşündün mü? Farklı inançlar, hedefler veya kişilik özellikleri nedeniyle olsun,Heyokalar genellikle kendilerini normal roller ve beklentilerle çelişir bulur. Bunun nedeni, Heyokaların diğerlerinden farklı düşünme eğiliminde olmaları, maddi mülkler ve anlık tatminler yerine duygusal ve ruhsal bağlantılara odaklanmaları olabilir. Sosyal medyada en çok beğeniyi almaya veya en yeni telefon için para biriktirmeye odaklanmıyorlar; Bunun yerine, derin, yaratıcı düşünce ve yansıma ile meşgul olarak zaman harcarlar. Kendini son trende takıntılı olmayan tek kişi olduğunu düşünürken buluyorsan, bir Heyoka olabilirsin.

4.Yalnız Zaman Geçiriyorsun

Arkadaşlarla dışarı çıkmaktansa evde yalnız kalmayı mı tercih edersin? Güçlü sosyal becerilere sahip olmalarına rağmen, Heyokalar ve genel olarak empatlar, dışarı çıkmayı çok yorucu bulabilir. Sürekli olarak başkalarının ne yaptığını hissettikleri için, kendi duygularını sağlıklı bir şekilde düzenlemek zorlaşabilir. Bu nedenle, dinlenmek, yeniden şarj olmak, düşüncelerini ve duygularını düzenlemek için yalnız zamana ihtiyaçları vardır. Biraz yalnız kalmak da normalin tersini yapmanın başka bir şeklidir, bu yüzden her ikisi de seni tanımlıyorsa bir Heyoka olabilirsin.

5.Kendine ve Başkalarına Karşı Dürüstsün

Bir yalancıyı bir km öteden görebilir misin? Heyokalar, diğerlerinin duygularına çok duyarlı olduklarından, birinin yalan söylediğini anlamakta güçlük çekmezler. Bu, doğruyu söylemediklerinde daha derin sorular sorma veya birini arama olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bazen sert gibi görünse de gerçekte neler olduğunu bilmek isterler ve diğerleri gerçek olmadığında bundan hoşlanmazlar. Bu dürüstlük kendileri için de geçerlidir, yani bir Heyoka, yaşadıkları ve içsel düşünceleri konusunda dürüst olacaktır. Kimin gerçek olup olmadığını biliyor musun? Eğer öyleyse, sadece harika bir karakter yargıcı değil, aynı zamanda bir Heyoka da olabilirsin!

Your Page Title (#satışortaklığı)

6.İnsanların Sözünü Sık Sık Kesiyorsun

Sık sık diğer kişinin bitirmesini beklemeden düşüncelerini hemen ağzından kaçırır mısın? Kulağa kötü bir özellik gibi gelse de söz konusu Heyoka olduğunda, muhtemelen araya girmek için kaba olmaya çalışmaktan daha dürüst nedenleri vardır. Heyokalar genellikle aynı anda akıllarından geçen birçok düşünce ve duyguya sahiptir, bu yüzden söylemek istedikleri bir şeyi düşündüklerinde bekleyemeyecek kadar heyecanlanabilirler. Ayrıca, bir konuşmada daha fazla duygu ve düşünce ortaya çıktıkça yanıtlarını unutmaları daha olasıdır, bu yüzden kaybetmemek için düşündüklerini hemen söylerler. Her zaman hafif bir şaka veya tavsiye eklemek için başkalarının sözünü kesiyorsan, bir Heyoka olabilirsin.