Empat mısın yoksa Durugörür mü? Hemen Şimdi Öğren!

Empatlar ve durugörü yeteneğine sahip olanların pek çok ortak noktası vardır çünkü onlar evrende duygularının çoğunu kullanan insanlardır. Çevrelerine, özellikle de duygusal dengesizliklere duyarlıdırlar. Yetenekleri dünyayı kendi bakış açılarına ve diğer insanların bakış açılarına göre görmelerini sağlar. Öyleyse, bir empat ile durugörü arasında net bir ayrım var mı? Farklılık neydi?

Empati ve durugörü arasındaki karşıtlık, diğer insani duyguların duyumları üzerindeki hassasiyet ve etki derecesidir. Bir empat, diğer insanların duygularını, arzularını, gücünü emer ve kendilerininmiş gibi hisseder, ancak bu bağlantı hakkında kontrolleri veya bilgileri yoktur. Durugörü yeteneğine sahip olanlar ise, belirli insanların düşüncelerini ve duygularını algılayabilir. Bilgi kadar enerji aktarımını da anlayabilir ve bunları ruhsal bir anlayış olarak kullanabilirler.

Bir Empat ve Durugörür Arasındaki Fark Nedir?

Empatik olmak duygulara odaklanır, ancak durugörü olmadan da empatik olabilirsiniz. Hem empatik hem de durugörü sahibi olan insanlar, başkalarının duygularını hissedebilir ve anlayabilir. En önemli fark, durugörürün başkalarının duygularını anlama derecesidir. Durugörürler, bu bilgiyi psişik bir bakış açısı elde etmek için kullanırken, empatlar başkalarının düşüncelerini ve titreşimlerini hissedebilirler. Ancak durugörürlerin aksine, empatlar insanların duygularını kendi duygularıyla karıştırabilirler.

Durugörürler, diğer insanların duygularıyla da empati kurduğundan, bazen empatik görünürler. Yine de, kapasiteleri, empatik olanların kapsamının ötesine geçer. Acıyı ifade etmelerine ve titreşimleri daha geniş bir aralıkta hissetmelerine izin veren telepatik güçlere sahiptirler. Durugörürler, yalnızca diğer insanların duygularını hissedebilir ve onları bedenlerine almayı düşünebilir, ancak aynı zamanda tüm bu duygulara bakış açısı da kazandırabilir. Bir empat, karşısında oturan bir kişinin duygularını emebilirken, bir durugörü sahibi,ne kadar yakın veya uzak olursa olsunlar başkalarının düşünce ve duygularını algılayabilir.

Durugörü Yeteneğine Sahip Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Metafizik armağanın en tanınmış biçimi, durugörü yeteneğidir. Burada durugörü yeteneğine sahip olduğunuzu gösteren en temel özelliklerin birkaçından bahsedeceğim.

 • Sosyal çevrenizde seçici davranabilirsiniz: Kiminle sosyalleştiğiniz konusunda çok titizsiniz çünkü sizi yorgun, bitkin ve hatta garip hissettiren insanlarla karşılaştınız.
 • Psişik bir yeteneğiniz olabilir: İnsanların sorunlarının gerçek kökenini görebilirsiniz. İnsanlar ayrıca sizi doğrudan terapistleri olarak ararlar, destek ve rehberlik için size başvururlar.
 • Sosyal bir kelebek olabilirsiniz: Çevrenizi küçük tutmanıza rağmen, insanları kendine çeken bir kişisiniz ve her zaman karşılaştığınız herkesi kendinize çekiyormuşsunuz gibi görünebilirsiniz. Sizinle ne kadar iyi iletişim kurabileceklerini veya rezonansa girebileceklerini görme yolunuz budur.
 • Işığı tercih edersiniz: Sıkışık, loş odalarda kendinizi huzursuz hissedersiniz ve yine de aydınlık ve yeni yerlere daha iyi tepki verirsiniz. Titreşimleri herhangi bir özel durumda görebildiğiniz ve ortam ne kadar gürültülü ve kalabalıksa, titreşimin o kadar sert olacağını fark ettiğiniz için.

Empat Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Doğayla iç içe vakit geçiriyorsanız bu iyi bir şey. Doğal ortamlarda kaliteli zaman geçirirken kendinizi daha rahat ve tatmin olmuş hissedersiniz. Bir empat iseniz, yoğun duygulardan, gürültülerden ve hislerden kurtulmak için rahatlatıcı bir atmosfer sunan doğa manzaralarından ve dağlık alanlardan yararlanabilirsiniz.

 • Doğayla barışık olabilirsiniz: Parlak güneşli ormanlarda bir yerde yürürken veya kıyı şeridine çarpan dalgaları deneyimlerken, ruh halinizi yükseltecek, yorgunluğunuzu hafifletecek ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. İnsanlar ayrıca size sorunlarını anlatma eğilimindedir. Sevdikleriniz sizin yardımınızla kendilerini teselli edebilir ve bir mücadele ile karşılaştıklarında ilk arayacaklarını düşündükleri kişi sizsiniz. Merhamet sahibi olmak, sizi bu süreçte tüketebilecek, ezici bir empati düzeyine ulaştığınızda, insanları yargılamanızı zorlaştıracaktır.
 • Kendi içinizde uyum bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz: Bir denge bulmak çok önemlidir. Dış sınırlar ve düzenlenmemiş empati, ‘duygusal patlamalar’ için bir katalizör görevi görecektir. Her şeyi bir anda halletmek size çok fazla gelebilir. İhtiyacı olanlara destek olma konusundaki samimi arzunuz, sizi zehirlenme belirtilerinden habersiz bırakabilir. Eylemlerini harekete geçiren sıkıntıyı net bir şekilde kavrayabilir ve yardım etmek isteyebilirsiniz. Ancak, kendilerini geliştirmeye kararlı olmayan birine çok yardımcı olmayacağınızı anlamak çok önemlidir.
 • Biraz yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz: Yalnızlık, ezici empatiden kurtulmaya yardımcı olabilir, bu nedenle dış dünyayı bir süreliğine kesmek tedavi edici olacaktır. Yine de aşırı yalnızlık, depresyona yol açabilecek zararlı bir etkiye sahip olabilir. Mümkünse, zamanınızı dışarıda tek başınıza geçirmeyi deneyin ve huzurlu bir yerde nefes alın, yağmurda dolaşın, manzaralı bir sürüşün veya manzaranın tadını çıkarın. İnsanlar sizi yoruyorsa, hayatınıza bir evcil hayvan arkadaşı almayı deneyin. Hayvanlarla daha fazla etkileşime girecek ve bu bağlantıdan derin destek alacaksınız.
 • Dünyayı benzersiz şekillerde görüyorsunuz: Daha derin duygusal kavrayış, içgüdülerinize rehberlik edebilir ve muhtemelen bazı insanların gözden kaçırdığı veya karşılaştırmalar yaptığı ayrıntıları ele alırsınız. Ancak, dünyayla olan bu gelişmiş bağlantının dezavantajları da olabilir. Duygusal yaratıcılığa yeterince yer sağlamayan çevre, hayal gücünüzü ve yanıt verme yeteneğinizi azaltabilir – sizi ilgisiz, bağlantısız ve başarılı olamayacak şekilde bırakmaya çalışır.

Hatırlamanız Gerekenler

 • Yerinizde durmayı unutmayın: Negatif enerjiyi emdiğinizi hissetmeye başlarsanız, uzaklaşıp nefes alarak kendinizi topraklayın. Duygu yerine gerçeklere konsantre olduğunuzda negatif enerjileri kendinizden uzak tutabilirsiniz.
 • Egzersiz ve gevşeme teknikleri de faydalı olabilir: Çevrenizin ve çevrenizdeki insanların ne kadar farkında olursanız, başkalarının olumsuz duygularını özümseme olasılığınız o kadar azalır. Diğer insanların duygularına karşı savunmasızsanız, bilinç çok önemlidir. Yalnız kalma ihtiyacını uygulayın ve önyargısız bir şekilde hislerinize odaklanmakta rahat hissedin.
 • Size zevk veren şeylere sık sık dikkat edin: Ruh halinizdeki dalgalanmaların ve nedenlerinin daha fazla farkında olduğunuzda, başka birinin enerjisini ne zaman toplamaya başladığınızı algılamanız daha hızlı olur. Kendinizin çok daha fazla farkında olmak, ilkelerinize hiçbir faydası olmayan duyguları reddetmek için çeşitli yollar geliştirmenizi teşvik edecektir.
 • Çıtayı yükseğe koymayı unutmayın: Başkalarını kabul etmeniz ve onlarla ilişki kurmanız yaygın olduğundan, sınırlamalara sahip olmak çok önemlidir. Artık onların olumsuzlukları için kendinizi kötü hissetmeye başlayabilirsiniz ve yalnızca neye tahammül edip edemeyeceğinizi düşünmek önemlidir. Enerjik hissetmek için kendinize daha fazla zaman ayırmanız en iyisi olacaktır. Bazı kişiler ve durumlar size bunaltıcı gelebilir ve onlarla bağınızı koparmak zorunda kalabilirsiniz. Bu kısıtlamaları uygulamak, arzularınıza, duygularınıza ve enerji seviyelerinize dayalı olarak sınırlara ulaşmanızı sağlar. Bu şekilde, enerjinizi boşa harcayan insanlarla etkileşiminizi sınırlamış olursunuz.
 • Her şeyi akışa bırakmayı unutmayın: Hayal kırıklığına uğramanızı önlemek için başka bir simülasyon stratejisi seçebilirsiniz. Yakınınızda bir yerde bir nehirden aşağı akan su görebilirsiniz. İçinize çektiğiniz ve salıvermek istediğiniz tüm duyguları bir kağıda yazın ve menzil dışına çıkana kadar dereden aşağı süzülmesine izin verin. Akan suyun dinginliğiyle dolup taştığınızı hissedebilirsiniz. Bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için, başka birinin enerjisinden bunaldığınızı hissettiğiniz her an bunu uygulayın.

Hiçbir yan etkisi olmadan duygusal olarak zeki olmanın püf noktası, iyi bir kendini sevme duygusunu sürdürmektir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Burada saydığım özelliklerden birine sahip olduğunuzu çevrenizdeki işaretleri görerek veya işiterek anlayacaksınız. Numaraların size tekrar tekrar gösterildiğini görebilir veya kulaklarınızda çınlama duyabilirsiniz. Bu işaretlere sahip olmanın, manevi bir yola girmek üzere olduğunuz anlamına geldiğini bilin.